11.07.2020 - Gazete Ataşehir

Gönüllerin adayı olun

Ali BAL

Ali BAL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 33 makalesi bulunuyor.

Gönüllerin adayı olun

Seçime adım adım yaklaşırken partilerden belediye başkanlığı için başvuran aday adaylarının sayısı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Şu ana kadar başvurularda AK Parti on dört aday adayı ile en fazla başvuru alan parti. Yaklaşık beş yıldır Ataşehir ilçe başkanlığını yürüten Nimetullah Topu başvuranlar arasında. CHP’de ise belediye başkanı Battal İlgezdi ile beraber başvuran aday adayı sayısı altı. Her iki partiden başvuru yapan meclis üyeliği aday adayı sayısı yüze yakın.

Başvuruda bulunan aday adayların arasından biri seçilecek, seçilemeyenler başka alanlarda değerlendirilecek.  Başvuruda bulunan aday adayların,  adaylık süreci içinde sergiledikleri duruşlarını, söylemlerini unutmamaları gerekir. Aday adayları kendilerini ifade edebilmek ve kendilerini bire bir tanıtmak için çeşitli etkinlikler ve toplantılar düzenliyor. Bu toplantılarda projelerini tam olarak paylaşmasalar da, yapabildiklerinin en iyisini dile getirerek ilerisi için bir umut ışığı saçıyorlar.

Şunu unutmamak gerekir. Her öne sürülen güzelliğin seçilinceye kadar değil, seçildikten sonrasında da devam etmesi önemlidir. Şu an söylediklerini, basın bültenlerine yazdıklarını unutmamalarını tavsiye ederim.  Ülkemizin siyasi geçmişinde şu ana kadar söylenenlerle yapılanlar hiçbir zaman birbirini tutmamıştır. Bazı söylemler yerine getirilmiş olsa bile öne çıkmamıştır. Söylenen her güzel sözün seçilene kadar değil, seçildikten sonrasında da devam etmesi dürüstlüktür. Süreç içinde sıkıntı yaşamamak için birlikte çalışılacak takım arkadaşlarının seçimini iyi yapmak lazım.

Yani kısacası bir aday adayının dediği gibi “protokol başkanı olarak değil, gönüllerin, halkın adayı” olarak gelin. Tüm adaylara başarılar dilerim.

YAZARIN SON YAZILARI
Oylar halkın adayına - 25 Temmuz 2014
Seçime doğru - 17 Mart 2014
Kaygan Siyaset - 2 Mart 2014
Teknoloji Gündemi - 11 Şubat 2014
Yorgun Demokrat - 16 Aralık 2013
Gönüllerin adayı olun - 10 Kasım 2013
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ