12.07.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir Gazilerini Unutmadı!

Ataşehir Gazilerini Unutmadı!
"https://atasehir.com.tr/wp-

19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Mareşallik ve Gazilik unvanı verilişinin 98. yıldönümü  kutlamaları çerçevesinde Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Milli Birlik Günü ve Gaziler Günü kutlaması ile ilgili bir program düzenledi.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, 15 Temmuz Milli Birlik Günü ile Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Şehit Akın Sertçelik Anadolu Lisesi’nde düzenlediği törende Şehitler anıldı, Gaziler onurlandırıldı.

Programın Koordinatörü Eğitimci Gülcan İzci tarafından gerçekleştirilen program akışının arzından sonra Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Kur’an-ı Kerim Tilavetinden sonra konuşan okul müdürü Zakir Şahin, ev sahibi sıfatıyla protokol ve konuklarına hoş geldiniz dedikten sonra Gaziler Günü’nü önemini vurgulayarak tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum diyerek yaptığı açılış konuşmasından Ataşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı – Kıbrıs Gazisi Recep İşen ve Ataşehir İlçe Millî Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican günün anlamına dair konuşmalar gerçekleştirdiler.

AZİZ MİLLETİMİZ ŞEHİT VE GAZİ OLMAYI BİR ONUR VE GURUR KAYNAĞI SAYMIŞTIR”

Kıbrıs Gazisi ve Ataşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Recep İşen Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmasında; “19 Eylül Kurtuluş Savaşında Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan Muharip Gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda vatan haini terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, güvenlik koruyucuları ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde vücutlarını siper eden tüm malul Gazilerin şeref günüdür. Aziz milletimiz bu uğurda şehit ve gazi olmayı bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aramızdan ayrılan tüm gazilerimizi ve vatan uğruna toprağa düşen şehitlerimizi Türk Muharip Gaziler Derneği olarak rahmetle anıyor, hayatta olanlara sağlık ve esenlikler diliyor, kahraman Gaziler “Gaziler Gününüz” kutlu olsun” dedi.

“TÜM ŞEHİTLER BİZİM TÜM GAZİLER BİZİM GAZİLERİMİZDİR”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Alparslan’dan Atatürk’e, Kore’den Kıbrıs’a, Güneydoğu’dan 15 Temmuz’a atıfta bulunarak tüm şehitler bizim tüm gaziler bizim gazilerimizdir diyerek ayırt etmenin doğru olmadığının vurgusunu yaptı.

“BİZİ SEVR ANLAŞMASIYLA SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI BİR LİDER ORTAYA ÇIKAR: GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK”

Anadolu’yu yurt edinmenin başladığı 1071’den bu güne kadar incelediğimiz zaman biz bu topraklarda birlik içinde olmak zorunda olduğumuzun altını çizen Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimi ile her daim; Dâhili ve harici bedhahlarla birlikte ama onlardan çok daha güçlü,  vatanını, toprağını, tarihini savunan insanlar birlikte savunduk. Alpaslan Malazgirt Zaferinden nasıl beyaz giyip kefeni işaret ederken, Gazi Mustafa Kemal Çanakkale’de; size ölmeyi emrediyorum derken bu toprakları korumaktaki kararlılığı göstermektedir.  Biz bu bilinçle yaşayacağız. Hainler her zaman olacak. Bizim olmamız gereken, birlik ve dirlik içerisinde; tüm renklerle, tarihimizle dimdik bir şekilde duracağız. Bizi Sevr antlaşmasında olduğu gibi Anadolu’nun ortasına sıkıştırmaya oraya gömmeye kalkanlara karşı bir lider ortaya çıkar ve Gazi Mustafa Kemal önderliğinde yeni bir mücadele yeni bir devlet ve birlikte ilelebet payidar kalacak Cumhuriyeti kurar” şeklinde ifade etti.

“DÜŞMANIN UYUMADIĞINI 15 TEMMUZ DA GÖRDÜK”

Bilican, “Kore gazilerimiz var, Kıbrıs gazilerimiz, ebediyete irtihal eden gazilerimize rahmet hayatta olanlara uzun ve sağlıklı ömür diliyorum. Kıbrıs Anadolu toprağının anahtarıdır. Vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden terör gazilerimiz var. Bunların hepsi vatan toprağına sahip çıkma mücadelesidir. Biz vatanımızın birliği, dirliği için canımızı vermeye hazırız. Düşman vazgeçiyor mu? Düşman uyumuyor. 15 Temmuz’da bunu gördük  ”diye konuştu.

Şehit Akın Sertçelik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yasin Aygün tarafından 15 Temmuz Şehidi Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir için yazılan “30 Kurşun” isimli şiiri okudu.

Şehit Akın Sertçelik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo sunumunun ardından şehit ve gaziler için hazırlanmış olan sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi.

İstanbul Genelinde düzenlenen “15 Temmuz Şiir” yarışmasında birinci olan Dilek Sabancı Teknik ve Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Sadık Çoban “Unutmuşlar” adlı şiiri seslendirdi.

Şehit Akın Sertçelik Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları gaziler ve şehitlerle sözlü döviz ile bayrak temalı hazırladıkları gösterisinin ardından program toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Programa Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Cumhuriyet Başsavcısı Cengiz Cem Karakaşlı, Garnizon Komutan Vekili İkmal Kıdemli Albay Faruk Özeşme, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Etçi, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kırklar, İlçe Nüfus Müdürü Dursun Kırış,  Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Seyfi Güneysu, Mülki ve idari amirler, Kıbrıs-Kore ve 15 Temmuz Gazileri ile şehit aileleri, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mehmed Emin Özkaya, Ataşehir Eğitim Hizmetlerini Geliştirme, Güçlendirme ve Koruma Derneği Başkanı İsmail Dağ,  mahalle muhtarları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ