09.12.2018 - Gazete Ataşehir

İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulunu yaptı

İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulunu yaptı

Nisapsız olarak toplanan İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü, gerçekleştirdikleri olağanüstü kongre ile hem tüzük değişikliği yaptı hem de yeni yönetimini seçti.

Olağanüstü Kongrenin açılış konuşmasını yapan Başkan Sebahattin Keskin, “Şu an aidatını ödeyen 105 kişi imzalarını atmıştır. Kongremiz hayırlı olsun” diyerek divan üyeleri için verilen önergeyi okuyarak onaylattı.

Yapılan oylamada Av. Mustafa Karaoğlu Divan Başkanlığına, Uğurcan Demir ve İsa Kervancıoğlu’da kâtip üyeliklerine oybirliği ile seçildiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündemin diğer maddelerine geçildi.

Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu raporları ayrı ayrı okunarak oybirliği ile ibra edildi.

Tahmini bütçe ve tüzük değişiklikleri oybirliği ile kabul edildi.

Tek liste ile gidilen seçimde Başkan Sebahattin Keskin’in listesi oy birliği ile kabul edildi. Kulüp bahçesinde gerçekleştirilen İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu, dilek ve temennileri bölümünden sonra toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

“BU İŞE 25 YILIMIZI VERDİK”

Kulübün çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Sebahattin Keskin; “Kulübümüz 1992 yılında kuruldu. Bu kulübü kurarken burada ne lise nede saha vardı. Ancak sahamızın bir kısmına lise yapıldı. Bizde burayı spora hizmet amacıyla spor tesisi olarak kullanmaya başladık ve 1992 yılından bu yana burayı top sahası olarak kullanıyoruz. Bu işe 25 yılımızı verdik. Bu senede hep birlikte 25 yılımızı kutlamaya karar verdik” dedi.

“YAPMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ AMA YAPAMIYORUZ”

Keskin; “Karşıda tüm sahalar çim yapılırken her nedense bizim sahamızı hiç görmüyorlar. Çocukları spor nasıl kazandıracağız? İyi sporcu nasıl yetiştireceğiz tesis olmadan. Böyle bir mantık yok. İşte saha burada. Yapmak için uğraşıyoruz ama yapamıyoruz” diyerek yapma izninin verilmemesinden dolayı çaresizliklerini dile getirdi.

“ARKADAŞLARLA BİRLİKTE BURAYA SAHİP ÇIKTIK”

Keskin; “Geçen Haziran ayında burasını devraldık. Çok kötü bir görüntü vardı burada. Arkadaşlarla birlikte buraya sahip çıktık. Şu an sadece sahanın zeminiyle ilgili bir sıkıntımız var onu da çözeceğiz inşallah. Kulüp olarak borcumuz yok.  Ataşehir Belediyesi geçen dönem kulübümüze destek verdi. Liglere girmememize rağmen Sayın Ekrem Köse’nin girişimleriyle bu yardımı aldık. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ederim. Sanırım bu senede bu yardımı yapacaklardır. Verirlerse kulübümüz yararına kullanacağız. Buraya bir spor kompleksi yama planı var Büyükşehir’in.  Şu an böyle bir yapılanma olayı yok. Bizde yapılana kadar sahanın yüzeyine toprak dökerek kullanmak istiyoruz.  Bu konuda girişimlerimiz oldu. Cevap bekliyoruz” diye konuştu.

Keskin son olarak spor kulübü olduklarını ve sadece futbol değil 12 branşta hizmet verdiklerini söyleyerek, elimizdeki imkânları kullanarak çocuklarımızın spor yapmalarını sağlamaya çalışacağız dedi.

Tek listeyle girilen seçimde yönetim kurulu, aralarında Gazetemizin İmtiyaz sahibi Önder Kavalcı’nın da olduğu asıl liste şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ:

Sebahattin Keskin ( Başkan)

Önder Kavalcı

Turgut Uygun

Levent Yılmazcan

Hakan Ülsel

Erdem Konak

Hakkı Okyay

Mehmet Ali Turan

Tamer Çiftçi

Mustafa Karaoğlu

İsa Kervancıoğlu

Can Ayvataş

Uğurcan Demir

Ali Haydar Akın

Cahit Uygur

 

DENETLEME KURULU ASIL ÜYELERİ:

M.Kamil Sivrioğlu

Sadi Özata

Nazmi Becit

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ