14.12.2018 - Gazete Ataşehir

BÜŞRA AHLATCI ANTRENÖR KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLADI

BÜŞRA AHLATCI ANTRENÖR KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLADI

Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol Takımının oyuncularından Büşra Ahlatçı UEFA B-Antrenör Belgesini almaya hak kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen UEFA B-Antrenör Kursu tamamlandı.
İlk etap çalışmaları Antalya’da yapılan kursun ikinci etap çalışmaları da TFF Riva Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplamda 30 gün süren çalışmalarda teorik bilgilerin verilmesinin yanı sıra pratik çalışmalar da yapıldı.
Kursları başarıyla tamamlayan milli futbolcu Ahlatçı da UEFA B-Antrenör Belgesini almaya hak kazandı.

Çalışmalara, bir dönem Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol Takımında forma giyen milli futbolcu Büşra Ahlatçı da katıldı. Genç futbolcu çalışmalar sonrası yapılan saha uygulamalarında gösterdiği başarılı performansla eğitici hocaların da takdirini kazandı.

Büşra Ahlatçı, 13 yıllık bir futbol geçmişi olduğunu belirterek; “Bugüne kadar yılmadan, azimle çalıştım. Milli takımların çeşitli kademlerinde forma giydim, kaptanlık yaptım. Başarılı olmanın ilk koşulunun disiplinli ve düzenli çalışmak olduğunun bilincindeyim. Bu belge için de kendimi hazırlıyordum” dedi.

Ahlatcı, bugüne kadar olan spor yaşamında kendisine her türlü desteği veren ailesine de teşekkür ederek; “Ailem başarımın en önemli unsuru… Verdiğim her kararda yanımda oldular, beni desteklediler. Spordaki başarılarım çevremdeki genç kızlara da örnek oluyor. Bu durum beni ayrıca gururlandırıyor” şeklinde konuştu.

Ahlatcı, UEFA A-Antrenör Kurslarına katılabilmek için gerekli olan 2-3 yıllık çalışma sürecini de başarıyla tamamlamak için gerekli hazırlıkları yaptığını ifade etti.

Ahlatçı, çeşitli kulüplerden altyapıda çalışması konusunda teklifler geldiğini de sözlerine ekledi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ