21.09.2018 - Gazete Ataşehir

İFTAR PROGRAMINDA EĞİTİME DESTEK KONUŞULDU

İFTAR PROGRAMINDA EĞİTİME DESTEK KONUŞULDU

“Aydınlık Bir Ülke İçin Sizde Bir Öğrenci Okutun” sloganıyla Çankırılı üniversite öğrencilerine eğitim bursu veren Çankırı Vakfı, eğitime gönül vermiş bağışçıları, Çankırı İşadamlarını ve Çankırı’nın duayenlerini iftarda buluşturdu.

Geleneksel hale getirilen ve Vakıf Başkanı Mustafa Can’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programında, Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri, Vakıf Mütevelli Heyeti, Çankırı’nın kanaat önderleri ve Çankırılı iş adamları buluştu.

Üsküdar’dan hareket eden Tur Teknesi, Beşiktaş iskelesinden alınan davetlilerin guruba katılması ile sanat müziği eşliğinde başlayan İstanbul Boğazı Turu İftar Programıyla devam etti. Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can ve Ayşe Can’ın konuklarını teknenin girişinde karşılayarak birebir ilgilendiler.

Yaren TV Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Özdemir’in sunumuyla gerçekleşen İftar Programında siyasetten ziyade eğitim konuşuldu, Çankırılıların birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yapıldı.

Kâğıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, yemek duasını yaptıktan sonra Ezanın okunmasıyla birlikte açılan oruç sonrasında protokol konuşmalarına geçildi.

Burs alan öğrenciler adına konuşan Çankırı Vakfı Gençlik Komisyonu Başkanı tarafından eğitim gönüllüsü bağışçılara teşekkür edildi.

Aralarında İyi Parti İstanbul Milletvekili Adayı Ömer Lütfi Özenç ve CHP İstanbul Milletvekili Adayı İsmail Yüksel’in de bulunduğu Çankırılı İstanbul Milletvekili adayları kendilerini de tanıttıkları birer selamlama konuşması yaparak üst kimliklerinin Çankırı olduğunu bir kez daha dile getirdiler.

Eğitime desteğin, burs vermenin Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın asli işi olduğunun altını çizen İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF)Genel Başkanı Zeynettin Aydın, ÇANDEF’e bağlı derneklerin 600’e yakın burs verdiklerini, burs verme işleminin tek elde toplanmasını planladıklarını, dernekler tarafından verilen bursların da Çankırı Vakfı üzerinden verilmesi için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

“HEDEF BEŞYÜZ ÖĞRENCİYE BURS”

Tek amaçlarının, hayırseverlerin, eğitim gönüllülerinin tamamen gönüllülük esasına bağlı, eğitim gören üniversite öğrencilerine burs verme amacı ile verdikleri destekler ile başarılı öğrencilerin eğitimini tamamlamalarına destek olduklarını, bu yıl 3 yüz olan burslu öğrenci sayısını dönemleri sonunda 5 yüze çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can, bir başka hedeflerinin de başarılı öğrencilerin yurt dışında eğitim almalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Vakıf Başkanı Mustafa Can Vakıf Gençlik Komisyonu üyelerini de yanına alarak konuşmasına şöyle devam etti: “Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’mız Boğaz Turu eşliğinde düzenlemiş olduğumuz iftar programımıza teşrif eden ve bizleri onurlandıran tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çankırı’mızın medarı iftiharı hemşerilerimizin katıldığı iftar programımız, birlik ve beraberliğimizin en güzel göstergesi. Yüzlerin güldüğü, öğrencilerimizin mutlu olduğu, birlik ve dirliğimizin daim olduğu nice Ramazanlar diler, Kadir Gecenizi ve Bayramınızı kutlarım” dedi.

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın İstanbul Boğazı Turu eşliğinde düzenlediği İftar Programı’na;  Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can ve eşi Ayşe Can, Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri, Mütevelli Heyeti üyeleri, Vakıf bağışçıları ile birlikte; İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF)Genel Başkanı Zeynettin Aydın, ÇANDEF onursal başkanları Zekeriya Açıkgöz ile Ömer Lütfi Özenç, Çankırı Vakfı Onursal Başkanı Sami Soydal, ÇANDEF Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri ve Çankırılı iş insanları, Çankırılı THM Sanatçısı Zehra Ganioğllu ile İstanbul’daki Çankırılıların önde kanaat önderleri ile işadamları katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ