25.05.2018 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

ATAŞEHİR’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

Ataşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor.

Engelli vatandaşların yanında bir gün değil her gün olduğunu her fırsatta gösteren Ataşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında düzenlediği etkinliklerin ilki Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde Ataşehir Belediyesinin Engelsiz Sanat Grubu’ndaki çocukların, ritim, koro, drama ve dans atölyelerinde aldıkları eğitimleri sergilemeleriyle başladı.

 

Eğitmenleri eşliğinde oldukça başarılı bir şekilde gösterilerini tamamlayan Engelsiz Sanat Grubu’ndaki çocuklar, izleyenler tarafından alkışlarla ödüllendirildiler ve seslendirdikleri eserleri de birlikte söyleyerek büyük bir koro oluşturdular.

DSCF3175

Ataşehir Belediyesi Engelsiz Sanat Grubu öğrencileri, azmin engelleri aşacağını bir kez daha gösterileriyle ispatlamış oldular.

Belediyeden emekli olduğunu söyleyen ve kendiside engelli bir birey olan Yıldız Gürler’in yazıp okuduğu şiir izleyenleri oldukça duygulandırdı.

DSCF3116

Etkinlikte görev alanlar kadar izleyenlerinde mutlu olduğu etkinliğe Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, CHP Meclis üyesi ve Ataşehir Belediye Meclisi Engelliler Komisyonun da görevli Süleyman Karadağ,  Marmara Karadenizliler Federasyonu Genel Sekreteri İsmail Akbulut, Kadın ve AileHizmetleri ve Engellilerden Sorumlu Müdür Şehnaz Yabar, Çevre ve Koruma Müdürü Ayten Kartal,  Yazı İşleri Müdürü Sevgi Topçu, Muhtarlık İşlerinden Sorumlu Burcu Der Hasanoğlu, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Ali Cugnis, Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, Ataşehir Engelliler Derneği Başkanı Nevzat Ağbulut ile engelli bireyler ve engelli aileleri katıldı.

DSCF3072

Etkinlikte konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “ Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bugün dünyanın dört bir yanında bir dizi etkinlikler düzenleniyor ve Engelliler Günü kutlanıyor. Bizde bugünün anlamı ve önemi üzerine bir dizi etkinlik düzenledik. Bunlardan ilkini birazdan burada göreceksiniz. Bu etkinlikleri kendi eğitmenlerimizin kısa sürede Engelsiz Sanat Grubundaki çocuklarla birlikte çalışarak hazırladılar. Sayın Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin her zaman söylediği gibi önce insanların zihninde ve kalbinde engelli sileceksiniz. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman insan iradesinin her şeyi yapacağına inanıyoruz ve de şahit olmuşsuzdur. Bu vesile ile etkinliği hazırlayanlara ve siz değerli katılımcılara hem Belediye Başkanım hem de şahsım adına teşekkür ederim ” dedi.

DSCF3078

Programın sonunda Aile ve Engellilerden sorumlu Müdür Şehnaz Yabar ile Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez eğitimcilere çiçek vererek kendilerine teşekkür ettiler.

 

HABER & GÖRSELLER : Ali Bal

DSCF3160 DSCF3153 DSCF3151 DSCF3149 DSCF3130 DSCF3125 DSCF3095 DSCF3067 DSCF3214

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ