22.05.2018 - Gazete Ataşehir

ARDAHANLILAR CHP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

ARDAHANLILAR CHP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Kuruluşunu tamamlayarak resmi açılış öncesi planladıkları kamu kurum ve kuruluşları ile siyasi parti ve STK ziyaretleri kapsamında ikinci ziyaretini CHP Ataşehir İlçe Başkanlığını ziyaretiyle gerçekleştirdiler.

Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ı makamında ziyaret eden Ertuğrul Bulakbaşı başkanlığındaki Ataşehir Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyete, Kımılı Deneği Başkanı Aşkın Şit, Öncül Derneği Başkanı Mustafa Bingöl’de eşlik ederek derneğin kuruluş amacını, planladıkları çalışmaları ve hedefleri konusunda bilgi verdiler.

Ataşehir Ardahanlılar Derneği’nin Ataşehir CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ı makamında ki ziyaretlerine deneklerini temsilen Kımili Köyü Derneği Başkanı Aşkın Şit ve Öncül köyü derneği Başkanı Mustafa Bingöl ile Ataşehir Ardahanlılar Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

“KARS, IĞDIR ARDAHAN KARDEŞLİĞİMİZ DEVAM EDECEKTİR”

Kurucu Başkan Ertuğrul Bulakbaşı ziyaret amaçları ile ilgili şunları söyledi: “Siyasi parti ziyaretlerimizin ilkini sizlerden başlamak istedik.  Bölgemizde sizin başkanlığından memnunuz ve mutluyuz. Daha önce Kars, Ardahan, Iğdır olarak birlikte yapılanmanın artık değişerek bizde Ataşehir’de Ardahan Derneğini kurduk.  Karslılar Kars Derneği ile, Iğdırlılar Iğdır derneği ile Ardahanlılar da Ardahanlılar Derneği ile yol yürüyecekleri kararı alındı ama kardeşliğimiz devam edecektir.”

“HİÇBİR PARTİNİN SİYASİ ÇATISI DEĞİLİZ”

Bulakbaşı; “Hepimizin mutlaka siyasi görüşleri oluyor. Bizim Dernek tam anlamıyla bir siyasi partinin çatısı değil. Her görüşten insanlar içimizde mevcuttur. İleriki aşamalarda sizlerle görüşmelerimiz devam edecektir.  Dernekler siyaseti gündemine almaz.  Fakat yeri ve zamanı geldiğinde siyasi bir duruşa karar verebilir. Çünkü bizimde adaylarımız çıkacaktır. Değerlendirirsiniz. Talep olursa sizinle paylaşırız” dedi.

“ÖNCE TÜRKİYE SONRA PARTİMİZ VE BİZ”

Komşuları olan Ataşehir Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu üyelerini ilçe merkezinde misafir etmekten onur duyduğunu söyleyen CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “ Önce Türkiye sonra partimiz ve biz. Hepimizin ortak amacı huzur ve barış içinde özgür bir Türkiye olmasıdır. Bunun da yolu birbirimizi tanımaktan geçer. Kendi içinizde birlik olduğunuz zaman, Ardahanlıların kültürel yapısını, dünya görüşlerini yansıtırsanız ülkemizde güzel renkler olur. Biz sizi tanıyor, partimizin doğal tabanı olarak görüyoruz. Güneşin ülkemizde ilk doğduğu toprakların insanlarısınız. Ara sıra bir birbirimize konuk olacağız, lokmaları paylaşacağız ki birbirimizi daha iyi tanıyalım. Bunu gerçekleştirmediğimiz zaman birbirimize yabancı olur, arzuladığımız birlik ve beraberliği, kardeşliği yakalayamayız. Bunu çok önemsiyorum” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların sonunda CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ziyaretlerine gelen dernek başkanlarına hediye ettiği Türk Bayrağı ve Atatürk Portresiyle hatıra fotoğrafı çekildi.

 

HABER & GÖRSEL : ALİ BAL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ