04.08.2020 - Gazete Ataşehir

Kartal Belediyesi ile Kartal Cemevi birlikte Aşure etkinliği düzenledi

Kartal Belediyesi ile Kartal Cemevi birlikte Aşure etkinliği düzenledi
"https://atasehir.com.tr/wp-

Kartal Belediyesi ve Kartal Cemevi Vakfı Muharrem ayı nedeniyle tutulan matem orucunun 12’inci gününde Kartal Cemevi’nde geleneksel Aşure ve lokma etkinliği düzenlediler.

Muharrem ayının 12’inci gününde Kartal Cemevi ile Kartal Belediyesinin düzenlediği geleneksel Aşure ve Lokma etkinliğine Kartallılardan yoğun ilgi vardı.

Kartal Cemevi Vakfı ve Kartal belediyesinin düzenlediği, lokmaların birlikte paylaşıldığı Aşure ve Lokma etkinliğine; CHP Milletvekili Akif Hamza Çebi, Ak Parti Milletvekili Serkan Bayram, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Oğuz Kaan, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, STK temsilcileri, Kartal Belediyesi meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve Kartallılar katıldı.

“DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN TÜM CANLARA TEŞEKKÜR EDERİM”

Kartal Cemevi ev sahipliğinde düzenlenen Aşure ve Lokma dağıtım etkinliğinde konuşan Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş; “Muharrem orucu nedeniyle düzenlediğimiz bu etkinliğe katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. 12 gün boyunca tuttuğumuz matemi yas muharrem orucunda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanım Gökhan Yüksel’e ve ekibine, bu süre zarfında yine bizden desteğini esirgemeyen tüm canlara teşekkür ederim” dedi.

“AŞURE BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜN SİMGESİDİR”

Muharrem orucu ve Aşurenin önemi üzerine konuşan Sarıtaş; “Muharrem orucu bizler için vazgeçilmesi mümkün olmayan ibadet ve inançtır. Amacımız 12 İmam bilincini taşıyıp ölümsüz kılmaktır. Kerbela’da acı çekenlerin o acısını kendi bedenlerinde his etmelerini sağlamaktır.

Aşure; birlik ve bütünlüğün simgesidir. Çünkü içinde birbirinden farklı tatları barındırır. Ben olmaktan sıyrılıp biz olmanın bilincini insanları önüne yüklemektir.  Aşure insanları birleştirir” diyerek tüm lokmalarınızın ve ibadetlerinizin hak katında kabul olmasını dileklerini iletti.

Yapılan duaların ardından Aşure ve lokmalar paylaşılmasıyla buradaki etkinlik sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ