15.07.2020 - Gazete Ataşehir

HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA ATAŞEHİR’İN GURURU OLDULAR

HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA ATAŞEHİR’İN GURURU OLDULAR
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediyesi’nin mahallelere taşıdığı; temel müzik, tiyatro ve halk oyunları gibi sanatın birçok alanındaki kurslarda bugüne kadar binlerce kişi sanat eğitimlerine katıldı.

Bu projeyle eğitimin kolay ulaşılabilir bir hale gelmesinin yanı sıra, eğitimlerden faydalanan kişilerin hem sanatsal hem de kültürel yönden gelişerek, beceri kazanması sağlanıyor.

Sanat eğitimlerine katılanlar arasından seçilen ve kendilerini daha da geliştirmek isteyen yetenekli kişilerin katılımıyla Ataşehir Belediyesi bünyesinde; tiyatro topluluğu, gençlik senfoni orkestrası, çocuk ve gençlik halk dansları topluluğu kuruldu. Bu sanat toplulukları ise gerek yurt içi gerekse yurt dışında katıldıkları festivallerde ve etkinliklerde gerçekleştirdikleri gösterilerle büyük beğeni topladılar.

Bütün bu çabalarının karşılığında gelen ödüllere de yenileri ekleniyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ve 9 branşta binlerce öğrencinin katıldığı “Bir Ses İki Hareket Bir Tek Sen” isimli solo halk oyunları yarışmasına, okulları adına katılan Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu üyeleri dereceye girerek ödüller kazandı.

Okulları adına girdikleri yarışmada Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Halk Dansları Topluluğu üyelerinden Side Nira Danış birinci (Kadıköy Cenap Şahabettin İlkokulu) olurken,  Ecenaz Ayoğlu (Ataşehir Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu) ve Selin Arslan (Ataşehir Rotary Anadolu Lisesi) üçüncü olarak büyük beğeni topladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ