25.06.2018 - Gazete Ataşehir

“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ UÇ BEYLERİSİNİZ”

“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ UÇ BEYLERİSİNİZ”

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri “Milli Birlik” adına Ataşehir Mahalle Muhtarları ve Ataşehir basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda konuşan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan; “Milli Birliği oluşturmak için siz muhtarların desteğine her zaman ihtiyacımız var. Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz” dedi.

Ataşehir Birlik Platformuna katılan mahalle muhtarları ve basın mensuplarının kendilerini tanıtmasıyla güzel bir sohbet ortamı oluştu. Söz alan mahalle muhtarları ve birlik yöneticileri Ataşehir için ne yapacaklarını dile getirerek bu konuda birlikte çalışmanın Ataşehir’e büyük fayda sağlayacağını vurguladılar.

 “SOKAK DEĞİL APARTMANLAR DAHİ AYIRIŞTI”

Muhtarlar adına söz alan Ataşehir Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ferhatpaşa Mahallesi Muhtarı Hüseyin Uzun, Başkan Osman Arıkan’ın muhtarlara verdiği değerden dolayı teşekkür ederek; “Var olan sorunlarımız mutlaka aşılır. Her siyasetçi güzel bir şeyler yapmak için gelir. Asıl sorunumuz bir muhtar olarak buna değinmek istiyorum. Gerçekten sokak değil apartmanlar dahi ayırıştı. Toplumun bu durumuna dikkat çekmek istiyorum. O kadar ayrıştık ki özellikle Ataşehir’de. Komşular artık birbirini tanımayacak kadar düşman oldular. İnşallah bu toplantı toplumu birleştirmemize verile olur.  Bu hepimizin sorunu. Özellikle dikkat çekmek istedim” diyerek ayrışmanın tehlikeli boyutlara geldiğinin vurgusunu yaptı.

DSCF2331

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN YAPACAĞINIZ ÇALIŞMALARA KATKI SUNACAĞIZ”

Basın adına konuşan İstanbulum Gazetesi&Gazete Ataşehir İmtiyaz sahibi Önder Kavalcı da; “ Basına vermiş olduğunuz değerden dolayı tüm arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ediyorum.  Birlik ve beraberlik için yapılacak her çalışmada arkadaşlarımızla birlikte katkı sunacağız. Birliği sağlayacak her çalışmada Platformun, muhtarlarımızın ve Ataşehirlilerin yanındayız” dedi.

DSCF2334

BU ÜLKENİN HEPİMİZE İHTİYACI VAR”

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan, geçmiş yıllardan siyasi kimliğinden dolayı birlikte olduklarını vurgulayarak ; “ Sizlerle bir arada olmaktan, bu güzel ortamı sizlerle paylaşmaktan onur duydum, şeref duydum. Burada çıkış amacımız aman kimseyi incitmeyelim, düşenin koluna girelim, kimsesizlerin kimi olalım. Fakiri, yoksulun, düşkünün sahibi, varsa sorun çözüm getiren olalım. Kimsenin aşına, işine ortak olmayalım ve yaşadığımız, yeni kurulmuş genç ilçemize nasıl katkı sağlayabiliriz, bu topluma daha fazla nasıl bir şeyler verebiliriz, bu toplumun yaşam ve refah düzeyini nasıl arttırabiliriz. Bu ülkenin hepimize ihtiyacı var. Bunun farkındayız. Çözüm noktasında da bunun Milli Birlik ve Beraberlik noktasından geçtiğinin farkındayız. Bu bağlarımızı pekiştirmek. Birlik ve beraberliğimizi en üst düzeyde tahsis etme noktasında siz dostlarımızla birlikte çalışma arzu ve isteği bizleri şu anda bu mekânda bir araya getirmiştir” ifadelerini kullandı.

DSCF2305

“KENDİMİZİ SİYASETTEN ARINMIŞ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Arıkan; “Biz platform olarak kendimizi siyasetten arınmış olarak görüyoruz. Platformumuzda logomuzda da görüldüğü gibi, farklı renkleri, düşünce ve fikirlerin insan odaklı olarak önce saygı göstererek kabul etmemiz gerektiği ve birbirimizi bu ölçülerle sevmemiz ve sahip olmamız gerektiği noktasında fikirlerimizde hemhal olmuş durumdayız” diye konuştu.

DSCF2294

“BU DÖNEMKİ ÇALIŞMALARIMIZA BİZE VERECEĞİNİZ DESTEKLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Arıkan 150 üyelerinin olduğunu söyleyerek; “ 30 kişilik yönetim kurulunu tahsis etmiş durumdayız.  13 kişi olarak da yürütme kurulumuzla birlikte 2.İcra dönemimize başlamış durumdayız. Bu dönemimizde daha aktif daha verimli çalışmalar yürütmek istiyoruz. Bu noktada sizlerin de bize verecekleri destekleri çok önemsiyoruz.  Çünkü sizler devletimizin mahallelerdeki Uç Beylerisiniz, devletin mahallelerdeki elisiniz, kolusunuz.  Siz basın mensupları toplumumuzun aydınlanmasında, iletişimin sağlanmasında ve doğru bilginin aktarılmasında en önemli kaynaklarsınız. Sizler çok değerlisiniz. Çalışmalarımızda sizlerle ortak hareket etme gerekliliğinin farkındayız. Sizlerin bize olan katkılarının önemini de bilmekteyiz. Toplumun menfaatlerini gözeterek birbirimize güvenerek hareket edersek inanıyorum ki aşamayacağımız hiçbir güç yoktur. Tekrar davetimize katıldığınız için hepinize en derin saygılarımı iletiyorum. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” şeklinde ifade etti.

DSCF2292

Konuşmaların sonunda sohbet ortamında devam eden toplantı, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle  sona erdi.

DSCF2310 DSCF2305 DSCF2292 IMG_0483 DSCF2301 DSCF2323

 

 HABER & FOTOĞRAFLAR: ALİ BAL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ