26.04.2018 - Gazete Ataşehir

KARADAĞ; “BU SİYASİ BİR KARARDIR”

KARADAĞ; “BU SİYASİ BİR KARARDIR”

Ataşehir Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleri ile ilgili Büyükşehir Meclisi’nden geçen Nİ Planlarına en büyük tepki CHP Meclis Üyesi Süleyman Karadağ’dan geldi. Karadağ; “Gizli saklım yok bu siyasi bir karardır. Siz siyaset yapıyorsunuz. Amacını orada yaşayan vatandaşları cezalandırmaktır. Gaz yemiş, jop yemiş, bedel ödemiş, yiğit, temiz, bu ülkeyi seven insanlar her dönem bazı belediyeler tarafından mağdur edilmiştir. Mustafa Kemal sahipsiz değildir. Kendisine sahip çıkmasını bilir” diyerek tepki gösterdi.

Ataşehir Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden olan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleri ile ilgili Büyükşehir Meclisi’nden geçen Nİ Planları ile ilgili meclis oturumunda gündem dışı söz alan aynı zamanda o bölgenin meclis üyesi olan CHP’li Süleyman Karadağ kürsüden tepkisini dile getirdi.

BANA GÖRE BU YAPILAN HAKSIZLIKTIR”

Karadağ şöyle devam etti: “İBB Meclisinden geçen 1/5000 Nİ Planlarıyla Âşık Veysel ve Mustafa kemal mahallelerine haksızlık yapılmıştır.  Emsal düşük olarak çıkmış, kat yüksekliği düşük çıkmış, öbür mahallelerle kıyasladığımız zaman emsal 1.75 ve 2.00 olarak görüyoruz.  Elbette Ataşehir’de planların bir an evvel çıkıp kentin yenilenmesi gerektiğine inanıyoruz. Deprem görmüş hasarlı binaları yenilenmeli diyoruz. Ama yenilendiği zaman mahalleleri ötekileştirirseniz, bizden olan, sizden olan diye düşünürseniz derin bir siyaset yaparsanız işte siz o zaman mülkiyet üzerinden siyaset yapmış olursunuz.  Bana göre bu yapılan haksızlıktır.”

DSCF9811

“NEDEN SÖZ ALDIM BİLİYOR MUSUNUZ? “

Karadağ, neden söz aldım biliyor musunuz?  Diyerek; “ Siz eşinize karşı, iş yaptığınız adama karşı, yol arkadaşınıza karşı bir haksızlık yaparsanız onun gözüne bakamazsınız. Bende Mustafa Cevat Arzık başkanın gözlerinin içine bakmak için kürsüde konuşmak istedim” dedi.

“SORUNLARINI ÇÖZMEK VİCDANI GEREKLİLİKTİR”

Açık söylemek gerekirse biz bu planların 2,5 emsal olarak geleceğini düşünüyorduk diyen Karadağ;    “Farz edelim CHP Grubu ve mahalle halkı duyarsız. Peki, burayı savunmak 17 mahallede olduğu gibi size, bize düşmez mi? Nasıl ki Yeni Çamlıca’nın 40 yıldır çözülemeyen sorunlarını belediye ile birlikte sizde çaba harcıyorsanız, Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallelerinin de sorunlarını çözmek vicdanı gerekliliktir. Dereye sıfır yapılmış 65 kat 7-8 emsal, Mustafa kemal 40 yıllık bir mahalle 1.75 emsal. Siz bunu nasıl çözersiniz?  Zemin açısından bu bölgenin en sağlam zemine sahip mahallelerdir.  Yoğunluk bakımından da kalabalık bir nüfusa sahiptir. Arsalar değerlidir. Buradaki hak sahipleri 2-3 kez bedel ödeyerek tapularını alabildiler. Bu haksızlığın düzeleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

DSCF9810

“SİZ İSTESEYDİNİZ 2,5 EMSAL ÇIKARDI”

Karadağ; “Elinizi vicdanınıza koyun. Bu planın 1.75 emsal çıkacağını sizde grubunuzda biliyordu.  Neden müdahale etmediniz.  Siz isteseydiniz Finans merkezi Ümraniye’ye verilmezdi, siz isteseydiniz Âşık Veysel ve Mustafa Kemal mahallerine ait emsal 2,5 çıkardı. Bize sınır olan mahallerde emsal 2,5-3, bize gelince 1.75 emsal.  Siz Mustafa kemal halkına bu haksızlığı yaparsanız oradaki vatandaşın yüzüne bakamazsınız.  Zaten aranızda birçoğu Mustafa Kemal Mahallesini bilmez Şerif Toğ arkadaşımız dışında” ifadesini kullandı.

“GİZLİ SAKLIM YOK BU SİYASİ BİR KARARDIR”

Karadağ konuşmasına şöyle devam etti: “Gizli saklım yok bu siyasi bir karardır. Basın mensubu arkadaşlar bu ilan çıktı diye bazı arkadaşlar manşet atıyor da birde gelin Mustafa Kemal halkına, 60 bin insana sorun.  Anakentte bu karara ret oyu veren Belediye Meclis Üyelerimizi kutluyorum. Mustafa kemal mahallesi o gün mecliste olsa hepsi bu karar ret oyu verecekti bu böyle biline.”

DSCF9809

“MUSTAFA KEMAL SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Karadağ; “Şöyle de yapabilirdiniz. Dere yataklarını verdiniz, villa kondu yaptırdınız, burada bir işadamına 60 kat yaptırdınız bari Mustafa Kemal’i de düzeltseydiniz de o adama helikopter pisti yapsaydınız.  Daha da mutlu ederdiniz. Böyle bir şey olur mu? Arkadaşlar. Gaz yemiş, jop yemiş, bedel ödemiş yiğit temiz bu ülkeyi seven insanlar her dönem bazı belediyeler tarafından mağdur edilmiştir. Ben inanıyorum ki o karara evet diyen Ak Partili meclis üyesi arkadaşlarım Civan’da Mustafa Başkanda vicdan azabı çekiyordur.  Mustafa Kemal sahipsiz değildir. Kendisine sahip çıkmasını bilir. İtirazını da yapacak ama şunu da bilesiniz 2019 seçimleri yakındır. Partimiz iktidar olduğunda hem Finans merkezi’ni alacağız hemde Mustafa Kemal planlarını da 2,5 olarak çıkaracağız. Bunun sözünü Süleyman Karadağ olarak veriyorum, siyasette olduğum sürece bunun mücadelesini vereceğim”  şeklinde konuştu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ