23.05.2018 - Gazete Ataşehir

BAŞKAN TOPBAŞ ATAŞEHİR’DE KONUŞTU

BAŞKAN TOPBAŞ ATAŞEHİR’DE KONUŞTU

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın referandum ile ilgili düzenlediği programa katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş;“2017 içerisinde Ataşehir’de inşallah plan problemi kalmayacak” dedi.

İçerenköy’de Ataşehirlilerle bir araya gelen Topbaş;“Böyle bir şehirde yaşamak bir ayrıcalık. Böyle bir şehirde yöneticilik yapmak büyük gurur. Ülkemizi hep birlikte geleceğe taşımak adına hepimize sorumluluklar düşüyor. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve ülkemizi geleceğe, hak ettiği yere taşıyalım” diye konuştu.

“HALKIMIZ KENDİ OYLARIYLA İRADESİNE SAHİP ÇIKACAK”

Ev sahibi olarak ilk konuşmayı yapan Ak Parti İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı; Bugün burada bizimle beraber olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a şahsım, teşkilatım ve Ataşehirliler adına hoş geldiniz diyorum.  Yağcı konuşmasına şöyle devam etti:“ Önemli bir referandumun arifesindeyiz. 16 Nisan’da hep beraber bir tercihte bulunacağız. Bizim, çocuklarımızın, milletimizin geleceğini tayin edecek olan bu referandumda halkımız kendi oylarıyla iradesine sahip çıkacak ve kendi iktidarını kurmuş olacak. Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle iktidarını güçlendirecektir” şeklinde ifade etti.

DSCF0519

“İÇERENKÖY’DE ÇOK AMAÇLI SPOR KOMPLEKSİ YAPILACAK”

Yağcı, Ataşehir’in kangeran olmuş el atılamayan veya çözülemeyen birçok meselesinin olduğunu, çözümü için Sayın Kadir Topbaş Başkanımızdan taleplerde bulunduk diyerek; “İçerenköy mahallemizin imar planları İBB Meclisinden geçti. Birkaç gün içerisinde askıya çıkacak. Bununla birlikte yeşil alan sorunu ortadan kalkmış olacak.  Yine İçerenköy Top Sahası’nın altında otoparkıyla, üstünde olimpik yüzme havuzlarıyla, Fitnes Salonuyla ve aktivite alanlarıyla beraber üzerinde de tüm gençlerimizin, Amatör Spor Kulüplerimizin top oynayacağı güzel bir stat yapılacak ve Esatpaşa’da bulunan top sahası da gençlerimizin spor aktivitelerini yapacakları bir mekân haline getirilecektir”  dedi.

“ATAŞEHİR İMAR PLANLARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Yağcı; “ Yenisahra Barbaros Planları da itirazlar değerlendirilerek önümüzdeki ay meclisten çıkmış olacak. Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallelerin İmar Planları meclis gündemine alındı ve önümüzdeki aylarda çıkmış olacak. Yeni Çamlıca Mahallemizle ilgili 1/5000’lik çalışmalar büyükşehirde yapılıyor. Ferhatpaşa mahallemizle ilgili de gerekli talimatlar verilmiş olup çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

DSCF0527

“HAL YERİ SOSYAL DONATI ALANI OLACAK”

Yağcı; Hal alanı ile ilgili şunları söyledi: “ Hal olayı çok sulandırıldı, çok istismar edildi birileri tarafından. Talebimiz üzerine Hal’in bulunduğu yere, altında aktivite yerleri, üstünde de Ataşehirlilerin nefes alacakları bir mekân olarak düzenlenecektir” müjdesini verdi.

“BİZDEKİ METROLAR DAHA MODERN”

Bizdeki metroların Paris’teki ve Londra’daki metrolardan daha çok temiz ve daha modern olduğunu söyleyen Başkan Topbaş yaptıkları çalışmalarda Ataşehir’deki plan problemlerinin 2017 yılı içerisinde çözüleceğini ifade ederek; “Ataşehir’e metro gelmesi hayal dahi edilmezdi. Ama şimdi Ataşehir’den 4-5 tane metro hattı geçiyor. Dudulu metro hattının bir kolunda, top sahasının olduğu yerden veya hastaneni olduğu yerden bir yaya yürüyüşü yolu yapma çalışmalarını başlatacağız” dedi.

 DSCF0542

“ATAŞEHİR’E  2,2 MİLYAR TL YATIRIM YAPILDI”
Başkan Topbaş,2004 yılından bu yana İstanbul’a yaptıkları yatırımlar toplamının 98 milyar lira olduğunu hatırlatarak;“Parti gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürüyoruz ve yatırım yapıyoruz. Ataşehir’e yaptığımız yatırımlar toplamı da 2.2 milyar lira. Maalesef bizim yaptığımız yatırımları sahipleniyorlar. Biz yaptık diyorlar. Böyle gelmiş böyle gidiyor. Etrafında dolaşarak resim çektiriyorlar ve biz yaptık diyorlar. Biz yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Kaynaklarımızı doğru kullanıyoruz, sizin emanetiniz bu şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

DSCF0544

“BİZLERİ HAYIRLA YÂD EDECEKSİNİZ”

Topbaş; bize güvendiniz bizleri seçtiniz. Bizde bu onurlu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki yaptığımız hizmetler karşısında bizleri hayırla yâd edeceksiniz diyerek referandumla ilgili şunları söyledi: “Bir referandum arifesindeyiz. Cumhurbaşkanımız sistemin yürümediğini gördü. Bürokratik oligarşi var.  Bunu çözmenin yolu sistemi yenilemekte gördü. Getirilmek istenen sistemin özeti; Yetki verilen kişi hükümetini kursun, vatandaşın sorunlarını çözsün, sandıkta hesap versin. Bunu adı da Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’dir”

DSCF0550 DSCF0533 DSCF0553

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. VATANDAŞ dedi ki:

  Sayın Başkan;
  25 yıldır imar beklemekteyiz,
  Bu söylemlere inanmak isterdik ama 3 yıl önce geldiğinizde de çözeceğinizi söylediniz, bir arpa yol alamadık, bizleri kirada oturmaya mecbur bıraktınız, vergiler toplanırken hiç kimse ne durumda olduğunuza bakmıyor, bu mülkiyet hakkımıza yapılan düpedüz haksızlıktır, gasptır. Masal dinlemekten, hep başkalarını suçlu sorumlu göstermenizden bıktık artık.. Gelin görün çamaşır deresinin halini, seçim zamanı dışında da…

 2. VATANDAŞ dedi ki:

  Hizmet gelmediği sürece
  Çok kan kaybedersiniz..
  Siz milleti böyle oyalamaya devam edin..!

 3. MEZARDA ONAY dedi ki:

  İBB’NİN İMAR CEVABI…
  (SN.KADİR TOPBAŞ’IN ONAYI BEKLENMEKTE..!)

  “İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, 2840 ada 5 parseli de kapsayan alanda “1/5000 Ölçekli İçerenköy, Küçükbakkalköy Mahalleleri ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planı” çalışmaları tamamlanarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iletilmiş olup, 15/12/2016 gün ve 2231 sayılı kararıyla tadilen uygun görülmüştür, plan onay ve dağıtım süreci halen devam etmektedir. Söz konusu nazım imar planı Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından onaylandıktan sonra askıya çıkarılarak ilan edilecek ve planda önerilen fonksiyon kararları ile ilgili imar durumu hakkında bilgi verilecektir. 0212 455 1328-1348 numaralı telefonları arayıp süreçle ilgili bilgi alabilirsiniz. “

 4. Mustafa dedi ki:

  Slm hep aynı çıktı çıkıyor yan yattı çamura battı…hep aynı hikaye yav yarım asıra yaklaşıyor hala neyin açıklamasını yapıyorsunuz… Hep o güzel insanın hatırı için oy verdik. (R.T.E) rabbim ömür versin …Artık siz bizden oy istemeyin ya… Yeter artık.. Yazıklar olsun…Siz böyle yaparak ak partinin oylarınıda tehlikeye sokuyorsunuz…YETER ARTIK…

BİR YORUM YAZ