24.06.2018 - Gazete Ataşehir

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ GERÇEKLEŞTİ

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ GERÇEKLEŞTİ

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı sunduğu Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’nin 1000 çocuğu giydirme sosyal projesinin teslimatların Türk Kızılay Derneği Ataşehir Şubesi binasında gerçekleşti.

Tuz Medya’nın organizasyonu ve Sadi Özata Başkanlığında bir araya gelerek kardeşlik ve dayanışma ruhuyla hareket eden 22 il dernek başkan ve yöneticileri sosyal projelerin uygulanmasında kararlı olduklarını ve bu birlikteliğin devamı yönünde üzerlerine düşen görevleri seve seve yerine getireceklerini vurgulamışlardı.

Türk Kızılay Derneği Ataşehir Şubesi 1000 çocuğu giydirme projesi kapsamında hazırladıkları giyim kolilerini il dernek başkanlarına teslim ettiler.

“ATAŞEHİR DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Teslimatta konuşan Tuz Medya sahibi Himmet Kaya; “ Ataşehir’in mozaiğini oluşturan 22 il derneği birlikte hareket etti ve projede yer aldı. Ataşehir’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali eksik ve hatalarımıza rağmen gerçekten zihinlerimizde iz bırakan bir projeydi.  O projede yer alan, emek veren başta Kızılay, Yeşilay ve Engelliler Denek Başkanlarımıza ve projede yer alan 22 il dernek başkan ve yöneticilerine biz Tuz Medya olarak teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF1769

“UYGULAMANIN GECİKMESİ BİZLERDEN KAYNAKLI”

Kaya; “ Bu projenin çeşitli katmanları vardı. Bunların içinde önemli olan sosyal projelerdi. Kan vermede eksikliğimiz oldu. Bu da Ataşehirlilerin ilgisizliği maalesef. Yine Kızılay’ımızın projesi olan 1000 çocuğumuzu kışa hazırlama projesini bugün burada sonuçlandırıyoruz. Uygulamanın gecikmesi Kızılay’dan değil tamamıyla bizlerin verdiği raporların eksikliğinden kaynaklı” diye konuştu.

DSCF1820

GENEL MERKEZ VE KAN EKİPLERİMİZE KARŞI ÇOK MAHÇUP OLDUK”

Türk Kızılay Derneği Ataşehir Şube Başkanı Rahman Baki Kan konusunda Ataşehir’de başarısız olduklarını söyleyerek; “ Bu Ataşehir’in hatası ve birde projenin uygulamasında bazı arkadaşlarımızın da noksanlıkları var. Gerçekten Genel Merkez ve kan ekiplerimize karşı çok mahçup olduk.  İnşallah Ataşehir ‘Kan vermenin’ ne anlama geldiğini düşünür, anlar ve uygular. Ataşehir ekonomik açıdan zengin bir yer. Fakat yardım noktasında çok zayıf kalıyor. Bunun için üzgünüz. Bugün gerçekleştirdiğimiz bu projeyi Ataşehir zengini bunun daha fazlasını yapar. Maalesef bu konuda başarısızlık var” şeklinde ifade etti.

DSCF1775

Baki; “Bu proje Festival kapsamında yapıldı fakat oradaki başarısızlığı ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kıyafet yardımı ile kapatmak istiyoruz. İnşallah başarılı oluruz. Dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum.  Bu noktada her zaman beraber çalışabiliriz” mesajını verdi.

DSCF1765

“HERŞEYİN BİR İLKİ VARDIR”

Kızılay Ataşehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ataşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Orhan Çerkez, başarısızlık değil rakamlar birden başlar diyerek; “ Her şeyin bir ilki var. Sonrasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Eksiklerin olmasına rağmen iyi bir etkinlik oldu. Kan verme konusunda ilk kanı ben verdim. Sonra yönetim kurulundaki arkadaşlarımız verdi. Bu konuda insanlarımız duyarsız davrandı. Kan aramadan kanın önemini kimse anlamaz. Kanın ne kadar önemli olduğunu ve kanında insanlarda mevcut olduğunun bilincine varılması gerekir” dedi.

DSCF1788

“PROJE AMACINA ULAŞTI”

Çerkez; “ Bu bir sosyal projeydi. Bence amacına ulaştı. İnsanlarımız bir araya geldi. Kaynaştılar ve yeni dostluklar kurdular. Bir şehir kültürü oluştu. Gelecekle ilgili birlikte güzel projeleri hayata geçireceğimize inanıyorum.  Bu proje ile çocuklarımızı kışa karşı korumak istedik. Bu ülke bizim, çocuklarda bizim.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DSCF1797

BİRBİRİMİZİ YAKINDAN TANIMA FIRSATINI BULDUK”

Kastamonu Derneği Başkanı ve CHP Belediye Meclis Üyesi M.Kemal Aldoğan da duygularını şöyle dile getirdi: “ Biz bu Festivalde birkaç şeyi başardık. Ülkemizde birlik ve beraberliğe her zaman ihtiyacımız var. Dernekler olarak örf ve adetlerimizi burada hayata geçirdik, tanıtımını yaptık. Birbirimizi yakından tanıma fırsatını bulduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kızılay başkanımıza çok teşekkür ederim. Yardımlarımdan dolayı çok duygulandım. Bu soğuk havada çocuklarımızın içi ısınacak. Bu hayırlara sebep olmakta bizler için önemli. Bu birlik ve beraberliğin devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

DSCF1823

Daha sonra konuşan il dernek başkanları, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak bu tür etkinliklerin gelişerek devam etmesini, kan verme konusunda zayıf kaldıklarını dile getirerek ayrıca bir kampanya başlatma konusunda fikir birliğine vardılar.

DSCF1754

Hatıra fotoğrafının çekilmesinden sonra Kızılay Derneği’nin hazırlamış olduğu giyim kolilerini ihtiyaç sahibi çocuklara vermek üzere imza karşılığı teslim aldılar.

DSCF1823 DSCF1820 DSCF1819 DSCF1797 DSCF1765 DSCF1769 DSCF1775 DSCF1788 DSCF1754 DSCF1825

HABER & FOTOĞRAF: ALİ BAL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ