23.05.2018 - Gazete Ataşehir

Gergin Toplantı

Gergin Toplantı

Oylamada Meclisi Terk Ettiler!

Ataşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı gergin başladı, gergin bitti. Sert tartışma ve suçlamalarla geçen toplantıda zaman zaman hakarete varan iddia ve sataşmalar izlendi.

“Terk Edeceğiz”
2011 faaliyet raporunun oylanması sırasında Ak Parti Grup sözcüsü M. Cevat Arzık’ın “Faaliyet raporu elimize çok geç ulaştı. Böylesine ciddiye alınması gereken önemli bir konuyu inceleme fırsatı bulamadık. Bu nedenle görüş belirtemiyoruz. Oylamanın Cuma gününe alınmasını öneriyoruz. Yoksa oylamada meclisi terk edeceğiz” şeklinde konuşması ve önerinin kabul edilmemesi üzerine Ak Partili üyeler salonda iki kişi bırakarak toplantıyı terk etti.

Yapılan oylama 20 kabul, 1 çekimser, 2 red oyu ile meclisten geçti.

Meclis Nisan Ayı ToplantısıGündem dışı söz alan Bağımsız Üye Erol Dolu, daha önceki iddialarına ve sorularına cevap alamadığını söyleyerek iddialarını yinelemesi üzerine Belediye Başkanı İlgezdi iki kez söz aldı. İlkinde Erol Dolu’nun Doğa Koleji, AVM’lerdeki ruhsatsız yapılaşma, Ulusoy’a kiralanan arsa ile ilgili sorularına şu cevapları verdi:
“Doğa koleji ile ilgili gereken yapılmıştır, yıkım ve para cezası kararı çıkmıştır. Ulusoy’un otobüs terminali de kaldırılacaktır. Barbaros Mahallesindeki bir restoranın kış bahçesine ise Büyükşehir Belediyesi ruhsat vermiştir.”

Bunun üzerine Erol Dolu böyle bir ruhsatın verilmediğine dair elinde belge olduğunu söyleyince İlgezdi Büyükşehir’in verdiği izin belgesini getirtti. Belgeler karşılıklı olarak basına ve üyelere verildi. İncelenen belgelerin farklı birimlerden çıktığı görüldü.

 Ak Partili Üye İstifa etti

Ak Partili Meclis Üyesi Selahattin Kaya partisinin meclis üyeliğinden istifa etti. Meclis başkanlığına dilekçesini sunan Kaya bağımsız olarak çalışmalarını sürdürecek.

 Denetleme Raporunda Gerginlik

Denetleme Kurulu raporunu okuyan Yüksel Tekin, muhalefet şerhi koyan Mahmut Yürük’ün şerh gerekçelerini sunmadığını söyleyince Yürük itiraz etti. Rapor okunduktan sonra söz alarak şerh gerekçelerini açıklayan Yürük “İhalelerde taraflı davranılıyor. Malatyalılara ve yandaş firmalara veriliyor.” Şeklinde konuşunca söz alan İlgezdi sinirlenerek sert ifadelerle ihalelerin şeffaf ve açık yapıldığını söyledi. Karşılıklı artan gerginlik İlgezdi’nin Yürük’ten özür dilemesi ile son buldu. Battal İlgezdi, eleştiri ve suçlamaların dozunda olmasını belirterek şöyle devam etti: “Muhalefet yapmak için muhalefet yapılmaz. Ben ihalelerin yapıldığı odayı da, ihalelere kimlerin katıldığını da bilmem. İhaleye katılanların memleketlerini mi soracağız? Benim nazarımda herkes eşittir. İddia ediyorum, en demokratik, en şeffaf belediye biziz. Hepiniz biliyorsunuz ki, belediyeyi yoktan var ettik. Çevrenize bir bakın, bizim yaptıklarımızla çevre belediyelerin yaptıklarını karşılaştırın. Nereden nereye gelmişiz”

İlgezdi yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdikten sonra komisyon seçimleri yapıldı. İzleyici katılımının yoğun olduğu toplantıda komisyon seçimleri yapılırken izleyiciler salondan çıkarıldı ve seçimler yapıldı.

Komisyonlar ve seçilen üyeler şöyle oldu:

Encümen Üyeleri: Yüksel Tekin, Metin İnce, Akan Buztaş

Plan ve Bütçe Komisyonu: Muammer Ayvalı, Mustafa Çatak, Vecihe Tunca, M. İhsan Ünlüsan, Ahmet Kahraman

İmar Komisyonu: Ali Emrah Büyük, Muammer Ayvalı, Yüksel Yıldız, Nurettin Polattaş, Haluk Sert

Hukuk Komisyonu: Vecihe Tunca, İnci Beşpınar, Metin İnce, A. Lütfü Akkuş, Şengül Karslı

Sosyal Yardım Komisyonu: İnci Beşpınar, Ali Rıza Işık, Muammer Ayvalı, Erol Ağaoğlu, Ekrem Demircioğlu

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Hünkâr Akkuş, Metin İnce, Yüksel Yıldız, Mahmut Yürük, Muhterem Memiş

AB Komisyonu: Mustafa Çatak, İnci Beşpınar, Hünkâr Akkuş, Muhterem Memiş, Zehra Sevingen Sağır

Tarife Komisyonu: Seyfettin Yılmaz, Muammer Ayvalı, Ali Rıza Işık, Yaşar Mataracı, Remzi Yıldırım

Eğitim ve Gençlik Komisyonu: İnci Beşpınar, Hünkâr Akkuş, Yüksel Yıldız, Ahmet Kahraman, Mehmet İyilikli

Kültür ve Kadın Komisyonu: Vecihe Tunca, İnci Beşpınar, Muammer Ayvalı, Zehra Sevingen Sağır, Şengül Karslı

Engelliler Komisyonu:  Vecihe Tunca, İnci Beşpınar, Seyfettin Yılmaz, Erol Ağaoğlu, Mehmet İyilikli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ