25.06.2018 - Gazete Ataşehir

KAZANDIKLARINI ÖĞRENCİLERE BURS OLARAK VERİYORLAR

KAZANDIKLARINI ÖĞRENCİLERE BURS OLARAK VERİYORLAR

Eston Çamlıevler yönetimi, el ürünlerini ve el emeklerini sergileyerek elde ettikleri kazançlarını okuyan öğrencilere burs olarak veren derneklerin Kermesine ev sahipliği yaptı.

Başta ASİDAD olmak üzere birçok derneğin katıldığı Kermes Eston Çamlıevler Sosyal Tesislerin bulunduğu alanda kuruldu.

“AMACIMIZ SOSYAL DAYANIŞMAYI SAĞLAMAK”

Konu ile ilgili gazetemize konuşan Eston Çamlıevler yönetim kurulu üyesi ve ASİDAD Başkanı Sevgi Uluğ, amaçlarının Sosyal dayanışmayı canlandırmak ve insanların birbirileriyle kaynaşmalarını, tanışmalarını sağlamak olduğunu söyleyerek; “ Sosyal dayanışmayı canlandırmak ve insanların birbirileriyle kaynaşmalarını, tanışmalarını sağlamak. Ne kadar çok insan tanırsak ne kadar çok insanla projelerimizi paylaşırsak o kadar kişi kazanmış oluruz” dedi.

DSCF9976

“SATIŞTAN ELDE EDİLEN GELİR ÖĞRENCİLERE BURS OLARAK VERİLECEKTİR”

Uluğ; “Komşularımızla ilişkilerimizi geliştirmek, bir canlılık sağlamak ve aynı zamanda derneklere bir fırsat yaratmak.  Bizde dâhil olmak üzere diğer derneklerde yaptıkları ürünleri satarak okuyan öğrencilere burs veriyorlar. Bu fırsatı bugün burada yarattık yarın başka yerlerde bu etkinliğe devam edeceğiz” diye konuştu.

DSCF9986

“ÇOCUKLARI SOSYAL HAYATA KAZANDIRMAK”

Burada el emekleri ve el ürünlerini sergiliyoruz diyen Uluğ; “ Çocuk oyuncaklarımız var.  Kermesimizi ziyarete gelenler kışlık ihtiyaçlarını karşılayacakları gibi çocuklarında burada bir nebzede olsa teknolojinin bağımlılığından koparak ve buradaki canlılığı görerek sosyal hayata katılmalarını sağlamak da hedeflerimizin arasındadır” diyerek eğitimin ve çocukların teknoloji bağımlılığından kurtarmanın önemini vurguladı.

DSCF9980

DSCF9982

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ