12.07.2020 - Gazete Ataşehir

İçerenköy Pazarı’nda kural işlemiyor

İçerenköy Pazarı’nda kural işlemiyor
"https://atasehir.com.tr/wp-

Covid 19 ile ilgili gerek bilim kurulu üyelerinin gerekse hükümet ve yerel yetkililerin kişi ve toplumun sağlığı için uyulması gereken kuralları sürekli gündeme getirmelerine rağmen semt pazarlarında geçerli olmadığına şahit olduk.

2 Haziran Salı günü kurulan İçerenköy Pazarını mahalle muhtarı Sırma Doğru ile birlikte Pazar esnafını ziyaretimizde genellikle esnafın maskesiz satış yaptıklarını, sosyal mesafenin rafa kalktığını gördük.

İçerenköy Mahallesi Muhtarı Sırma Doğru maskesiz satış yapan esnafı uyararak, maskesiz satış yapmanın doğru olmadığını, toplumun sağlığını tehlike düşüreceğini belirtmesine rağmen çoğu esnafın maskelerini takmalarına rağmen bazı esnafların umursamayarak “bir şey olmaz” şeklinde söylemleri dikkat çekiciydi.

“Maskemiz yok” diyenlere de Mahalle Muhtarı Sırma Doğru muhtarlıktan temin edebileceklerini söyledi.

Maskesiz esnafın yanı sıra pazara gelen vatandaşların arasında da maskesiz olanlar olduğu gibi sosyal mesafeye de uymadıklarını, ikaz edecek bir görevlinin olmadığına da tanık olduk.

Zabıtanın bir sabah, birde akşam uğradığını söyleyen esnafın durumunu ve toplumsal sağlığı tehdit eden kuralsız davranışları ilgililerin bilgisine sunuyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ