26.04.2018 - Gazete Ataşehir

HAK SAHİPLERİNE ANAHTARLARI TESLİM EDİLDİ

HAK SAHİPLERİNE ANAHTARLARI TESLİM EDİLDİ

Ataşehir Emekevler’de yerinde kentsel dönüşüm projesinde 225 hak sahibi yeni evlerine kavuştu. 115 metrekare 3 oda ve bir salondan oluşan dairelerin anahtarları hak sahiplerine teslim edildi.

 

Ataşehir Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesinde, yerinde kentsel dönüşüm projesine katılan gecekondu hak sahiplerine verilecek dairelerin anahtar teslim töreni 6 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı.

 

Düzenlenen törenle toplam 225 hak sahibi aile, Emekevler Bölgesinde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardaki evlerinin anahtarlarını teslim aldı.

DSCF5673

Emekevler Kentsel Dönüşüm Projesi, Kadıköy Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında 2005 ve 2007 yıllarında yapılan protokoller ile düzenlenmişti. 2009 yılında kurulan Ataşehir Belediyesi’nin projeyi devralmasıyla 2012’de Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan Emekevler Projesi’nde vatandaşlar mağdur olmadan mutlu sona ulaştılar.

DSCF5697

Anahtar teslim töreninde bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, hak sahiplerine hayırlı olsun dilekleriyle başladığı konuşmasında; “Daha önce size vermiş olduğumuz bir söz vardı, protokolde imzaladığımız maliyetlerle dairelerinizi teslim ediyoruz.  Yapmanız geren tek şey bugün burada anahtarlarınızı teslim aldıktan sonra bizim ofisimize gidip, müteahhit firma yetkilisi ve belediyenin yetkilisi ile dairenizi gezmeniz.  Elektriğinizi, suyunuzu ve doğalgazınızı üstünüze açtırmanız. Hemen yarın sabah dairenize taşınabilirsiniz” dedi.

DSCF5692

İlgezdi; “Şimdiden sağlı oturmalar diliyorum. Ben bir söz vermiştim protokole imza attığım gibi maliyet fiyatları aynıdır ve dairenin bugünkü satış fiyatları da bellidir.  O sözümü tutuyorum. Bir de 120 bin metrekare bir park sözüm vardı. Onu da yapıp bitiriyorum. İstanbul’un en kaliteli parkını yapacağız. Fiyatlarla ilgili daha önce yaptığımız bir protokol var, o protokol neyse aynısı geçerlidir. Arzu eden vatandaşlarımız nakden parasını yatırarak, isteyen vatandaşlarımız ise anlaşma yapılan bankayla 20 yıl vadeyle daireleri teslim alabilir. Hepinize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

DSCF5726

Anahtar teslim töreninde ilk anahtarını teslim alan hak sahibi Muharrem Aslan oldu. Hak sahibi adına anahtarı Başkan İlgezdi’den Muharrem Aslan’ın dayısı teslim aldı.

DSCF5736

Anahtar tesliminden sonra Battal İlgezdi, Adalet Yürüyüşüne katılacağını söyleyerek salondan ayrıldı. Diğer hak sahiplerine anahtarlarını Belediye başkan yardımcılarından Sadık Kayhan ve Metin Kaya ile Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, hak sahiplerine anahtarlarını teslim ettiler.

DSCF5731 DSCF5679 DSCF5678 DSCF5666 DSCF5675

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ