19.01.2019 - Gazete Ataşehir

Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

Batı Ataşehir Lions Kulübünün katkılarıyla Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İlkokulu’nda Zenginleştirilmiş Kütüphanenin açılışı gerçekleşti.

Batı Ataşehir Lions Kulübü tarafından sponsor Ramazan Yıldırımın babası Ali Yıldırım Anısına yaptığı Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İlkokulu kütüphanesi öğrencilerin kullanımına açıldı.

Açılışa Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican,  Ataşehir Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Yurdabatan, Lions Kulübünün başkan ve yöneticileri, okul müdürleri, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç ve yönetimi ile veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Metin Yahşi; “ Batı Ataşehir Lions Kulübü tarafından kurulan Z- Kütüphanemizi açıyoruz. Amacımız okulumuzu eğlenme, dinlenme ve okuma merkezi haline getirmek. Öğrencilerimizin bilgiye rahat ulaşabilmeleri, ülke genelinde eşit fırsatlara sahip olmaları adına hem akademik hem de fiziki anlamda okulumuzu en üst düzeye getirme hedefimizdir.  Açılışını yapacağımız kütüphanemizde 2 binden fazla kitap, 3 bilgisayar, bir adet yazıcı  ile akıl ve zeka oyunları metalleri mevcuttur” dedi.

Batı Ataşehir Lions Kulübü Başkanı Ali Rıza Çakıt, Lions Kulüpleri ile ilgili genel bir bilgi verdikten sonra şöyle konuştu: “ Bizim misyonumuz Atatürk İlkeleri, demokrasi ve kültürel değerlerimiz doğrultusunda ülkemize ve tüm insanlığa karşılıksız hizmet etmektir” ifadelerini kullandı.

Lions 118 Y Genel Yönetmeni Mehmet Tanyol okumanın önemine vurgu yaparak; “Türk insanı günde 16 saniye okuyor. Bir Japon günde 20 dakika okuyormuş. Yani Türk insanının çok az okuduğunu bilim adamları ifade ediyor.  Bizde bu okumayı sevdirmek için bu yaştan çocuklarla başlayarak okumayı, kitabı sevdirmemiz lazım. Atık değişen bilim çağında sadece çocukları insanları sınıflara doldurarak eğitim yapmanın yolları çok değişti. Artık tüm dünyadaki örgütünü dünyanın bir şehrinde internet denen bir olayla eğitim veriyor dünyanın büyük kurumları. Bizimde böyle bir şey yapmamız için çabalamamız lazım.  Ama bunun yanında da çocuklara okumayı mutlaka sevdirmemiz lazım. Bugünde bu kütüphanenin açılışında emeği geçen, katkı veren başta Batı Ataşehir Lions Kulübü, Ramazan Yıldırım bey, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz ve katkı ve yardıncı olan herkese teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Lions Anadolu Yakası Federasyon Başkanı olduğunu hatırlatan Tanyol; “ Bu sene son sekiz ayda 2647 hizmet aktivitesini yârine getirmişsiz. Bunlar için 40 bin 731 saat çalışılmış küçük örgütümüz ve 210 bin kişinin elini tutmuşuz. Bu hizmetlerin karşılığında 753.463 dolar gibi bir harcama yapmışız. Cebimizden veyahut sponsorlarımızdan. Siyasi partilerin ve STK’ların birinci vazifesi toplumun yaşam kalitesini yükseltmektir. Bizde bunu gereği için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz” dedi

Konuşmaların ardından İlkokul öğrencilerinin ritim ve folklor gösterileri izlemeye değerdi.

Plaket takdiminden sonra protokol tarafından kütüphanenin açılış kurdelesi kesilerek kütüphaneyi resmen öğrencilerin kullanımına açtılar.

Açılış töreni ikramların sunumuyla sona erdi.

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ