14.12.2018 - Gazete Ataşehir

MEZUNİYET TÖRENİNDE KEPLER HAVADA UÇTU

MEZUNİYET TÖRENİNDE KEPLER HAVADA UÇTU

Ataşehir Orhan Veli Ortaokul 8.Sınıf öğrencileri 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreninde kepleri atarak mezuniyet töreninde coştular, eğlendiler.

Orhan Veli Ortaokul ’un bahçesinde düzenlenen tören, öğrencilerin sınıf öğretmenleriyle birlikte alandaki yerlerini aldıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene; Okul Müdürü Engin Akbal ve yöneticilerinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Eroğlu, komşu okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve mezun olacak öğrenciler katıldı.

Okul öğrenci temsilcisi Deniz Aydoğan yaptığı konuşmasında; “ Bugün buraya veda konuşmasını yapma görevi bana verildi. Bu mutlaka çok özel ve anlamlı. Fakat bir o kadarda zor.  Evet, bugün yaşamlarımızdan bir dönem kapanıyor ve bu dönem ait ne varsa belleklerimizde güzel anılar olarak yerini alıyor. Bu bitişle yeni bir başlangıcın eşiğindeyiz. Duygularımız karışık yüreklerimiz burk bugün” diyerek öğretmen ve idarecilere emeklerinden dolayı minnettar olduklarını belirtti.

Okul Müdürü Erdal Akbal, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 8.Sınıflar mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında; “ Sevgili Gençler, 4 yıl önce ilkokuldan yeni gelmiş öğrenciler olarak belki ortaokul hayatına alışmak biraz zamanınızı aldı.  4 yılın sonunda bilginizle, görgünüzle, öğrendiklerinizle geleceğe daha güvenle bakan kendinden emin birer genç oldunuz. İnşallah bir üst öğrenimde de bu güveni, bu bilgiyi bu görgüyü sizlerin yaşatacağına umut ediyorum ve öyle olduğuna da eminim. Çünkü sizleri yetiştirmek için canla başla çalışan başta müdür yardımcılarım ve öğretmenlerime emekleri için çok teşekkür ederim. Hiçbir fedakârlığı esirgemeyen velilerimiz, sizleri de çocuklarınızın yetişmesinde geçen emekleriniz için ayrıca tebrik ediyorum. Çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Bizde size onları en iyi şekilde hazırlayıp göndermek için buradayız. Bugün bu törende emeği geçen başta okul aile birliği olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Akbal son olarak gençlere hitaben şunları söyledi: “Sevgili gençler; eğer mutlu olmak istiyorsanız iyilik yapın. İyi bir iletişim kurmak istiyorsanız empati kurun. Eğer başarılı olmak istiyorsanız çok çalışın. Eğer cesur olmak istiyorsanız doğru olun. İnşallah hayat felsefeniz bu olur.  Atatürk’ün; “Cumhuriyeti biz kurduk O’nu yaşatacak olan siz gençlersiniz” sözü ile size olan güvenimizi buradan bir daha tekrar etmek istiyorum.  Ülkemizin geleceği aydınlık gençler biz sizleri çok seviyoruz. Yolunuz bahtınız açık olsun” diyerek öğrencilere gelecek hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından protokolü selamlayan gençlere sınıf öğretmenleri mezuniyet belgelerini verdiler. Sınıf öğretmenleri ile öğrenciler arasında duygusal anlar yaşansa da öğrenciler toplu halde kep atarak mezuniyetin sevincini hep birlikte yaşadılar.

Bayrak ve Flama devir teslim töreninden sonra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Al Eroğlu ve Okul Müdürü Erdal Akbal mezun olan sınıfların sınıf öğretmenlerine çiçek takdim ettiler.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ