25.06.2018 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

ATAŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Ataşehir Yenişehir Mahallesinde eğitim veren Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama Merkezi açılış öncesi Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez ve birim müdürleri tarafından ziyaret edildi. Çerkez; Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’nin talimatıyla eğitime önem verdiklerini ve yapabilecekleri her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Açılış öncesi Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyarette,   Ataşehir belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez’in yanı sıra Yenişehir Mahalle Muhtarı Mustafa Arı, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gürsel Sarımaden, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Muhtarlık İşleri Müdürü Burcu Der Hasanoğlu katıldı.

Konuklarını kapıda karşılayan Okul Müdürü Ahmet Özgül ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konuklarıyla birlikte okulu gezen Ahmet Özgül çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek 31 Ekim günü yapılacak resmi açılışına davet etti.

DSCF0106

“ÇOKLU ENGELLİ OLARAK BÖLGEDE TEK OKUL”

Okul hakkında kısa bilgi veren Müdür Ahmet Özgül; “Okulda çoklu engelli olarak belki bu bölgede hatta Türkiye’de ilkokullardan bir tanesi. Okulun onayı orta ve ağır düzeyi engelli olarak geldi. Okulumuzda otizm, down sendromlu öğrenci sınıflarımız var. Sınıf mevcudumuz 17 ve 4 kişilik sınıflar. 3 branş öğretmenimizle birlikte dersleri devam ettiriyoruz. Ayrıca destek için stajyer öğrenci aldık.  Yakında üniversitelerde de stajyer öğretmenlerimiz gelecek. Öğretmen ve öğrencilerimizle mutlu bir eğitim yuvası olmayı hedef edindik. Sizlerin desteği ve yardımlarınızı bekleriz ve her zaman sizleri burada görmekten mutluluk duyarız”  dedi.

DSCF0132

Ahmet Özgül, Velilere yönelik ahşap boyama, el sanatları kurslarının olduğunu, velilerin rahat olması çocukların davranışlarını olumlu yönde etkilediğini de sözlerine ekledi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ BATTAL İLGEZDİ EĞİTİME ÖNEM VERİYOR”

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; bizi bu ziyarete teşvik eden, davet eden Sayın Muhtarımız Mustafa Arı’ya ve sizlere çok teşekkür ederiz diyerek; “Sayın Başkanım Battal İlgezdi’nin bize vermiş olduğu talimatlar ve görev tanımları doğrultusunda eğitim kurumlarına destek vereceğimizi her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim” diye konuştu.

DSCF0139

“HER ZAMAN GÖRÜŞMEYE VE YARDIMA HAZIRIZ”

Çerkez;  “Açılışta bizler yanınızdayız. Organizasyonla ilgili ne ihtiyacınız varsa yardımcı oluruz. İlçe Milli Eğitim’e bağlı okulların tadilatı ve onarımını, temizliklerini yapıyoruz. Burada bu okulun olması bizleri sevindirdi.  Bu gibi okullara ihtiyaç var. Fiziksel durumu uygun, öğretmenleri bilinçli Türkiye genelinde gördüğüm okullardan bir tanesi. Kadrolar da eğitimli. Sizlere başarılar diliyorum. Her zaman Ataşehir Belediyesi olarak yanınızdayız. Ailelerin sorunlarıyla ilgilenmek için yanınızdayız. Alt yapımız var, öğretmenlerimiz var. Ailelere yönelik kurslar düzenleyebiliriz. Sizlerle ortak proje üretmeye her zaman hazırız. Aileler ve çocuklarla ilgili özel sorunlar olursa birebir görüşmeye her zaman hazırız” diye konuştu.

DSCF0149

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin selamını ileten Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, belediye tarafından çocuklar için hazırlanan hediyelerin dağıtımı sırasında yaptığı konuşmada, her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek okulu ve öğrencilerini önemsediklerini vurguladı.

DSCF0151

Konuşmaların sonunda Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediyeler Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu  öğrencilerine takdim ettiler.

DSCF0161 DSCF0156 DSCF0154 DSCF0146 DSCF0119 DSCF0113

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ