23.05.2018 - Gazete Ataşehir

ASKD’DAN KAYNAŞMA KAHVALTISI

ASKD’DAN KAYNAŞMA KAHVALTISI

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile kısa adı ASKD olan Ataşehir Motorlu Taşıtlar ve Sürücü Kursları Derneği ev sahipliğinde kaynaşmayı ve dayanışmayı güçlendirmek adına kahvaltılı program düzenlendi.

 

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’de verilen kahvaltıya; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, MEB Trafik ve Sürücü Eğitim Daire Başkanı Ercan Alpay, TÜSEKON Genel Başkanı İsmail Yılmaz, İSKEF Başkanı Murat tekin,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Anadolu Yakası İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve 37 İlçe Sürücü Kursları Derneklerinin başkanları katıldı.

“DAHA HIZLI SONUÇ ALABİLMEMİZ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİR”

Toplantıda konuşan Ataşehir Sürücü Kursları Dernek Başkanı Bilgin Diribaş; “30 yıllık bir geçmişi olan sektörümüz biraz zaman kaybetmiş olsada son birkaç yılda önemli ve köklü değişikliklere imza atmıştır.  Bugün burada toplanmamızın en önemli amaçlarından bir tanesi sektörümüze nefes aldıran ve kurumlarımıza kalite getiren taban fiyat uygulamasıdır. Elbette ki her şey istediğimiz gibi hemen sonuç vermeyecektir. Daha hızlı sonuç alabilmemiz için daha çok çalışmamız gerekir.  Bizler güçlü ve iradeli bir STK olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun olmaz diye düşünüyorum. Bu vesile ile kahvaltı ve kaynaşma programımıza katılarak bizleri onurlandırdınız. Toplantının sektörümüz için hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle saygılar sunuyorum” dedi.

“SON GELDİĞİMİZ NOKTA ÜMİT VERİCİ”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, konuklarına Ataşehir’e hoş geldiniz diyerek şunları söyledi: “Sürecin içinde yaşayan birisiyim. Özellikle 2003 ve 2004 tarihinden sonra hem sürücü adayların eğitimi hemde sürücü kursları standartları ile görev alan eğitimcilerin standartlarında çok ciddi mesafeler katledildi. Son geldiğimiz nokta ümit verici. Artık biz kıyaslanacak bir ülke olduğumuzu düşünüyorum. Her an yeni bir gelişme ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu konularda ciddi çalışmalar var. Burada önemli bulduğum nokta sürücü kurslarının ilgili bakanlıklarla birlikte çalışmalarının olmasıdır. Daha iyiye gideceğine inanıyorum. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” 

Daha sonra, MEB Trafik ve Sürücü Eğitim Daire Başkanı Ercan Alpay, TÜSEKON Genel Başkanı İsmail Yılmaz, İSKEF Başkanı Murat tekin, toplantıya katılan dernek başkanlarına çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek, Sürücü kurslarının düne nazaran daha da düzenli bir çalışma içinde olduğunu, bu düzenli çalışmaları sonucunda saygın bir müessese durumuna gelerek kötü imajları sildiğini, daha da iyi olma adına çalışmaların devam ettiğine vurgu yapılarak dilek ve temennilerini dile getirdiler.

Son olarak konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Hayat devam ettikçe ihtiyaçlar yenileniyor ve yeni çözüm yollarının bulunması gerekir. Arzumuz ve beklentimiz bu eğitimlerin güzel bir şekilde verilerek güzel sürücüler yetiştirilerek kazaların önlenmesini ve can sağlığının sağlanmasıdır. Canın karşılığını hiçbir madde ifade etmez. Ana temel bu olması gerekir. Bu vesile ile programı düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Dernek yönetimine teşekkür ederim” dedi.

HABER &GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ