21.09.2018 - Gazete Ataşehir

YENİSAHRA PLANLARI İKİNCİ KEZ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

YENİSAHRA PLANLARI İKİNCİ KEZ OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Ataşehir Belediye Meclisi Haziran ayı 3. Birleşiminde, İBB’den düzeltilmesi için geri gönderilen ve yeniden düzenlenen Yenisahra ve Çevresi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları oybirliği ile kabul edildi.

Daha önce meclisten oybirliği ile geçirilerek Büyükşehir’e gönderilen ancak Büyükşehir Belediyesi’nin düzeltilmesi istemi ile gönderdiği ve Ataşehir Belediyesi Planlama Müdürlüğü tarafından gerekli düzenleme yapılarak komisyona gönderdiği Ataşehir İlçesi 1/1000 Ölçekli Yenisahra Mahallesi ve Çevresi 1. Etap Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporu Ataşehir Belediye Meclisi Haziran ayı son oturumunda görüşüldü ve oybirliği ile kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi 3.Birleşiminde oybirliğiyle kabul edilen ve İBB’ye gönderilecek olan Yenisahra ve Çevresi 1/1000 Uygulama İmar Planların İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı gündemine alınarak görüşülmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülecek olan planların 3 aydan önce gönderilemeyeceği görüşü hâkim şu anda. Bilgilerine başvurduğumuz yetkililer Yenisahra ve Barbaros halkının 3 aydan önce planların gönderilmesini beklemesinler düşüncesini paylaştılar.

Gündem maddelerine geçmeden önce Ak parti Grubu tarafından verilen yazılı önerge okunarak oybirliği ile Başkanlık makamına gönderilmesine karar verildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı 3. Birleşimi gündeminde yer alan diğer maddelerden; 1 ve 4’üncü maddeler oyçokluğuyla, 2 -3 ve 5’inci maddeler oybirliği ile komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Yenisahra ve Çevresi 1/1000 Uygulama İmar Planların oylamasından sonra görüşlerini dile getiren Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ve Ak Parti Grup Başkanı M. Cevat Arzık meclisin Temmuz ayına kadar tatile girmesi nedeniyle Meclis üyelerinin önümüzdeki günlerde kutlanacak olan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladılar.


Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı kutlama mesajı ile 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin hayırlara vesile olmasını dileğini ileten Ataşehir Belediye Meclis 1.Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan, birleşimi; gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 02.07.2018 Pazartesi günü ve Saat 17:00’de toplanmak üzere kapattı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ