19.01.2019 - Gazete Ataşehir

İYİ PARTİ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEKTİR

İYİ PARTİ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEKTİR

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı kuruluşunu tamamlayarak 1.Olağan kongresini gerçekleştirdi ve yapılan seçimde kurucu başkan Merter Sağınç ile devam kararı çıktı. Kongre açılış konuşmasını yapan Kurucu Başkan Merter Sağınç; “Türkiye de yeni bir siyaset sayfasının açılmasına yeni bir yürüyüşün başlamasına şahitlik ediyoruz. Yürekten inanıyorum ki Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi önderliğinde Türkiye’nin geleceğini inşa edecektir” dedi.

Novada İş Merkezi Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen Ataşehir İYİ Parti 1.Olağan kongresinde tek listenin oylandığı seçim sonucunda Kurucu Başkan Merter Sağınç ve yönetimine göreve devam kararı çıktı.

“İYİ PARTİ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEKTİR”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Kurucu Başkan Merter Sağınç, Suriye ‘ de devam etmekte olan terör harekâtında görev yapan tüm silahlı kuvvetler mensuplarına görevlerinde muvaffakiyetler dilerim bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu güzel ülkenin bizlere vatan olmasını saylayan tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını saygı ile selamlıyorum. Tüm gazilerimize sonsuz saygılarımı sunuyorum diyerek;  “Türkiye de yeni bir siyaset sayfasının açılmasına yeni bir yürüyüşün başlamasına şahitlik ediyoruz. İyi niyetler ve temiz duygularla bu millete ve insanlığa hizmet etmek için bir araya gelmiş olan iyi parti, yürekten inanıyorum ki Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi önderliğinde Türkiye’nin geleceğini inşa edecektir” dedi.

SİYASETİMİZİ DAR KALIPLARI İÇERİSİNDE SÜRDÜRMEYECEĞİZ”

Sağınç; “Bizde Ataşehir İYİ Parti teşkilatı olarak Hepsi birbirinden değerli, ilçe yönetimimizle kısa sürede çalışmayı düstur edinen yapısı ve önemli projelere attığı imza ile İstanbul ‘ da adımızı duyuracağız. Bu çerçevede siyasetimizi asla Türkiye’nin alışılmış siyasetinin dar kalıpları içerisinde sürdürmeyeceğiz. Mücadelemiz yüksek hedefler uğruna devam edecek ve sonuna kadar milletimizin dualarıyla ve destekleriyle ayakta duracağız” diye konuştu.

“MİLLETİMİZİN VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN BAŞARMAYA MECBURUZ”

Sağınç konuşmasının sonunda şunları söyledi:  “Milletimizin ve çocuklarımızın geleceği için bunu başarmaya mecburuz ve inanıyorum ki başaracağız. İnsanlığa hayırlı hizmetler yaparak, gök kubbede hoş sedalar bırakarak bu dünyadan öte tarafa göçecek hizmetleri yapmayı cenabı Allahtan niyaz ediyorum. Birincisini yapmış olduğumuz kurultayımızın tüm milletimize ve Ataşehirimize hayırlı olmasını diliyor, verdiğiniz desteklerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yolumuz açık olsun .”

Konuşmanın ardından Kurucu başkan Merter Sağınç tarafından genel kurula sunulan divan listesi oybirliği ile kabul edildi.

Divan Başkanlığına Şule Ünlü Doğan, Divan kâtipliklerine ise Mukadder Gürcan, Arif Tevetoğlu ve Mustafa Demirci seçildiler.

Divan üyelerinin yerini almasından sonra gündem maddelerine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Genel Başkan Meral Akşener’in mesajı salondan büyük alkış aldı. Daha sonra Faaliyet ve Mali raporlar okunarak ibra edildi.

“1 NİSAN’DA OLAĞAN ÜSTÜ KONGRE YAPACAĞIZ”

Daha sonra toplantıya katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu, kongrelerin seçim takviminden dolayı alelacele yapmak zorunda kaldıklarını ifade ederek; “Bu gün itibarıyla 74 ilde ve 673 ilçede teşkilatlandık. YSK 2017’den itibaren farklı bir karar uygulamaya başladı. (Yarıdan bir fazla ilde ve bu illerin merkez ilçeleri ile birlikte üçte birinde teşkilat kurmuş olmak- koşuluna bir de -kongre yapmış olmak- koşulunu ekledi.) Bazı yetkililerden aldığımız bilgiye göre; İYİ Parti’nin önüne her türlü engel çıkarılacak. İlçe kongrelerimiz önümüzdeki hafta bitecek. İl kongrelerimizden sonra da Olağan 2. Kurultayımızı 25 Ekim 2020’de yapma kararı aldık. 1 Nisan 2018’de Olağan Üstü Kongre yapacağız. Teşkilatlanma işimiz bitmiş olacak” dedi.

 

“İYİ PARTİ, İYİ KADROLARLA VE İYİ BİR JENERASYONLA YOLA ÇIKMIŞTIR”

İYİ Parti’nin rast gele kurulmuş bir parti olmadığına işaret eden İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu; “ Türk milletinin, devletinin ihtiyaç duyduğu zamanda kurulmuş bir siyasi partidir. 24 senedir İstanbul’umuzu, 16 senedir Türkiye’yi idare eden yönetim artık bitmiştir. Kaldırılan yardımcı doçentliğe nasıl gelindiği biliniyor. Gençliğimiz onlara emanet edilecek. 5 sene sonra hepsi profesör, rektör olacak. 6 ayda TSK’ ya subay yetiştirme kararı aldılar. Ekonomiyi, dış ilişkileri, devletin kurumlarını yeniden ayağa kaldırmak için, hızla yıkıma giden bütünlüğümüzü yeniden kurabilmek için; İYİ Parti, iyi kadrolarla ve iyi bir jenerasyonla yola çıkmıştır. Biz seçime katılma hakkı kazanmaya çalışırken, sahada da %50’nin üzerinde oy almak için çalışmalıyız”  şeklinde ifade etti.

Gündemdeki maddelerin de görüşülmesi sonrasında yeni yönetimin belirleneceği seçimlere geçildi. Tek listenin oylandığı seçimde Kurucu Başkan Merter Sağnıç başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu.

 

İLÇE BAŞKANI: MERTER SAĞINÇ

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER:

MERTER SAĞINÇÖZNUR ŞENGÜL
MERT KARGÜLŞAH GÜVEN DULAY
MUSTAFA AKSARAYLIARZU BOZKURT
ZEYNEP ÖZTÜRKRIZA GÜNEY
CAN KELEŞBURAK BALCI
GÖKŞEN SARULERŞEN GÖKÇEN DEMİRAL
MUSTAFA OĞUZ ATABAYMERT ŞENOL ÇAKIROĞLU
ATALAY YILMAZMUSA BOZTEPE
ERDİNÇ ÖRENCİKHÜSEYİN ÇELİK
MUSTAFA KAYABİRGÜL YAZICIOĞLU
PELİN BENGİ YERLİKAYAKIVANÇ ILGAZ
ŞEBNEM UCAL BAYDARCENK KÖK
RÜSTEM GÖKŞENKEMAL ERDAL
ZEYNEP ÇEVİKŞEVKET AYNURA
ARZU ŞENOLHASAN DEDEOĞLU
BAYBARS İMREAYŞE KURT
VOLKAN ERCAN

 

İL DELEGE ADAYLARI:
MERTER SAĞINÇ
OĞUZ SARUL
HANNA AKYÜZ
EMİNE KÜÇÜKALİ
ŞENTÜRK DEMİRAL
EROL KOÇER
MERT KAR
MUSTAFA AKSARAYLI
ZEYNEP ÖZTÜRK
MUSTAFA KAYA
ÖZNUR ŞENGÜL
AZİM KIVANÇ ILGAZ
CENK KÖK
ERŞEN GÖKŞEN DEMİRAL
MUSTAFA ATABAY
HASAN DEDEOĞLU
ŞEBNEM UCAL BAYDAR
GÜLŞAH GÜVEN DULAY

 

GÖRSEL & HABER: Ali Bal

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ