03.06.2020 - Gazete Ataşehir

İZCİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN KAYITLAR BAŞLIYOR

İZCİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN KAYITLAR BAŞLIYOR
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Ata İzci Topluluğu yeni dönem çalışmalarına başlıyor.

Geçen yıl Hava İzciliği çalışmaları da gerçekleştiren topluluk, yeni dönemde çalışmalarına Deniz İzciliği alanını da ekleyecek.

Ata İzci Topluluğu’na katılmak isteyenler için kayıtlar 18 Eylül 2019 Çarşamba günü başlıyor. Kayıt olmak isteyenler her gün 10.00-18.00 saatleri arasında İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi ve Neşet Ertaş Kültür Evi’ne başvurabilirler.

İzcilik çalışmalarında daha önceki yıllarda olduğu gibi günü birlik doğa yürüyüşleri ve konaklamalı kamplar yapılacak. Yıl boyunca hafta sonları, bazen doğanın içinde, bazen kültür merkezlerinde düzenlenecek çalışmalarda öğrencilere; izciliğin ruhu ve felsefesi, insan ve hayvanlara saygı, çevre bilinci öğretilecek. Eğitimler her cumartesi 10.00-14.00 arasında yapılacak.

İzcilik eğitimleri 9-11 yaş aralığındakiler için İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi’nde, 12-17 yaş aralığındakiler için Neşet Ertaş Kültürevi’nde verilecek. 

Başvuru yapan öğrenciler ve velilerle Ekim ayının ilk haftası genel bir toplantı yapılacak ve bu toplantının duyurusu, kayıt olan veli ve öğrencilere SMS ile bildirilecek.

Kontenjan sınırlı olduğu, ücretsiz izcilik eğitimlerinden faydalanabilmek için Ataşehir’de ikamet şartı aranıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ