14.12.2018 - Gazete Ataşehir

İLGEZDİ; “YAPILAN SİYASİ BİR YAYGARADIR”

İLGEZDİ; “YAPILAN SİYASİ BİR YAYGARADIR”

Yeniç amlıca’da Mahalle Platformu’nun mülkiyet sorunu ile ilgili yapılan olduğu basın açıklamasını değerlendiren Ataşehir Belediye başkanı Battal İlgezdi; “ Orada bazı arkadaşlarım siyasi amaçlı bir takip peşindeler. Benimle inatlaşarak iş yapılmaz” dedi.

Platform tarafından yapılan açıklamanın sözcülüğünü yapan Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Ali kantarcı ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Şahin Acar ile STK temsilcileri ve Yeni Çamlıca, Mevlana ile Mimar Sinan mahalleleri sakinlerinden 100’ün üzerinde mülk sahibinin katıldığı toplantıda bölgenin mülkiyet sorunu ile ilgili gelişmeler hakkında verilen bilgi ile ilgili görüşünü aldığımız Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,  İstanbulum Gazetesine yaptığı açıklamada, Encümen Kararının İçişler Bakanlığı tarafından açılan soruşturma nedeniyle alınmış zorunlu bir karar olduğunu ama uygulamayacaklarını söyledi.

 

“İNATLAŞARAK İŞ YAPILMAZ”

Yeni Çamlıca, Mevlana, Mimar Sinan Mahalle Platformu tarafından yapılan açıklamayla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Orada bazı arkadaşlarım siyasi amaçlı bir takip peşindeler. Benimle inatlaşarak iş yapılmaz. Çadır kuracaklarmış, buyursun gelsinler. Halep orada, arşın burada. Hodri meydan” dedi.

 

“BU PİSLİĞİ KİM YAPTI? DÖNÜP BAKSINLAR”

İlgezdi; “Ben, sorunu çözmek için 8 yıldır uğraşıyorum. Millet siyaseten üçkâğıtçılık yapıyor. Ayıptır, yakışmaz. Orada bir encümen kararı alınmıştır. Encümen kararını uygulamayacağımı defalarca söyledim. Niye alındı bu karar? İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma geçirdiğimiz için alınmak zorunda kalındı. Bu pisliği kim yaptı? Dönsün baksınlar. Ak Parti’nin siyaset döneminden gelen 8 yıllık hikâye. 15 yıldır yapmadılar. Niye yapmadılar? Tapular iptal edilecek gibi bir durum yok. O bir siyasi yaygaradır” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ