15.11.2019 - Gazete Ataşehir

Hakkı Altınkaynak; “Sandıktan Çıkan Sonuca Hepimiz Saygı Duyacağız”

Hakkı Altınkaynak; “Sandıktan Çıkan Sonuca Hepimiz Saygı Duyacağız”

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, sandıkların açıldığı saatlerde oy sayım işlemlerini takip etmek üzere geldiği Kemal Berktan Ortaokulu’nda seçim gününü değerlendirdi.

Seçimi değerlendiren CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak basın mensubu arkadaşlarımızın sorularını da yanıtlayarak açıklamalarına şöyle devam etti.

Kemal Berktan Ortaokulu’nda seçim çalışmalarını yerinde takip eden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Seçimlerde her şeyden önce sakin ve bizim özlemini çektiğimiz olgunluk içerisinde geçmesi bizim için çok önemli. Halkımızın demokrasiyi içten özümsediği gerçeğini artık kimse görmemezlikten gelemez. Artık bunu da kimse görmemezlikten gelemez. Bu ülkede demokrasimizin bütün kurul, kuralları ile erdemli bir şekilde yaşatılmasını arzu  ediyorduk ve o konuma geldi. Halkımızın büyük başarısının sandıklara giderek göstermesi sonucunda göreceğiz. Sandıktan çıkan karara hepimiz saygı duyacağız ve hepimiz bu  ülkede sandıkların eksik olmaması tam kurul ve kuralların uygun bir şekilde sandıkların kurulması ve sandıktan çıkacak sonuçlar ile halkımız iradesi belli olacak. Ve bu iradenin herkes tarafından kabul edildiği bir konumdayız. Seçimlerin olgunluk içerisinde insanlarımızın duyarlılık ve sorumlulukları doğrultusunda gereğini yerine getirerek, okullarda görev yapan arkadaşlarımızda bu duruma saygı gösterdiklerini görüyoruz. İstanbulumuza hayırlı olsun” dedi.

“Katılım oranı %85 civarında olacak”

Seçime katılım oranı ile ilgili soruya cevap veren Altınkaynak; “CHP’li ilçelerimizin birçoğunda katılım %85’in üzerinde. Buna Ataşehir’de dahil. Bizim zayıf olduğumuz İlçelerde ise katılım oranı %78-80 civarında. Mahalle bazında ise Atatürk mahallemizde katılım oranı %87-88 civarında, gene Barbaros Mahallesi’nde bu orana yakın olurken, Ferhatpaşa Mahallesi ve Yenisahra Mahallesi’nde ise katılım oranı %75-80 arasında. Bu seçimde göreceğiz, bir tarafta katılım az olduğuna şahitlik edeceğiz. Sandığa küsen mi, bu seçimin neden tekrar yapıldığı ile ilgili kendisine soru soran ve cevabını bulamayan seçmenlerimizin sandığa gitmediğini görüyoruz. O açıdan sonuçların şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ