11.07.2020 - Gazete Ataşehir

Hakkı Altınkaynak; “Kurallar kişilere göre değil ilkelere göre belirlenmelidir”

Hakkı Altınkaynak; “Kurallar kişilere göre değil ilkelere göre belirlenmelidir”
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediye Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısına katılan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sevgi Uluğ’un Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili olarak seçilmesinden dolayı kendisini ziyaret ederek kutlayan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak basın mensuplarının 31 Mart yerel Seçimleri ile ilgili sorularını yanıtlayarak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

KURALLAR KİŞİLERE GÖRE DEĞİL İLKELERE GÖRE BELİRLENMELİDİR”

Sabırlı ve kararlı bir şekilde süreci atlatacaklarını söyleyen Altınkaynak açıklamalarına şöyle devam etti: “ İstanbul’da ve Türkiye’de yeni bir nefes alacağız. Buna ihtiyaç vardı. Halkımız iradesini koyarak noktayı koydu.  Kimse, sandıktan çıkan bu sonuçları başka tarafa çekerek zorlamayla değişmeyeceğini görecekler. Sandıkla gelen sandıkla gitmesini bilmelidir. Bu ülkede seçim sonuçlarının tartışılmadan kabul edilmesi hepimizin güvencesi olacaktır. Kurallar kişilere göre değil ilkelere göre belirlenmelidir. Ataşehir’de Başkanımız Battal İlgezdi, Büyükşehir de Sayın Ekrem İmamoğlu halkımızın uzun zamandan beri olan özlemini gidereceklerdir. Türkiye’yi özgürlükçü demokrasi ile toplumun değer yargılarıyla demokrasi kültürümüzü doğru bir şekilde bu ülkede hâkim kılacağız ve buna herkes saygı duyacak.”

“ATAŞEHİR HALKININ TEVECCÜHÜ BURADA YER BULMUŞTUR”

Seçim sonuçlarını değerlendiren Altınkaynak; “ Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Ataşehir’de ve Türkiye’de bize oy veren vermeyenlerin vicdanlarıyla ses vereceklerine inancım vardır.  Halkımızın kararlılıkla oylarını kullandıklarını gördük. Bizim çekirdek oyumuz belli. Halkımız yerelde hizmete oy veriyor. Ataşehir’de ve Büyükşehir’de başkanlarımıza artı oyların verildiğini gördük. Toplumun bütün kesimlerinden oy aldık. Biz halkımıza teşekkür ediyoruz. 95 yıldır yurttaş olduğunun bilincinde olan, ümmet olmaktan çıkıp yurttaş olan halkımızın sürekli bir arayış içinde olduğunu, bu ülkede demokrasinin tüm kurallarıyla işlemesi için çaba harcıyor. Biz siyasilerde buna ayak uydurmak zorundayız. İktidarda kim olursa olsun seçimle gelen seçimle gitmelidir. Bu nedenle Ataşehir halkının teveccühü burada yer bulmuştur. İstanbul’da yer bulmuştur” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ