21.09.2018 - Gazete Ataşehir

“Gitmediğimiz yer, çalmadığımız kapı bizim değil”

“Gitmediğimiz yer, çalmadığımız kapı bizim değil”

Gitmediğimiz yer, çalmadığımız kapı bizim değil”

 

 

 

CHP Ataşehir ilçe örgütü, CHP’nin 91. kuruluş yıl dönümü  nedeniyle Cumhuriyet Meydanında bir kutlama töreni düzenledi. 

Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve anıta çelenk konulmasıyla başlayan törene, Ataşehir ilçe başkanı Hakkı Altınkaynak, ilçe yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Ataşehir Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

c3

91 yıllık tarihi olan CHP’nin 91. kuruluş yıl dönümünü kutlamak için buradayız diyen Altınkaynak şunları söyledi. “ Eylül ayı barış ve kardeşlik açısından önemli bir ay. Birinci Dünya Savaş’ında işgal edilen ülkemizin, güzel İzmir’imizin kurtuluş günü. Bugün bizim kurtuluş, CHP’nin kuruluş günüdür. Yüzyıla yaklaşan tarihi ile aydınlık Cumhuriyetin kuruluş felsefesinin başladığı ve ilk harcın konulduğu gündür bugün. Burada başımız dik, özgürce ve medeni ülkeler seviyesine koyduğumuz hedefe emin adımlarla bütün engellere rağmen yürüyorsak bu CHP felsefesinin bu ülke topraklarında filizlenmeye başladığı günün devamıdır.”

c1

 

Herkesten çok çalışacağız

Bizi bu ülkede çağdaşlık yolunda götüren bütün devrimlerde CHP’nin imzası var diyen Altınkaynak konuşmasına şöyle devam etti. “ Cumhuriyet araç değil bir amaçtır. Yaşamın kendisidir. Cumhuriyetin aydınlık yüzleri olarak bizim sorumluluklarımız başkalarından fazladır. Bugün komşularımızda olup bitenleri utanç içinde, ızdırap çekerek izliyoruz. Bundan ders çıkarmamız lazım. Ülkemizin birliğine, demokrasimize, kardeşliğimize, barışa, din ve mezhep, kimlik ayırımı yapmadan bu topraklarda hep beraber kardeşçe ve insanca yaşamanın koşullarını kalıcı kılmak zorundayız. Bunu için herkesten çok çalışacağız. Bu topraklarda üreterek var olacağız.Üreterek kardeşçe paylaşmasını da bileceğiz. Gitmediğim yer, çalmadığımız kapı bizim değil. Kardeşlik duyguları içerisinde dostluklarımızı güçlendirerek ülkemizin kaderine olan etkimizi güçlendirmek zorundayız. Bunu yerelde de genelde de yapacağız. Bu inançla, bu sorumluluk duygusuyla 91. yılımızı kutluyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ