14.12.2018 - Gazete Ataşehir

Dr.KAFTANCIOĞLU;“İHTİYAÇ DUYULDUĞUNDA SİYASET YAPANDAN TARAFIM”

Dr.KAFTANCIOĞLU;“İHTİYAÇ DUYULDUĞUNDA SİYASET YAPANDAN TARAFIM”

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu CHP Ataşehir İlçe başkanlığına yaptığı teşekkür ziyaretinde örgütle bir araya geldi.

CHP Ataşehir İlçe Örgütü’ne teşekkür ziyareti gerçekleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, siyasetin hiçbir aşamasında taraf olmayacağını, sadece ihtiyacı olduğu için siyaset yapandan değil, ihtiyaç duyulduğu için siyaset yapandan taraf olacağının vurgusunu yaptı.

İl Başkanını yönetim kurulu üyeleri toplu bir şekilde binanın kapısında karşılayarak kendisine hoş geldiniz dediler ve ardından ilçe binasında örgüt üyelerinin beklediği salona geçen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’u İstanbul’dan yöneteceklerini,  hayalin gerçekleşmesinin sorumluluğunun CHP örgütünden geçtiğini söyledi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’nda Ataşehir örgütü ile buluşan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bu buluşmanın siyasi bir çalışma olmadığını, teşekkür ziyareti olduğunu söyledi.

İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ın Ataşehir ve çalışmalarıyla ilgili İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’na brifing verdi.  Çalışmaları yakından izlediğini belirten Kaftancıoğlu, başkan ve ekibine teşekkür etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu örgütle buluşmaktan memnuniyetini dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti.

“İSTANBUL’UN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI ÖRGÜT BELİRLEYECEK”

İstanbul’un Ankara’dan yönetildiğini iddia eden İstanbul’u İstanbul’dan yöneteceklerini söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Belediye Başkan adaylarının örgüt tarafından belirleneceğini ifade eden Dr. Kaftancıoğlu; İstanbul’un, halkın İstanbul’u olduğunda, yeşil alanların katledilmediği, özgürce yaşanılan, nimetlerin eşit bölüşülebildiği, mağduriyetlerinin eşit paylaşıldığı İstanbul’da kızı ve eşi ile sade bir vatandaş olarak yaşamanın hayalini kurduğunu, bu hayalin gerçekleşmesinin sorumluluğunun CHP örgütünden geçtiğine inandığını kaydetti.

 

“SİZLER BANA DEĞİL, BEN SİZLERE TEŞEKKÜRE GELECEĞİM” DEDİM

Aday olduğu CHP İstanbul İl Kongresindeki konuşmasında, “Ben kongrede seçilirsem sizler bana değil ben sizlere teşekküre geleceğim” dediğini hatırlatan Dr. Canan Kaftancıoğlu; “Yaklaşık 2,5 ay geçti. Yoğun memleket gündemi ile bu güne geldik. Bu ziyaretim, il sekreterim, Başkan vekilim ve il başkan yardımcısı arkadaşlarımla birlikte gelip hepinize teşekkür edelim dedik. Ataşehir kadını, genciyle, yaş almış ancak yaşlanmamışıyla bir arada çalışıyor. Ataşehir Belediyemiz ile birlikte omuz omuza verilen mücadele, 39 ilçemizde hep bir arada olmamızın örneklerinden bir tanesi olması açısından kıymetlidir” dedi.

MEMLEKETİMİ NASIL KURTARACAĞIZ?  DİYE ORTAK MÜCADELE ETMELİYİZ”

“Siyasetçi söyleyeceğini yapmalı, yapacağını söylemeli ama kendi söylediklerinin de takipçisi olmalı” diye konuşmasını sürdüren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, il kongresinde söylediği; ”önce örgüt olacağız” sözlerini hatırlatarak;  “Zaman zaman örgüt olmanın gerekliliğini unuttuğumuz dönemleri yaşıyoruz. Ben ne olacağım? Değil de. Memleketimi nasıl kurtaracağız?  Diye ortak mücadele etmeliyiz. Örgütlü olduğumuzda memleket için hep birlikte neler yapabileceğimizi göstermenin zamanı geliyor”  diyerek konuşmasına şöyle devam etti:  “Takvim değişmezse önümüzde yerel seçim var. Bu yerel seçim daha önemlidir. İstanbul’dan geldiler, İstanbul’dan gidecekler dediğini hatırlatarak, göreceksiniz İstanbul’dan gidecekler. Yerel seçimler; hem İstanbul’u halka vermemiz açısından hem de Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu yerel seçimlerde belirleme açısından iki kat daha önemlidir” ifadelerini kullandı.

“CHP ÖRGÜTÜ HER TÜRLÜ BASKIYA RAĞMEN, VAR OLMAYI BAŞARABİLMİŞTİR”

Siyasette var olmanın koşulunun kişilere değil ilkelere inanmak olduğunu söyleyen Dr. Canan Kaftancıoğlu; “Eksiklerinin görülmesi ve gösterilmesi yerine kapatılması ve tamamlanması doğru bir yaklaşım değildir. Cumhuriyet Halk partisi örgütü her türlü baskıya rağmen, var olmayı başarabilmiş bir örgüttür. Biz bu örgüt bilinci ve enerjimizi birbirimize karşı değil, rakiplerimizle mücadeleye ayırırsak başarılı oluruz.  Yerel seçim akşamı İstanbul’u saraydan alıp halka verdiğimizde başarı hepimizin olacaktır” dedi.

Teşekkür ziyareti, örgüt mensuplarının sorularının İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu tarafından yanıtlanmasıyla sona erdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun CHP İstanbul İl Yöneticileri ile birlikte Ataşehir İlçe Başkanlığında örgütle buluştuğu teşekkür ziyaretine; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve ilçe yöneticileri, CHP Ataşehir İlçe Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ