14.12.2018 - Gazete Ataşehir

CHP Mevlana Mahallesi Yürütme Kurulu İstişare Toplantısı Düzenledi

CHP Mevlana Mahallesi Yürütme Kurulu İstişare Toplantısı Düzenledi

CHP Mevlana Mahallesi örgütü kahvaltıda bir araya gelerek yerel seçimlerle ilgili istişarelerde bulundu.

Erol Tepebaşı başkanlığındaki CHP Mevlana Mahallesi Yürütme Kurulu, Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı Seçiminde görev alan sandık görevlilerine teşekkür ve yaklaşan yerel seçimlere yönelik iletişimi sürdürmek için kahvaltılı toplantı düzenledi.

Ferhatpaşa Mahallesi’nde ki bir mekânda verilen kahvaltıya;  Başkan Erol Tepebaşı, CHP İlçe Başkan Yardımcıları Tarık Polat ve bölgeden sorumlu Müslüm Acar,  Ataşehir Belediye meclisi eski üyesi Duran Acar, Kadın Kollarından sorumlu Pınar Acar ile yürütme kurulunda ve sandıkta görev alan partililer katıldı.

“ARKADAŞLARIMIN SANDIKLARA AİLECE SAHİP ÇIKMALARI BİZLERİ DUYGULANDIRDI”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Erol Tepebaşı,  Mevlana mahallesi Yürütme Kurulu olarak düzenlediğimiz kahvaltı programımıza hoş geldiniz diyerek; “ Bu kahvaltıyı düzenlemekteki amacımız, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimi esnasında bizler Mevlana Mahallesi olarak iki okulda görev yapan, sandıklara sahip çıkma anlamında yani görev işini layıkıyla yaparak bir nevi partimizin oylarına sahip çıktık. Gerçi sonuçlar umduğumuz gibi olmadığı için üzüldük ama sonuçta mahalle olarak görevimizi yaptık. Arkadaşlarımın sandıklara ailece sahip çıkmaları bizleri duygulandırdı.  Bizde bu anlamda sizlere bu özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür etmek hem de önümüzde ki mahalli idareler seçimlerinde mahalleliler olarak şimdiden birtakım çalışma planlarımızı nasıl yaparız, bununla ilgili görüş ve önerileriniz nedir, bu çalışma çemberini nasıl büyütebiliriz, mahallelerimizden insanları bu işin içine nasıl katabiliriz diye fikir alışverişinde bulunmak için böyle bir toplantı organize ettik. Katılımızdan dolayı tekrar teşekkür ederim”  dedi.

“ ÇALIŞAN VE EMEK VEREN ARKADAŞLARIMIZI AYIRT ETMELİYİZ”

İkinci olarak konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı ve Mahallenin eski partililerinden Tarık Polat’ta birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak şöyle konuştu: “ Bu kahvaltı biraz geç kalınmış bir organizasyondu. Yine de bu vesile ile bir aradayız. Mahallede parti için çalışan arkadaşlarımızın sayısı da belli, emek veren insanlarda belli.  Şimdi bizim Mevlana Mahallesinde yatarak maalesef kendisini göstermeye çalışan insanlar var. Elinden geleni yapmaya çalışan, emek veren kişileri ayırt etmemiz lazım. Bu konuda sandık başlarında eksikliğimiz yoktu.  Görevli olan arkadaşlarımız öz verili çalışmalarıyla büyük destek verdiler.”

“YEREL YÖNETİMLERDE SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI SÜRDÜRMEMİZ LAZIM”

Yerel Yönetimler bizim için çok önemlidir diyen Polat; “Ülkemizin geldiği durumu herkes görüyor. Her kesimden insanların durumu ortada. Yerel yönetimlerde sosyal belediyecilik anlayışını sürdürmemiz lazım. Çünkü burada halka hizmet veren bir belediye var. Ümraniye iken bir çivi çakılmayan bu mahallelerin durumu ortada. Sandalyesi olmayan bir belediyeyi teslim alıp, sosyal demokrat belediyeciliği ön plana çıkartarak, bütün birimlerin ekipmanlarını tamamlayarak Türkiye’de en ekipmanlara sahip bir belediye, yapmış oldukları kültür merkezleri,  Parkları hepsi, göz önünde.   Az oy almamıza rağmen Diş Hastanesi ve Gençlik Merkezini Ferhatpaşa Mahallesinde hizmete açtık. Tüm bu hizmetlere rağmen eğer biz bu belediyeyi başka bir kanala teslim edersek bütün samimiyetimle söylüyorum birçok insan o belediyeden yukarı çıkamaz” diye konuştu.

Tarık Polat, nasıl ki Finans Merkezi’ni bir gecede Ümraniye ilçesi sınırları içine aldılarsa şimdide Mustafa Kemal Mahallesini Ümraniye İlçesine, Fındıklı Mahallesini de Ataşehir’e bağlama girişimlerinin olduğu iddialarını dile getirdi.

YILLARDIR AYNI MAHALLEDE BİRLİKTE YOL YÜRÜYORUZ”

Kadın Kollarından sorumlu Pınar Acar da yaptığı kısa konuşmasında; “ Yıllardır aynı mahallede birlikte yol yürüyoruz. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerinde inanılmaz bir çaba sarf ettik. 17 mahallede sokak sokak, ev ev, Pazar Pazar gezerek gece saat 03’lerde eve geldiğimiz günler oldu. Hep mücadele ettik. Çok iyi sonuç bekliyorduk ama umduğumuzu bulamadık. Büyük üzüntü yaşadık. Önümüzde bir baskın seçim olmazsa Mart ayında bir seçim var. Bu süreç çok daha zor. Çünkü Ak Parti’nin istediği yerlerden biride Ataşehir. Benim sizlerden ricam; Önümüzdeki yerel seçimler için çok sıkı bir çalışma içine girerek Ataşehir’i kaybetmemeliyiz. Bütün amacımız bu” diyerek kadın kolları olarak özellikle okullarda ihtiyacı olan çocuklar üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığını söyledi.

“GECİKMİŞ BİR TEŞEKKÜR TOPLANTISI”

Son olarak Bölgeden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Müslüm Acar konuştu.

Çalışılırsa başarılamayacak hiçbir şeyin olmadığını vurgulayan CHP Ataşehir İlçesi Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Müslüm Acar, bu toplantının gecikmiş bir teşekkür toplantısı olduğuna işaret ederek; “24 Haziran’da tüm arkadaşlarımız görevini başarıyla yaptı. Hepsine teşekkür ederiz. Gençlerimiz bizlere, partiye biraz daha uzak. Herkes çocuğuyla konuşursa partiye 4 elle sarılır. Partinin tüm kadrolarında görev alabilir. Mahalle sorumlusu olarak görev yaparken bu gün ilçe yönetimindeyim. 4 mahallenin örgütlenmesinden sorumlu başkan yardımcısıyım. Demek ki, çalışırsak istediğimiz görevlere getiriliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı, kahvaltıya katılan partililerin kendi aralarında fikir alışverişiyle  devam etti.

 

HABER&GÖRÜNTÜ: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ