02.06.2020 - Gazete Ataşehir

CHP Ataşehir Çalışan Gazeteciler Gününü Unutmadı

CHP Ataşehir Çalışan Gazeteciler Gününü Unutmadı
"https://atasehir.com.tr/wp-

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve Yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği kahvaltı programında ağırladı.

Geçen ay yapılan kongrede CHP Ataşehir İlçe Başkanı seçilen Celal Yalçın ve yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın mensuplarını düzenledikleri kahvaltıda ağırlayarak basının kendileri için önemli olduğunu,  her zaman hatırlanması ve sahip çıkılması gerektiğini vurguladılar.

Davetlerine katılan basın mensuplarının günü ile ilgili konuşan çiçeği burnunda genç Başkan Celal Yalçın; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle bugün Ataşehir İlçemizden ve çevre ilçelerden basın mensubu dostlarımızı, alanda, sokakta, her yerde beraber çalışmalar yürüttüğümüz, bizim ezamızı, cefamızı çeken, bizi halkla buluşturan değerli basın mensubu arkadaşlarımızı bugün Ataşehir İlçe Başkanlığımız da düzenlediğimiz kahvaltıda birlikte olma etkinliğini gerçekleştirdik” dedi.

“BİRÇOK BASIN ŞEHİDİMİZ OLDU”

Yalçın, Türkiye’de gazetecilik zor bir meslektir diyerek; “ Daha önceleri birçok basın şehidimiz oldu. Abdi İpekçi, Çetin Emeç, gerçekleri ve doğruları yazdığı için Uğur Mumcu gibi kalemleri yitirdik. Yine haber yaptığı için daha iki gün önce andığımız Metin Göktepe var.  Ve yüzlerce basın şehidinin olduğu bir ülkedeyiz. Gazetecilerin çok zor koşullarda çalıştıklarını biliyoruz. Yakın zamanda sözcü gazetesinin birçok yazar ve muhabiri Fetö davasından suçlanarak içeri atıldılar. Bizler bu bağlamda parti olarak gazetecilerin doğru tarafsız ve ilkeli yayın yapmalarını benimsiyoruz. Bu ülkede özgür ve gelecek yarınlarda kendi kalemlerini özgür bir biçimde kullanmalarını temenni ediyoruz. Her zaman her yerde mesaimizi beraber paylaştığımız Ataşehir’ in ve çevre ilçelerden olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” şeklinde ifade etti.

Sohbet ortamında devam eden birliktelik yeni yönetim ve kahvaltı davetine katılan basın mensuplarıyla anı olarak çekilen fotoğraflarla ölümsüzleştirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ