21.02.2020 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR’DE 36 HAK SAHİBİ ÇEKİLİŞLE YENİ EVLERİNE KAVUŞTU

ATAŞEHİR’DE 36 HAK SAHİBİ ÇEKİLİŞLE YENİ EVLERİNE KAVUŞTU

Ataşehir’de 36 gecekondu sahibi noter çekilişiyle ATAPARK Konutları’ndaki yeni evlerine kavuştu.

Ataşehir Belediye Binası’nda noter huzurunda yapılan çekilişte; Emekevler bölgesinden 25 ve Barbaros Mahallesi’nden 11 hak sahibi yeni evlerinin kat ve daire numaralarını kendi çektikleri kurayla belirlediler. 

Yerinde Kentsel Dönüşüm projesi olan Emekevler Projesi kapsamındaki hak sahipleri ile Barbaros Mahallesi’nde evleri park için ayrılan alanlarda kalan gecekondu hak sahipleri çekiliş sonrası yeni evlerinin anahtarlarını aldılar.

Kura çekiliş törenine; hak sahipleri ve aileleriyle birlikte Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Semih Sadık Kayhan, Abdullah Der, Deniz Kutlu ile Emlak ve İstimlak Müdürü Olcay Akdoğan katıldı.

Tüm hak sahiplerine hayırlı olsun dileklerini ileten Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Semih Sadık Kayhan, çekilen kuralarla 36 gecekondu sahibinin daha güvenli ve sağlam yapılara kavuştuklarını belirtti.  

“ÇEKECEĞİNİZ KURALARLA GÜVENİLİR, SAĞLAM EVLERİNİZE KAVUŞACAKSINIZ”

Kayhan; Bugün çekeceğiniz kuralarla sağlam dayanıklı binalarınıza kavuşacaksınız. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde acı şeyler yaşandı ve hala da yaşanıyor.  Ülkenin her tarafı deprem faylarıyla örülmüş vaziyette. Her yer sallanıyor. Biz biliyoruz ki deprem Türkiye’nin, dünyanın gerçeği. İnsanları kader öldürmüyor. Sonuçta öldüren bina yapısıdır. Yapılan binalar ne kadar teknikten uzak kabataslak yapılırsa can kaybı da o kadar fazla oluyor.  Bazı ülkelerde 7 ve üstü depremler de bile can kaybı olmazken az hasarla atlatabiliyorlar. Bizde 5 ve 6 arası depremler hem can kaybına neden oluyor hem de büyük hasarlar yaratabiliyor. Onun için bugün çekeceğiniz kuralarla güvenilir, sağlam evlerinize kavuşacaksınız. Belediye başkanımız Sayın Battal İlgezdi kura çekimine katılacaktı ancak kendisi İstanbul dışında olduğundan katılamadı. Kendisinin sizlere selamlarını ve kurada çıkacak evlerinizde sağlık ve sıhhatli günlerde oturmanız dileklerini iletti” dedi.  

Kura çekilişinde daireleri belirlenen hak sahipleri, daha sonra anahtarlarını alarak yeni dairelerini gezdiler. Yeni evlerine kavuşmaktan mutlu oldukları gözlenen hak sahipleri Ataşehir Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

99.14 metrekarelik 2 oda 1 salon dairelerin ödemeleri hak sahipleri tarafından 20 yıla varan vadede yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ