03.06.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Çalışmalarına Başladı

Ataşehir Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Çalışmalarına Başladı
"https://atasehir.com.tr/wp-

21 Ağustos 2019 günü Erdal Eren Kültür merkezinde Ataşehir Kent Konseyi yöneticilerinin organizasyonunda oluşturulan Kent Konseyi Çalışma Gurubu çalışmalarına başladı.

Göreve seçilen Çevre çalışma Gurubu ilk toplantısını 11 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 18.00’da Ataşehir Erdal Eren Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirerek stratejik hedeflerini belli dönemlere göre belirlediler.

Çevre Çalışma Gurubu Başkanı Seyfullah Atçı, öncelikle Çevre’nin tanımı ve çevre hakkında ki görüşlerini şöyle açıkladı:

  • Çevre, içinde yaşadığı toplumlardan bağımsız olarak değerlendirilemez.
  • Çevre, içerisinde hayat bulduğu toplumun sorumluluk, siyasi, sosyal, ekonomik ve hatta kültürel nitelikleriyle şekillenmektedir.  Bu bağlamda insanların yaşadığı alanlarda, çevre sisteminin toplumdan ayrı olması mümkün değildir.
  • Yaygın bir düşünceye göre Çevre; toplumların eğitim, sorumluluk, duyarlılık, ekonomi, siyasi, sosyal, kültürel düzeyleriyle belirlenen sonuçtan ibaret olduğu varsayılmaktadır.
  • Oysa Çevre yalnızca yukarıda sayılan tespitlerle tanımlamakla işi temeline indirgeyen bu görüş, ister bilimsel açıdan ister dilediğiniz perspektiften bakın onu (Çevre) önemsemeyerek oldukça dar bir alana hapsetmektedir.
  • Özetle Çevre; İnsanın, canlıların yaşadığı, etkilendiği her şeydir/yerdir, doğanın kendisidir, insan ve doğanın birlikteliğidir.
  • Dolayısıyla Çevre; kuramsal açıdan ve toplum tarafından yeterli düzeyde algılanması gerekli ve zorunludur bilgisini paylaştı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ