21.09.2018 - Gazete Ataşehir

AK PARTİ ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANI BASINLA BULUŞTU

AK PARTİ ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANI BASINLA BULUŞTU

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan istişarelerde bulunmak üzere yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan Ataşehir Sheraton Grand İstanbul Otelde yerel basınla toplantı yaparak yapılan seçimler ve önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

“BU TOPLANTILARI AYDA BİR KEZ YAPMAK İSTİYORUM”

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi sıfatıyla yapan İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan; geldiği kısa dönemde seçim çalışmalarıyla uğraştığını, artık iç yerel dünyamıza dönüyoruz diyerek; “Bu toplantıları ayda bir kez yapmak istiyorum. Bugünkü toplantımızın amacı hem 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını değerlendirmek hem de yerel ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak. Yani karşılıklı bir sohbet havası yaratarak bilgilerimizi ve bildiklerimizi paylaşmak istedik” dedi.

“MİLLETİN İRADESİ BİZİM İRADEMİZDİR”

Özcan; “24 Haziran seçimleri üzerinden iki hafta geçti. Çok şükür olaylar ve tatsızlık olmadan güzel bir şekilde atlattık. Biz Ak Parti olarak şunu söyledik. Sandıkta ne çıkarsa çıksın kabulümüzdür. Milletin iradesi bizim irademizdir. Millet bize hangi görevi biçmişse bizde onu canla başla yerine getirmeye çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemle Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı oldu. Bu bizim için bir onurdur. Yeni sistemin şifreleri de yeni yeni çözülmeye başlandı. Araştırmalarımda dünyada böyle bir geçişte %52 buçuk oy alarak 5-6 adayın yarıştığı bir seçime rastlayamadım. Burada çıkaracağımız sonuçta Türkiye’nin lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. En yakın adaya 10 milyon fark atarak seçildi” diye konuştu.

“SEÇMEN BU SONUÇLA BİZE BİR MESAJ VERDİ”

Özcan; “Bizim için uzlaşı, demokrasi, istişare önemli. Mecliste de böyle bir tablo çıktı. Seçmen bu sonuçla bize bir mesaj verdi.  Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi biz mesajı aldık. Bizim siyasi anlayışımız milletten kopuk ya da kendisini milletten üstün gören bir siyaset anlayışı olamaz. Ben dünde Ahmet Özcan’dım, bugünde Ahmet Özcan’ım. Değişen tek şey İlçe Başkanı sıfatını taşımamdır. Bu sıfatın gereğini de yerine getirmem gerekir. Bu durum ne benim nede arkadaşlarımın milletimizden üstün olduğumuz anlamına gelmez. Biz Ataşehir’de yaşayan vatandaşlarımızın oyuna değil gönüllerine talibiz” ifadelerini kullanarak daha çok basın mensubu olarak sizleri dinlemek istiyorum diyerek karşılıklı soru cevap şeklinde istişareler devam etti.

Oldukça samimi bir hava içinde geçen sohbette, basın mensubu arkadaşlar kafalarındaki soruları açık yüreklilikle sordu ve aynı açık yüreklilikle cevaplarını aldılar.

Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden sohbet esnasında Özcan; “E-Spor projesini hayata geçirerek herkesin spor yapmasını sağlamak amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Hal yerinin yılsonuna kadar taşınacağını yerine millet bahçesi ve hükümet binası yapılacağını,  İçerenköy ve Esatpaşa spor komplekslerin de yakın bir tarihte ihaleye çıkarılacağının müjdesini de verdi.

Toplantı başladığı gibi aynı sıcaklıkla toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

HABER&GÖRÜNTÜ: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ