“İYİ Kİ GELDİNİZ, GÖNÜLLERİMİZİ ISITTINIZ”

12 Oca 2018 Cum 13:34
Bu haber 99 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İç İşleri Bakanlığı’nca yürütülen  “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında, ülkenin doğusu ile batısı, kuzeyi ile güneyi arasında var olan kardeşlik bağların güçlendirilmesi, Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizde yaşayan öğrencilerin daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürlerini, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılması, sosyal barışa, kardeşlik ve huzura katkı sunması, kültürel değerlerin yanı sıra ortak değerlerin paylaşılması hedeflenen proje kapsamında Diyarbakır Sur İlçesinden gelen öğrenciler Ataşehir’de ağırlandı.

Proje kapsamında Ataşehir’de ağırlanan çocuklara hitaben konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, projenin önemine vurgu yaparak; “İyi ki geldiniz, gönüllerimizi ısıttınız” dedi.

Ataşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen organizasyon kapsamında, Ataşehirli çocuklar ile Diyarbakır’dan İstanbul’u ziyarete gelen 11-14 yaş arası toplam 300 çocuk 3 gün boyunca İstanbul’u gezecekler. Bu organizasyonun bir parçası olarak  Silence Otel’de düzenlenen öğle yemeğine gelen çocuklar davul zurna ile karşılanarak salona alındılar.

Koordinatörlüğünü İhsan Kurşunoğlu Ortaokul Müdürü Hüseyin Özaslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Gülcan İzci’nin yaptığı organizasyona; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, birim ve şube müdürleri, konuk öğrenciler ile onları misafir eden öğrenciler katıldı.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve beraberinde protokol ile salonda bulunan misafir öğrencilerle ilgilenerek onlarla sohbet ettiler.

ASLINDA UZAK OLAN SADECE MESAFELER”

Diyarbakır öğrenci kafilesinden sorumlu öğretmen Esra Uçaman, gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ederek; “Biz Anadoluyuz projesi kapsamında Diyarbakır’dan gelen çocuklarımıza kapılarınızı açarak ekmeğinizi ve sıcak yuvanızı bizlerle paylaştınız. Bizler yaklaşık 1400 Km. uzaktan tarihi surların kenti Diyarbakır’dan buraya gelmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bugün bizi samimi ve sıcak duygularla karşılamanız şunu gösterdi ki aslında uzak olan sadece mesafeler. Aslolan gönül birlikteliğimiz. En güzel duygularımızla sizleri selamlarken misafirperver bir ülkenin evlatları olarak bizlerde sizleri en kısa zamanda memleketimizde ağırlamaktan şeref duyacağız” diyerek bu projeye katkı sunanlara teşekkür etti.

“GÖNÜL KAPIMIZ HR DAİM SİZLERE AÇIK OLACAKTIR”

Diyarbakır’dan gelen öğrencileri ve onları konuk eden öğrencilere teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdür Ertuğrul Bilican; “ Diyarbakır’dan gelen öğretmen arkadaşımız kapılarınızı açtınız dedi. Aslında biz sizlere gönül kapımızı açtık ve her daim açık olacaktır. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Memleketimizin doğusuyla, batısıyla, kuzeyi ve güneylisiyle biz bir bütünüz.  Aslında yüreklerimiz bir. Birlikte düşünme, birlikte yaşama, birlikte hissetme duygularımızı pekiştirebilmek için zaman zaman birbirimizi ziyaret etmemiz gerekiyor. Bu ziyaretlerde kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi gerekiyor. Yanınızda sizleri misafir eden öğrencilerle kuracağınız kardeşlik ve dostluk bağı çok daha uzun sürecek birliğimize, beraberliğimize ve bütünlüğümüze katkı sunacağına inanıyorum. Bizde Diyarbakır’a gelip kapınızı çaldığımızda inanıyorum ki sizde gönül kapılarınızı bizlere açmış olacaksınız. Bu projedeki hedefimiz bu” ifadelerini kullanarak bu organizasyonda görev mesai arkadaşlarıma ve Ataşehir Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ederim dedi.

“KURACAĞINIZ DOSTLUK KÖPRÜLERİ DİĞER ARKADAŞLARINIZA DA ÖRNEK OLSUN ”

Bu salonu dolduran, geleceğimizi inşa edecek olan siz genç kardeşlerim, Ataşehir’e hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz; “ Bu projeyle birlikte yeni kardeşlik köprüleri inşa edilecek ve ortak kültürel değerlerimizin gözlemleri için önemli bir fırsat olacaktır.  Bu köprüler öyle sıradan köprüler değildir. İki dev kıtayı birbirine bağlayan geçitlerdir. Ziyaret edeceğiniz ve gezeceğiniz yerlerle ilgili çok anı biriktirin, fotoğraf çekin. Dostluk kurun. Kurduğunuz dostluk köprüleri diğer arkadaşlarınıza da örnek olsun. Bu duygu ve düşüncelerle projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım”  şeklinde konuştu.

“İYİ Kİ GELDİNİZ, GÖNÜLLERİMİZİ ISITTINIZ”

Son olarak konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, bugün Ataşehir’in mutlu günlerinden birini yaşıyoruz. Bu mutluluğumuza vesile olan bu kardeşlerimize hoş geldiniz diyerek ;          ” Gönül köprülerini kurma adına, gönüllerimizi coşturmak adına, sevgi ve kardeşliğimizi, muhabbetimizi, dostluğumuzu, arkadaşlığımızı, birlik ve beraberliğimizi ifade etmek adına böyle bir proje hayatta geçirildi. Bu proje kapsamında bugün 300 kardeşimiz bizlere misafir.  İstanbul’u gezecekler, tanıyacaklar. İstanbul tarihi kültürüyle, doğasıyla, deniziyle, insanıyla, sosyal yaşantısıyla Türkiye’nin önemli bir kenti. Umarım bu güzel şehirde güzel vakitler geçireceksiniz. Gelen misafirlerimizi konuk eden ailelere ve çocuklarına teşekkür ederim. İnşallah kardeşlikleri ilelebet devam edecektir.  Ataşehir ayağında projemize destek veren, misafir çocukları hediye ile ödüllendiren, Belediye başkanımıza ve yetkililerine, organizasyonda yer alan başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere tüm ekibine ve Diyarbakır’dan koordine edip öğrencileri buraya getiren öğretmen arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz, teşekkür ediyoruz. İyi ki geldiniz, gönüllerimizi ısıttınız” dedi.

Ataşehir belediyesinin çocuklara hazırladığı armağanları kendilerine görevliler tarafından masalarında teslim edildi.

Yemekten sonra davul zurna eşliğinde Diyarbakır oyun havalarıyla halaylar çeken öğrenciler gönüllerince eğlendi.

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]