“ÖĞRETMENLER; AYDINLIK GÜNLERİN YOL GÖSTERİCİLERİDİR”

24 Kas 2017 Cum 15:40
Bu haber 118 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.

 

Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk tören Cumhuriyet Meydanın da bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

DSCF2511

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve beraberindeki öğretmen ve öğrenciler Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki tören sona erdi.

 

Tören; Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonun da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

DSCF2542

Buradaki programa; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcı Vekili Metin Sarı, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ak Parti İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, Ak Parti Ataşehir İlçe kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, İlçe Nüfus İşleri Müdürü Dursun Kırış, Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

DSCF2552

“TAŞINMASI GURUR VERİCİ BİR YÜK VAR OMUZLARIMIZDA”

Şehit öğretmenleri konu alan bir sinevizyon gösteriminden sonra aday öğretmenler adına konuşan Sedanur Murat; “ Dünyayı güzelleştirmenin yolunun insanı eğitmekten geçtiğini bilen ve bunun ne denli zor fakat bir o kadar da şahane bir şey olduğunun farkında olan biz öğretmenler, bugün burada günümüzü kutlamak ve yeminimizi etmek için bulunmaktayız. Diğer taraftan biliyoruz ki hayat zor. Karşılaştığımız sorunlar, sıkıntılar saymakla bitmez. Üstelik hepimizin de bildiği muazzam ve taşınması gurur verici bir yük var omuzlarımızda. Çünkü gelecek nesil ancak ve ancak bizlerin eseri olacaktır. Bu mücadelemizde yolumuz açık, Öğretmenler Günümüz kutlu olsun” dedi.

“27 YILLIK MESLEK HAYATIMIN EN ZOR DAKİKALARI BU OLSA GEREK”

Emekli öğretmenler adına konuşan Çağlar Temiz, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum diyerek; “ Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihidir 24 Kasım. 1981 tarihinden beri kutlanan Öğretmenler Günümüz kutlu olsun. 24 Kasım Öğretmenler Günün de emekli bir öğretmen olarak burada sizlere bu konuşmayı yapmak 27 yıllık meslek hayatımın en zor dakikaları bu olsa gerek” diye konuştu.

DSCF2565

Temiz konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş öğretmenler ve hainlerce şehit edilen öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Emekli olan ve mesleğe yeni başlayan öğretmen arkadaşlarıma sağlık, başarı ve umut dolu bir ömür diliyorum.”

“BİZLERE EMEK VEREN, EMEKTAR ÖĞRETMENLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Günün anlam ve önemi üzerine konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “ 24 Kasımlar; bizlere emek veren, emektar öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anmamız ve hâlihazırda fedakârca çalışan öğretmenlerimize ise saygı ve sevgimizi sunmamız için yılda bir defa da olsa fırsatlar sunmaktadır” şeklinde konuştu.

“ÖĞRETMENLER İNSANLIĞIN ADSIZ MİMARLARI, AYDINLIK GÜNLERİN YOL GÖSTERİCİLERİDİR”

Bilican; Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir. Başöğretmen Atatürk’ün dediği gibi ‘ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözüyle ifade ettiği gibi, toplumların yapısının oluşturulmasında, devletlerin temellerinin atılmasında, Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılı olan 2023’e adım adım ilerlerken devletimizin muasır medeniyetler seviyesine çıkarılması hedefinde en önemli rol öğretmenlerin olacaktır” şeklinde ifade etti.

DSCF2578

“ATAŞEHİR EĞİTİM AİLEMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Bilican konuşmasının sonunda; “ Bu duygu ve düşüncelerle, Ataşehir Eğitim Ailemizin 24 Kasım öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.  Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duygularımla anıyor, bugünkü programın hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

DSCF2605

Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesinden sonra öğretmen konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

DSCF2592

GELECEK NESİLLERİ YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

Emekli öğretmenlere belgelerini vermeden önce konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü hepinize, hepimize kutlu olsun diyerek; “ Öğretmenlik mesleği hayat boyu devam eden bir meslektir. Gelecek nesilleri yetiştirmek hepimizin görevidir.  Hep beraber gelecek nesli inşa edeceğiz ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacağız ve hep beraber bu milleti kucaklayacağız. Sevgi ve saygı dolu, şefkat ve merhamet dolu bir anlayışla öğrencilerimiz yetiştireceğiz, geleceğe hazırlayacağız. İstikbalin gençleri daha müreffeh, gelişmiş çağdaş bir Türkiye’de yaşayacaklarına yürekten inanıyorum.  Emekli olan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında aileleriyle beraber mutluluklar diliyorum. Yeni atanan öğretmenlere de meslek heyecanlarının hiç bitmemesini temenni ederim” dedi.

DSCF2641

Ataşehir Çok Programlı Rotary Lisesi öğretmenlerinin müzik öğretmeni Zuhal Yıldırım Gök yönetiminde seslendirdikleri solo ve koro eserlerle güzel bir müzik ziyafetiyle konuklarını ödüllendirdiler.

DSCF2672

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın günün anlamı ve önemi üzerine gönderilen mesajının okunmasından sonra her zaman olduğu gibi Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Koordinatörü Turan Çelebi’nin yönetimindeki ATAFOLK Ataşehir öğretmenlerinin Halk Oyunları grubunun gösterileri yine muhteşemdi.

DSCF2699

Aday öğretmenlerin yemin töreninden sonra toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

DSCF2623 DSCF2608 DSCF2571 DSCF2528 DSCF2504 DSCF2507 DSCF2649 DSCF2691

HABER & GÖRSELLER: ALİ BAL

 

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]