ATAŞEHİR EMEKLİLER DERNEĞİ KONGRESİNİ YAPTI

09 Oca 2018 Sal 17:07
Bu haber 80 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Emekli Öğretmen Cafer Çağrıtekinci başkanlığında Temmuz ayı itibariyle kuruluşunu tamamlayan Ataşehir Tüm Emekliler Derneği 1.Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Emekli Öğretmen Cafer Çağrıtekinci başkanlığında Temmuz ayı itibariyle kuruluşunu tamamlayan Ataşehir Tüm Emekliler Derneği, İçerenköy Pir Sultan Abdal Cem Evi Kültür merkezi salonunda üyelerinin katılımıyla 1.Olağan genel kurulunu tamamladı ve başkanlığa kurucu başkan Cafer Çağrıtekinci yeniden seçildi.

Çoğunluğun sağlandığı genel kurulda divan başkanlığına Emekli Öğretmen Turgay Aktaş, divan kâtipliklerine Yıldız Vidinler ve Mehmet Yeniyol oybirliği ile seçildiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan kurucu başkan Cafer Çağrıtekinci; “En kötü örgütlülük örgütsüzlükten iyidir. Yeni kurulan bir dernek olmamıza rağmen üye sayısı açısından birçok STK’yı geride bıraktığımızı görüyor ve derneğe olan rağbet ve bağlılık bizleri sevindiriyor. Ben değil bizler bir olunca daha güçlü olur ve sesimiz daha da gür çıkacaktır. Bu konuda hepimize görev düşmektedir. Birlikte güç doğar” dedi.

Faaliyet raporu ile kesin hesaplar oylanarak ibra edilmesinden sonra söz alan üyeler, örgütlü olmanın önemine vurgu yaparak tüm üyelerin kendilerine düşen görevleri yerine getirmeleri  derneği güçlü kılacağının vurgusunu yaptılar.

Tek liste ile seçime giren Kurucu Başkan Cafer Çağrıtekinci ve arkadaşları oybirliği ile yeniden seçildiler.

Yeniden seçilen Cafer Çağrıtekinci selamlama konuşmasında; “Bize verdiğiniz desteğe ve güvene layık olmaya çalışacağız. Hepinize teşekkür ederim. Bütün STK’ların asıl nüvesi üyeliktir. Yönetime seçilenler sadece bürokratik işlemlerle ve projeleri yürütmemek için sizler adına buradayız. Derneğin asil sahipleri üyelerdir. Sizlerin gerek projeler konusunda, gerek diğer çalışmalar da vereceğiniz destek ve katkı sonucunda umarım kısa bir zamanda isminden çok bahsedilecek bir konuma gelecektir” diye konuştu.

Çağrıtekinci bundan sonraki çalışmaları ile ilgili olarak; “ Psikolog danışman arkadaşlar getireceğiz. Ayrıca intibak yasası ile ilgili bu işi bilen kişileri getirerek üyelerimizi bilgilendireceğiz.  Bunu yanı sıra Ataşehir’deki emeklileri bir araya getirerek, ömrünün geri kalan kısmını kahve köşelerinde geçirmekten kurtarmak, kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, hem de her alanda üretime katkı sağlayarak olumsuz psikolojiden kurtararak, mutlu bir yaşam sürmeleri için lokal açma çalışmalarımızı da yürütüyoruz ve bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ATAŞEHİR TÜM EMEKLİLER DERNEĞİ YENİ YÖNETİM KURULU:

BAŞKAN: CAFER ÇAĞRITEKİNCİ

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ASİL:

DALMEN TARAN

ZÜLFÜ BAŞBUĞA

ALİ SEYDİ GÖKÇE

MAKBULE ÇELİK

KAZIM AYDIN

İSMAİL TAN

HAMİT AKPINAR

NEBAHAT TEZEL

NAZMİYE İNAN

SEVGİ TANER

DENETİM KURULU ÜYELERİ ASİL:

İBRAHİM KOLBAŞ

KAMBER GÜNEL

AYHAN TURGUT

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]