ARDAHANLILARDAN KAYMAKAMA ZİYARET

05 Ara 2017 Sal 9:11
Bu haber 75 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Kuruluşunu tamamlayarak henüz resmi açılışını yapmayan Ataşehir Ardahanlılar Derneği kurucu yönetimi Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret ederek derneklerinin kuruluş amaçlarıyla ilgili bilgi verdiler.

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan Ataşehir Ardahanlılar Derneği kurucu üyeleri Ertuğrul Bulakbaşı başkanlığında Ataşehir’deki kurum ve kuruluşlarına yapacakları tanıtım ziyaretlerinin ilkini Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu ziyaretiyle gerçekleştirdiler.

Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret eden Ertuğrul Bulakbaşı başkanlığındaki Ataşehir Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyete, Kımılı Deneği Başkanı Aşkın Şit, Öncül Derneği Başkanı Mustafa Bingöl’de eşlik ederek derneğin kuruluş amacı, planladıkları çalışmaları ve hedefleri konusunda bilgi verdiler.

Kurucu Başkan Ertuğrul Bulakbaşı; “Burada bir ihtiyaç doğdu. Köy dernekleriyle bir yere kadar bir çalışma yaptık ama kurum ve kuruluşlar köy derneklerini bir yere kadar taşıyabilir. Bundan dolayı bizlerde Ardahanlılar olarak kendimizi tanıtma amacıyla Ataşehir Ardahanlılar Derneğini kurduk. Kültürümüzü en iyi şekilde temsil ederek Ardahan için neler yapabiliriz, birlik ve beraberliğimizi sağlama açısından çalışmalar yaparak bu ideallerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. Hedeflerimizin arasında İstanbul’da eğitim gören Ardahanlı üniversite öğrencilerine burs vererek eğitimlerinin devamını sağlamaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Ardahan’ın zengin bir kültüre sahip. Bunu birlik ve beraberliği sağlayarak yürütebilmek derneklerin önemli görevleri arasındadır. Yine dernekler vasıtasıyla memleketlerinde eksik olan okul veya cami gibi eksik yapılara yardım ederek bu eksiklikleri gidermek önemlidir.  Ataşehir’de ki Ardahanlıların birlik ve beraberliklerini pekiştirerek, güzel bir dayanışma örneğini vereceğinizi düşünüyorum. Bizde yapacağınız projelerde destek vermeye hazırız” diyerek dernek çalışmalarında başarılar diledi.

Ataşehir Ardahanlılar Derneği Başkanı Ertuğrul Bulakbaşı, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’na Ardahan’ın 5 ilçesini temsilen yöresel ürünler ve yöreye özgün geleneksel kıyafetler giydirilmiş, yöre kültürünü temsil eden ve Japonya’da 1996’da yapılan “yöresel folklorik bebekler” yarışmasında “el emeği” kategorisinde dünya birincisi olan “Damal Bebeği” hediye etti.

Ziyaretin sonunda hatıra olarak toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

GÖRSEL & HABER: Ali Bal

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]