CHP KAYIŞDAĞI TEMSİLCİLİĞİ KOMŞULARIYLA BULUŞTU

27 Kas 2017 Pts 15:31
Bu haber 108 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığına bağlı Kayışdağı Mahalle temsilciliğinin parti üyesi olmayan Kayışdağı Mahallesi’nde ikamet eden komşularıyla kahvaltılı “Buluşma ve Kaynaşma”  programı Silence Hotel’de gerçekleşti.

 

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığına bağlı Kayışdağı Mahalle Temsilciliğinin parti üyesi olmayan Kayışdağı Mahallesi’nde ikamet eden komşularıyla kahvaltılı “Buluşma ve Kaynaşma” programına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Meclis Üyesi Süleyman Karadağ,  CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İlçe Yöneticileri, Kayışdağı Mahalle Temsilciliği Başkanı Vedat Akyol, Mahalle temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı. Ev sahibi olarak açılış konuşması yapan Kayışdağı Mahalle Temsilciliği Başkanı Vedat Akyol;”Katılım sağlayan tüm komşularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

IMG_1430

“ALDIĞIMIZ NEFES KADAR BİRBİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR”

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “En sıcak ve en toparlayıcı kelime “Komşularımız” Değerli komşularımız hoş geldiniz. Ara sıra bir araya gelip sofralarımızda lokmalarımızı paylaşmak bizlerde son derece güzel duygular uyandırıyor. Dünyada ve özellikle coğrafyamızda olup bitenlere baktığımız zaman birbirimize ne kadar ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Bu nedenle yeteri kadar tanımadığımız ama bir arada yaşadığımız komşularımızla bir araya gelip hasbıhal etmek için buradayız. Bu gün bu kahvaltımız bu gaye ile düzenlenmiştir. Bu kahvaltıyı organize eden Kayışdağı Mahalle Temsilciliğimize ve özellikle bu organizasyona ev sahipliği yapan. Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye sonsuz teşekkür ediyorum. Bizim aldığımız nefes kadar birbirimize ihtiyacımız var. Allah bizi bu topraklarda kader birliği içinde yaratmış. Bu topraklarda güzellikleri de zorlukları da birlikte paylaşmak zorundayız. Bu nedenle hep beraber ülkemizin geleceği için, kardeşliğimiz için, cumhuriyetimizin değerleri için, demokrasimiz için ortak paydada buluşmamız lazım. Bizim güvencemiz bu ülkede demokrasinin kurumlarıyla, kurallarıyla oturmasındandır, kişilere bağlı değildir. Düşüncemiz, fikirlerimiz ne olursa olsun ortak paydamız ülkemizin birliği, kardeşliği ve güçlü bir demokrasidir. Kendi onurumuz, yaşam hakkımız, çocuklarımızın geleceği için hep beraber ülkemize, birliğimize, demokrasimize, kardeşliğimize sahip çıkacağız” diyerek misafirlerini selamladı.

IMG_1316

“ALLAH’IN VERDİĞİ SELAMI BİRBİRİMİZDEN ESİRGEMEYELİM”

Kahvaltıya katılan Kayışdağlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi davet üzerine kürsüye gelerek birlik ve beraberliğe ne denli ihtiyacın olduğu bu günlerde anlamlı bir konuşma yaptı.

İlgezdi; “Çok değerli komşularımız hepiniz hoş geldiniz. Her anlayıştan, her görüşten, her yaştan vatandaşlarımızla bir arada olmak çok güzel bir duygu. Türkiye’mizin mozaiği bu. Olması gereken de bu. Biz geçmişte bunu böyle öğrendik böyle sürdürmeye devam ediyoruz. Malatya’da okurken 5 köyün öğrencisi bir okulda okurdu. Kimin sağcı, kimin solcu olduğunu bilmezdik. Sadece dostluk vardı, insani ilişkiler vardı. Ta ki İstanbul’a gelene kadar. Ne insan ilişkileri kaldı ne komşuluk ilişkileri kaldı. Sizden bir ricam var; biz seçimden seçime yarışıyoruz. Hangi anlayıştan, hangi görüşten olursak olalım sabah evimizden çıktığımızda mutlaka komşumuza merhaba deyin, hal hatırını sorun. Allahın verdiği selamı birbirimizden esirgemeyelim. Bundan daha güzel bir duygu yok” dedi.

 IMG_1444

“KAVGANIZI SEÇİMDEN SEÇİME EDİN”

İlgezdi; “2009 yılında sizlerin desteğiyle ben belediye başkanı oldum. Bana oy verende vermeyende sağ olsun. Çünkü benim anlayışımda herkes iyi bilir ki sadece insan vardır. Bizim için hangi partili olduğu fark etmez. Bizim görevimiz, bu kente seçilirken herkese eşit mesafede davranmak, aynı noktada durmak ve herkese aynı hizmeti sunmaktır. Bu ancak böyle olursa biz bu kenti bütünleştiririz. Gün oluyor bakıyorsunuz siyasetçiler birbirlerine demediği lafı bırakmıyor. Vallahi ben utanıyorum. Türkiye perişan durumda, ekonomi allak bullak, dışarıda savaş… Bir araya gelip bu işleri düzeltin. Bizim ihtiyacımız bir araya gelmek. Ülke kötüye gidiyor. Türkiye’nin meselelerini masaya yatırıp ortak paydada bunu çözmek gerekir. Ben bir belediye başkanıyım, her gün yüzlerce iş adamı geliyor, ekonomik sıkıntıları çok fazla ve batmak üzereler. Bizim iktidardaki ve muhalefetteki parti liderleri el birliği ile acil şekilde bir araya gelip Türkiye’nin ekonomik ve siyasal bütünlüğünü bir an evvel sağlamaları gerekmektedir. Kavganızı seçimden seçime edin” diye konuştu.

IMG_1404

“BİR METRE YEŞİL ALAN BULSAM PARK YAPACAĞIM”

İlgezdi; “Birazda Ataşehir’den bahsetmek istiyorum. Biz belediyeyi aldığımızda ne altyapısı, ne yolları, ne parkları hiç bir şeyi yoktu. Ataşehir 17 mahalleden oluşan bir ilçe. 7 mahalle Kadıköy’den, 6 mahalle Ümraniye’den, 3 mahalle Üsküdar’dan, birde Sancaktepe’den geldi. Ümraniye Belediye Başkanı da Kadıköy Belediye Başkanı da nasılsa bu mahalleler bizden gidecek diye paraları toplamışlar ama bir metrekare yatırım yapmamışlar. Biz bu ilçeyi elimize aldığımızda hiç bir şeyi yoktu. Bu arada eski muhtarımız Zeynel Özdemir’e teşekkür borcum var ona da teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Fanerbahçe Kulübü Kayışdağı’nda bulunan parkla ilgili çok ciddi bir yatırım yaptı. Zeynel Muhtarım o dönem orada muhtarlık yapıyordu ve onun büyük gayretleri, sizlerin büyük desteğiyle o park yerinde kaldı. Sizin mahallenizde bir metre yeşil alan bulsam park yapacağım. Çünkü çocuklarımızın nefes alacağı alanlar yok. Elimizde sadece burası var ve burada da eğer kısmet olursa bir gençlik merkezi yapacağım. Kentsel dönüşüm bölgesinde komşularımıza da oradan ev vereceğim. Yılbaşından sonra bu projelere başlayacağız. Hepimize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kahvaltıda vatandaşların ve özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği Başkan İlgezdi, program boyunca vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

 

KAYNAK: ATAŞEHİR HABER

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]