DER; “HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAK”

11 Kas 2017 Cts 12:56
Bu haber 96 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

TFF Kadınlar 1.Lig maçları başlamadan önce Kadınlar 1.Liginde mücadele eden Ataşehir Belediye Spor Kadın Futbol takımının son antrenmanını izleyerek yetkililerden son durum hakkında bilgi aldık.

Ataşehir Belediye Kadın Futbol Takımının bu seneki hedeflerini ve yeni transferlerle ilgili Kulüp Başkanı Abdullah Der, Teknik Sorumlu Taner Öner Ve takım kaptanı Çiğdem Belci,İstanbulum Gazetesi & Gazete Ataşehir’e şu açıklamayı yaptılar.

“HEDEFİMİZ; ŞAMPİYONLAR LİGİNDE DERECE YAPMAK”

Bu hafta oynayacakları Karadeniz Ereğli Spor maçı öncesi takım kaptanı Çiğdem Belci takım ile ilgili şunları söyledi: “ kardeşlerimin hepsini yıllardan beri milli takım ve diğer takımlardan tanıyorum.  Hedefimiz Türkiye şampiyonluğundan ziyade Şampiyonlar Liginde derece yapmak. Yöneticilerimiz ve Teknik Sorumlular sayesinde iyi bir takım oluştu. Sadece bu sene için değil uzun yıllar sürecek şampiyonluğumuzu ilam etmek istiyoruz.  Çalışıyoruz, mutluyuz.”

DSCF1308

“HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAK”

Kulüp Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der’de yeni sezon ve transferlerle ilgili yaptığı kısa açıklamada; “ Aylardan beri izlediğimiz oyuncuları takıma dâhil ettik. Takımda ciddi bir değişiklik yaptık.  Lig şampiyonluğu artık bizi tatmin etmeyecek hedef Avrupa şampiyonu olmak.  Kadromuzu da buna göre şekillendirdik.  Yaptığımız 9 transferin hepsi milli takım oyuncuları. Onun için çıtayı yüksek tutuyoruz” diye konuştu.

DSCF1301

“ BELEDİYE BAŞKANIMIZIN BİLGİSİ DAHİLİNDE HAREKET EDİYORUZ”

Der; “Yedeklerle birlikte 24 oyuncumuz var.  Birkaç aydan beri yapılan antrenmanlarla da takım birbirini tanıyarak kaynaştı. Şu ana kadar bir uyumsuzluk görmedik. Yalnız son transferimizle ilgili vize sorunu çıktı. Zannederim yakın bir zamanda aramızda olacak. Biz bu kadroyu kurarken Belediye Başkanımızın bilgisi dâhilinde yaptık.  Başta Başkanımız Battal İlgezdi olmak üzere belediye olarak kadına, kadın futboluna ne kadar önem verdiğimiz burada görülüyor.  İnşallah Başkanımıza şampiyonluğu hediye ederiz” şeklinde ifade etti.

DSCF1318

9 YENİ TRANSFERİMİZ OLDU”

Takımın Teknik Sorumlusu Taner Öner’de yeni sezonun başlaması ve yeni transferlerle ilgili olarak şöyle konuştu: “ 9 yeni transferimiz oldu. Ebi, ara devrede yetişecek. O bizim için ekstra bir güç.  Şu an onun yokluğunda takımda önlemini aldık. Zaten onu şampiyonlar ligi için düşünmüştük. Geç gelmesi bir şey kaybettirmiyor bize. 4 yabancı transferlerimizin 2’si Gürcistan, 1’i Kamerun ve 1’i de Nijeryalı.”

DSCF1312

“ İKİ SENEDEN BERİ LİGİ İZLİYORUM”

Öner konuşmasının devamında; “Bir takımdan dışarıdan gelenlerle uyum sağlanması için içeride birilerinin çok olması gerekir. Zaten eskilerden kimse kalmadı. Dolayısıyla uyumsuzluk söz konusu olmadı. Hepsi dışarıdan geldi. Yepyeni bir takım kurdum. İki seneden beri ligi izliyorum. Bizden istenilen Türkiye’de şampiyon olmaktan ziyade ama Avrupa da dereceye girmek. Eğer bunu yaparsam bir başarıya imza atmış olurum. Çünkü zaten Ataşehir bir markaydı ve başarılıydı. Benden önceki arkadaşlarda bu işi başarıyla yapıyorlarmış. Farklı bir başarı yakalarsak biz başarılı olmuş oluruz” dedi.

DSCF1313

“TAKIMIN YAŞ ORTALAMASI 22”

Öner; “Belediye Başkanımız Battal İlgezdi gereken desteği veriyor. Abdullah Başkanımızda her zaman yanımızda. Bize düşende iki yıldır izlediğim ligde olabilecek en iyi, en kaliteli ve genç sporcuları Ataşehir’e kazandırmaktı. Takımımızın yaş ortalaması 22. Kesinlikle takımımda milli olmayan sporcu yok.  Sadece alt yapıdan iki oyuncu aldık. Onları da bazı maçlarda oynatarak tecrübe kazandırmaktır amacımız” diyerek destekleyici firmalar olan KAŞ İNŞAAT’A, KÖFTECİ YUSUF’A, İTİMAT’A, ARİEL’E, ve BMW Mavi Servisine teşekkür etti.

İstanbulum Gazetesi ve Gazete Ataşehir ailesi olarak Ataşehir Belediye Kadın Futbol takımına yeni sezonda başarılar diliyoruz.

DSCF1321 DSCF1318 DSCF1313 DSCF1312 DSCF1323 DSCF1301 DSCF1304 DSCF1308

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]