ULU ÖNDER ATATÜRK ÖZLEMLE ANILDI

10 Kas 2017 Cum 12:08
Bu haber 96 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. yılında tüm yurtta ve Ataşehir’de düzenlenen iki ayrı törenle saygı ve özlemle anıldı.

Sunumunu Öğretmen Barış Sümen’in yaptığı Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Ataşehir’deki ilk resmi anma töreni; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay Abdülkadir Fehmi Bilgin ve Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Ardından siyasi partiler ve STK’lar da Atatürk’ün Anıtı’na çelenk bıraktılar.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Belediye Meclis Üyeleri, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı, Vatan Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Güneş, siyasi parti ilçe örgütleri ve sivil toplum kuruluşları, gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

DSCF1386

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından binlerce vatandaş saat 9’u 5 geçe çalan siren sesiyle Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören son buldu. Tören sonrasında vatandaşlar, 10 Kasım 1938’de hayata gözlerini yuman Atatürk’ün aziz hatırasını anmak için Atatürk anıtına karanfiller bıraktılar.

İKİNCİ RESMİ TÖREN ZÜBEYDE HANIM KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ

İkinci resmi tören Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonun da  saygı duruşu ve İstaiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ataşehir Anadolu Lisesi’nin Atatürk ile ilgili hatıralarını canlandıran programın sunumuyla devam etti.

DSCF1420

Günün anlam ve önemi üzerine konuşan okul Müdürü Zeki Yıldırım; Kurtuluş Savaşı önderi, çağdaş Türkiye’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Büyük Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde Atatürk’ün ve vatan için canlarını feda eden Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı ile eğiliyorum diyerek; “ Atatürk; iyi bir asker,  ileri görüşlü bir devlet adamı olduğu kadar aynı zamanda iyi bir düşünce adamıdır.  İmkânsız gibi görünen düşünceleri yaşama geçirerek, teorilerin nasıl uygulamaya dönüştürebileceğini de kanıtlamıştır.  Atatürk hakkında yapılan akademik araştırmalar ve yazılan kitaplar O’nun düşünce sisteminin derinliğini ve evrenselliğini en güzel şekilde gözler önüne sermektedir” dedi.

DSCF1438

Yıldırım; “ Büyük Önderimizi andığımız bugün de O’nu yas tutarak değil, yapmamız gereken şeyleri ne derecede gerçekleştirdiğimizi, eksiklerimizi nasıl gidereceğimizi tartışarak anmak en doğru yol olacaktır. . Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini iyi anlayıp uygulamaya koymak bu ülkede yaşayan her Türk evladının en asıl vazifesi olmalıdır. Bu düşüncelerle her 10 Kasım’da olduğu gibi ölümünün 79’uncu yılında da Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

DSCF1423

Program Ataşehir Anadolu Lisesi Öğrenci Korosunun Atatürk’ün sevdiği eserleri canlandırmasıyla sona erdi.

DSCF1398 DSCF1403 DSCF1389 DSCF1388 DSCF1377 DSCF1358 DSCF1361 DSCF1364 DSCF1374 DSCF1348 DSCF1345 DSCF1357 DSCF1446

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]