ATAŞEHİR ÇOCUK MECLİSİNDEN HARRANA YARDIM ELİ

03 Kas 2017 Cum 10:42
Bu haber 121 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Bir televizyon programında Urfa Harran’da bir okulda karton kutu ve mandalla langırt yaparak imkânsızlıkta bile ben buradayım diyen Caner Sarıoğlu öğretmenin durumundan etkilenen Ataşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Alara Tuncer hemen irtibata geçerek yardım elini Harran’daki kardeşlerine uzattı.

“Bir Damla Sevgi Umutlar Solmasın” projesiyle bir eğitim gönüllüsü olarak Türkiye’deki köy okullarına destek olamaya çalışan Alara Tuncer, izlediği bir televizyon programından etkilendiği Eski Harran İlköğretim Okulu Müdürü Caner Sarıoğlu ile irtibat kurarak bu okuldaki kardeşlerine 1500 kitap göndererek eğitimlerine destek oldu.

Küçükbakkalköy PTT şubesinden kitapların kargo ile gönderimi sırasında Ataşehir Muhtarlık İşleri Müdürü Burcu Der Hasanoğlu, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Özdemir ve Alara Tuncer’in babası Cemal Tuncer projenin mimarı olan Alara Tuncer’i yalnız bırakmadılar.

DSCF1022

Muhtarlık İşleri Müdürü Burcu Der Hasanoğlu, bir eğitim gönüllüsü olan Alara Tuncer’i eğitime verdiği bu desteklerinden dolayı kutlayarak; “ Öncelikle Ataşehir Kent Konseyi’ne ve kent Konseyi Çocuk meclisine bu duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ataşehir Belediyesi olarak desteklerimiz devam edecek. Eğitime destek projelerini önemsiyoruz” şeklinde ifade etti.

“Bir Damla Sevgi Umutlar Solmasın” projesiyle eğitime destek veren eğitim gönüllüsü Ataşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi başkanı Alara Tuncer Eski Harran İlkokuluna 1500 kitabı kargo ile gönderdikten sonra basına şu açıklamayı yaptı.

“6 SENEDE YAKLAŞIK 37 OKULA 5270 ARKADAŞIMA ULAŞTIM”

Şu an bir projemi başarıyla tamamlamanın huzurunu yaşıyorum diyen Alara Tuncer; “ 6 senede yaklaşık 37 okula 5270 arkadaşıma ulaştım. Bu tür çağrılar alınca veya duyunca o okulun ihtiyaçlarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden ve köy muhtarlarından sorgulayıp kampanya başlatıyorum. Sosyal medya kanalıyla duyurular ve paylaşımlar yaparak çalışmalarımı tamamlayıp, bazen bölgeye giden otobüs firmalarına gidip destek istiyorum, bazen de kargo firmalarına ricalarda bulunuyorum” dedi.

DSCF1016

“ HERKES ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPARSA ÜLKE AYAKTA KALIR”

Ataşehir Belediyesine Ataşehir kent Konseyine katkılarından dolayı teşekkür eden Alara Tuncer; “ Kampanyayı genelde kendi çevremden ve yardımsever insanlardan destek alarak başlatıyorum. Aslında bu projem bir kütüphane kurma hayaliydi ama yeterince destek bulamadığım için kitap göndermeyle yetinebildim. Burada yapılması gereken en önemli şey bir ülkenin ayakta kalması için herkesin üstüne düşen görevleri yerine getirmesiyle mümkün olur” diye konuştu.

DSCF1007

“ ÜLKÜM ÜLKÜNDÜR ATAM”

Kasım ayı içerisinde önce 10 Kasım’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anacağız, minnet ve şükranlarımızı sunacağız. Böyle bir ülke ve Cumhuriyet bıraktıkları için.  Ülküm ülkündür Atam diyen Alara Tuncer; “ 24 Kasım’da Öğretmenler Gününü kutlayacağız. Tüm öğretmenlerimin ellerinden öperim. Bizleri okulda sadece ders işleyen, sınavlarda başarılı olmak zorunda olan öğrenci olarak görmeyin. Cumhuriyetin değerlerini, insan ve vicdanlı olmayı, sorgulayan, araştıran, haklarının bilincinde olan bireyler olarak yetiştirin. Farklılıklarımızı görüp bizleri aynı kalıplara sokmayın. İnanınki bizlere güvenip destek olursanız geleceğimize ışık olursunuz” diyerek ben buradayım, desteklerinize ihtiyacım var vurgusunu yaptı.

DSCF1002

Alara Tuncer son olarak şunları söyledi; “ Türkiye’nin ilkesi ilime sahip çıkmak olmalıdır. Bundan dolayı kültürün gelişimi için verilebilecek en temel destek insanlara kitap sevgisini aşılamaktır.”

DSCF1026

DSCF1003

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]