ÇARPTIĞI KADINI DARBEDEN KİŞİ İÇİN KARAR

01 Kas 2017 Çar 13:49
Bu haber 80 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İstanbul Ataşehir’de kaldırımda yürürken çarptığı kadını darbettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan Dündar, 5 ay 16 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanık Dündar’ın tahliyesine karar verdi.

İstanbul Ataşehir‘de kaldırımda çarpıştığı kadını darbettiği iddiasıyla yargılanan Hakan Dündar, “kasten yaralamak” suçundan 5 ay 16 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Hakan Dündar ile avukatı katıldı. Duruşmaya katılmayan şikayetçi Aycan Çelik‘i ise avukatı KADEM Hukuk Komisyonu üyesi Şengül Karslı temsil etti.

Duruşmada AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurdagül de izleyici olarak hazır bulundu.

İLK CELSEDE KARAR

Mahkeme hakimi Uhrağ, davayı karara bağlayacağını belirterek, sanığa son beyanlarını sordu.

Sanık Dündar da “Ben yumruk atmadım kesinlikle. Yalnızca elimle itekledim. Ben bayanın başörtülü olması nedeniyle bir eylemde bulunmadım. Benim kardeşlerim de başörtülüdür. Yalnızca söylenen söze tepki gösterdiğim için olay gerçekleşti” diye konuştu.

Davaya ilişkin kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık Dündar’ı “basit kasten yaralamak” suçunu işlediği gerekçesiyle alt sınırdan uzaklaşarak, önce 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.

Sanığın, mahkemeye yönelik saygı boyutunu aşan eyleminin mevcut olmadığı ve cezanın geleceği üzerindeki etkilerini takdiri indirim nedeni sayan hakim, cezayı 5 ay 16 güne indirdi.

Hakim, sanığa verilen cezanın 2 yılın altında olduğu, sabıkasının bulunmadığı, duruşmadaki tutum ve davranışlarını ve ileride suç işlemekten çekineceği konusunda mahkemede olumlu kanaat oluştuğu gerekçeleriyle, kurulan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vererek, sanık Dündar’ın tahliyesine hükmetti.

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]