”KÜLTÜRÜMÜZE, TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

29 Eki 2017 Paz 14:02
Bu haber 148 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Cumhuriyet Bayramı’nın 94.Yıldönümü kapsamında Ataşehir’de gerçekleştirilen kutlamalar çerçevesinde bugün yapılan geçit töreni ile sona erdi. Törende konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Ata’nın hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkacağız. İnançlarımıza, kültürümüze ve tarihimize sahip çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan kutlamalar, Atatürk Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda yapılan kutlama töreni sonunda Geçit Töreni ile taçlandırıldı.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay Fehmi Bilgin ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi törene katılan öğrencileri ve vatandaşların bayramını kutladılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ataşehir kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu günün anlam ve önemi üzerine törene katılan öğrencilere ve Ataşehirlilere hitaben bir konuşma yaptı.

DSCF0520

“CUMHURİYET; FAZİLETTİR, ÇALIŞKANLIKTIR”

Karamehmetoğlu, ‘ Gazi diyor ki; Cumhuriyeti biz kurduk O’nu yüceltecek sizlersiniz’ diyerek;  “Cumhuriyet demokrasi demektir. Halkın, idarenin yegâne sahibi olmasıdır. Fazilettir, çalışkanlıktır. Çok okuyacağız ama çok çalışacağız. Bu güzel vatana millete hizmet edeceğiz. Maddi ve manevi her alanda kalkınacağız. Ata’nın hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkacağız. İnançlarımıza, kültürümüze ve tarihimize sahip çıkacağız”  dedi.

DSCF0527

“DÜNYADA HUZUR VE BARIŞ İSTİYORUZ”

Karamehmetoğlu; “Bu cennet vatanımızda ve dünyada huzur ve barış istiyoruz.  Dünyada zulümler bitsin, gözyaşları dinsin. Bebekler çocuklar yaşasın, hep birlikte dostça kardeşçe yaşayalım. Cumhuriyetimizi yaşatalım, ilelebet payidar kılalım” diye konuştu.

DSCF0531

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Karamehmetoğlu konuşmasının sonunda şunları söyledi: “ Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  Biz onlara dua ediyoruz. Hatıralarına ve emanetlerine saygı duyuyoruz. En büyük emanetleri olan hür vatanı, Cumhuriyeti, Bayrağımızı ve Mukaddesatımızı sonuna kadar savunacağız. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Tekrar 94.Yılında Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

DSCF0541

Halk oyunları gösterisi ve öğrencilerin şiir okumalarıyla devam eden tören yapılan Resmi Geçit Töreniyle sona erdi.

DSCF0533

Atatürk Bulvarı’nda yapılan Resmi Geçit Törenine; CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi,  Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay A.Fehmi Bilgin, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başsavcı Vekili Metin Saruhan, İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Gülseda Torun, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yönetim kurulu üyeleri,  Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Gaziler, rütbeli askerler, Ataşehir belediye Başkan Yardımcıları; İlhami Yılmaz, Sadık Kayhan, Orhan Çerkez ve Hüseyin Hışman, İlçe Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya, sağlık kuruluşları ve STK temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

DSCF0565 DSCF0601 DSCF0597 DSCF0590 DSCF0585 DSCF0563 DSCF0555 DSCF0567 DSCF0510 DSCF0619 DSCF0604 DSCF0607 DSCF0614

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]