EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEK KURDU

27 Eki 2017 Cum 13:52
Bu haber 119 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

“Demokratik ve Laik Eğitim”, “Eğitimde Eşitlik” ve “Bir Çocuk Değişirse Dünya Değişir” sloganıyla yola çıkan eğitim gönüllüleri kısa adı “Ata Eğitim Der “olan Ataşehir Eğitim Derneğini kurdu.

İş adamı Turgay Kılıç Başkanlığında bir araya gelen eğitim gönüllüleri, eğitime destek vermek için kurdukları Ataşehir Eğitim Derneğinin açılışı, çoğu kadınlardan oluşan yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

Merkezi İçerenköy’de olan derneğin açılışına; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, CHP İlçe Sekreteri Celal Yalçın, İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Demir, CHP kadın Kolları Başkanı Nihan Erol,  Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, ÇERKEŞ Dernekler Federasyonu Başkanı Erol Tepebaşı, STK temsilcileri, okul Aile Birlikleri temsilcileri ve eğitim gönüllüleri katıldı.

DSCF0177

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra konuşan eğitim gönüllüsü Dernek Başkanı Turgay Kılıç, sevgili eğitim gönüllüleri, eğitime destek veren gönüllü kardeşlerimiz, dostlarımız açılışımıza destek verdiğiniz için tüm üyelerim ve eğitim gönüllüleri adına hepinize teşekkür ederim diyerek; “ Daha önce platform olarak hayırsever arkadaşlarla beraber Ataşehir’de birkaç okulun ihtiyaçlarını karşıladık. Anadolu’da dâhil olmak üzere toplamda 6 okulun kütüphane, Sanatsal Odalar ve Atatürk Köşesi gibi eksiklerini giderdik. Belki de bir ilki yaşayarak ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrencilerimize elimizin, gücümüzün yettiği kadar burs vereceğiz.  Eğitim gönüllüleri arkadaşlarımız bizlere yardımcı olurlarsa daha çok çocuklara ulaşacağız. Onun için iyi ki varsınız diyoruz ve hepinizin desteğini bekliyoruz. Dernek üyeliğimiz herkese açıktır. Gönül sever arkadaşlarla birlikte bu derneğe destek verirsek çok şeyler başaracağımıza inanıyor hepinize katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF0186

Kılıç; “Şu ana kadar yaptıklarımızın devamını getirmeye çalışacağız. Hayırseverlerin katkılarıyla yaptığımız bu hizmetlerimize ilaveten bundan sonrada birkaç Kütüphane, Atatürk Köşesi ve Sanatsal Odalar yapabilirsek ne mutlu bize. Bunun başlangıcı da yine Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beyaz Zambaklar Ülkesi’ndeki adlı kitabı önerdiği için. Bizde bu kitabı okuduktan sonra bu yola baş koyduk. Ne kadar çok kütüphane yaparsak o kadar çok mutlu oluruz. Kitap dâhil desteklerinizi bekliyoruz” diyerek katılımcıların eğitime destek vermelerini istedi.

DSCF0175

“Eğitime destek vermek isteyen gönüllüler için adres: Karslı Ahmet Caddesi Sivas Sokak Barın Ap. N0: 24 D-1 İçerenköy Ataşehir”

DSCF0197 DSCF0190 DSCF0185 DSCF0182 DSCF0175 DSCF0198

 

 

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler devam ediyor. Nihal Yalçın, Seray Şahiner’in yazdığı ve İlhami Yazar’ın yönettiği tek kişilik “Antabus” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesinde sahne aldı. 333 kişinin izlediği tek perdelik oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi İdari İşler Koordinatörü Tamer Semerci tarafından […]

Yorum 
0

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği törenle kutlandı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Dünya var oldukça en temiz, en onurlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir” dedi.   Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilk […]

Yorum 
0

Antibiyotik direncine neden olan bakterinin gen transferi engellendi Bilim adamları, antibiyotiğe karşı direnç gelişmesine neden olan bakterilerin gen transferi yapmasını engelledi. Kanada’daki Montreal Üniversitesi araştırmacıları, antibiyotik direncine yol açan ve kromozom dışı DNA parçacıkları olan plazmidlerin bakteriler arası transferini engellemeyi başardı. Araştırmacılar, plazmidlerin transferindeki en önemli unsurlardan TraE proteinlerine bağlanan küçük kimyasal molekülleri taradı. X Işını Kristalografisi ile yapılan analizde […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“DEVLETİMİZİN MAHALLELERDEKİ...

Ataşehir Birlik Platformu Başkan ve Yönetim Kurulu […]

MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]