ESTON ÇAMLIEVLER DE OTOPARK KRİZİ

23 Eki 2017 Pts 12:25
Bu haber 137 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Hal tarafında bulunan ve Eston Çamlıevler Sitesi’nin içinde kalan 4. Otopark olarak adlandırılan alan, Büyükşehir Ulaştırma Müdürlüğü tarafından işletmesi İSPARK’a verildiğini ve kendilerine bu konuda uyarı geldiğini ifade eden yöneticiler bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirdiler.

 

Eston Çamlıevler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Dayan İSPARK’ın işletmesine verilmek istenen otopark ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı: “ Eston Çamlıevler 75 parsel ilk kat maliklerine toprak sahibi müteahhit tarafından Kadıköy Belediyesi’nin talebi ile burayı otopark olarak terk etti.  24 yıldır Eston Çamlıevler biz kullanıyoruz. Burası kamu yararına terk edilen bir yer. Bizde kamu olduğumuz için bin daireye yakın burayı 1993 yılından buyana fiilen kullandık hala kullanmaya devam ediyoruz “ dedi.

DSCF9995

“ BURASI KAMUYA TERK EDİLMİŞ BİR YER”

Kazım Dayan; “ Daha önce yazılan yazılara istinaden İSPARK’a sizin burada hakkınız nedir diye sorduğumuzda, bizim orada bir hakkımız yok. Burası Kamuya terk edilmiş bir yer ve tasarruf hakkı Ataşehir belediyesine aittir dediler.  Bizde Ataşehir Belediyesiyle görüşerek burayı otopark olarak kullanmaya devam ettik.  İBB Zabıta Müdürlüğü tarafından İSPARK A.AŞ’ye otopark olarak işletmek üzere teslim edileceği tarafımıza bildirilerek 7 gün içinde söz konusu yeri kendilerine teslim etmemizi istediler” diye konuştu.

DSCF9992

“OTOPARK ARSASINI BİR KISMI SİTEMİZE AİT”

Dayan; “ 24 yıldır kullandığımız ve 4.Otopark olarak adlandırdığımız bu otopark bölgesinin bir kısmı Sitemize aittir. Son çıkan 1/5000’lik İçerenköy ve Küçükbakkalköy Nİ planlarında burayı yeşil alan olarak göstermişler. Bu plan gerçekleşene kadar burayı İSPARK’a kullandırmak istiyorlar. Bu durumda Eston olarak ciddi mağduriyetler yaşarız çünkü mevcut otoparklarımız yetersiz kaldığından burasını bin dairenin ortak alan olarak kullandığı bir yer. Eston siteleri olarak imza kampanyasını başlattık. İmzalarımızı tamamladıktan sonra buranın bize ait olduğunu belirten dilekçemizle birlikte Ataşehir Belediye Başkanlığı’na vereceğiz” şeklinde ifade etti.

DSCF9991

“YENİ PLANLAR UYGULANINCAYA KADAR KULLANMA İZNİ İSTİYORUZ”

Dayan son olarak şunları söyledi: ” Burayı bizden alarak bin daireyi mağdur etmeyin. Burasını başka amaçla değil sadece otopark olarak kullanıyoruz. Giriş kapısının olduğu bölge zaten sitenin yeri. Buradan Büyükşehir’e sesleniyorum;  söz konusu alan yeni 1/5000’lik planlar uygulanıncaya kadar mevcut haliyle otopark olarak kullanmamıza izin versinler. Kat malikleri ve Eston sakinleri adına tekrar arz ve talep ediyoruz” diyerek konunun tekrar gözden geçirilmesini talep etti.

DSCF9996

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]