ESTON ÇAMLIEVLER DE OTOPARK KRİZİ

23 Eki 2017 Pts 12:25
Bu haber 103 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Hal tarafında bulunan ve Eston Çamlıevler Sitesi’nin içinde kalan 4. Otopark olarak adlandırılan alan, Büyükşehir Ulaştırma Müdürlüğü tarafından işletmesi İSPARK’a verildiğini ve kendilerine bu konuda uyarı geldiğini ifade eden yöneticiler bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirdiler.

 

Eston Çamlıevler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Dayan İSPARK’ın işletmesine verilmek istenen otopark ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı: “ Eston Çamlıevler 75 parsel ilk kat maliklerine toprak sahibi müteahhit tarafından Kadıköy Belediyesi’nin talebi ile burayı otopark olarak terk etti.  24 yıldır Eston Çamlıevler biz kullanıyoruz. Burası kamu yararına terk edilen bir yer. Bizde kamu olduğumuz için bin daireye yakın burayı 1993 yılından buyana fiilen kullandık hala kullanmaya devam ediyoruz “ dedi.

DSCF9995

“ BURASI KAMUYA TERK EDİLMİŞ BİR YER”

Kazım Dayan; “ Daha önce yazılan yazılara istinaden İSPARK’a sizin burada hakkınız nedir diye sorduğumuzda, bizim orada bir hakkımız yok. Burası Kamuya terk edilmiş bir yer ve tasarruf hakkı Ataşehir belediyesine aittir dediler.  Bizde Ataşehir Belediyesiyle görüşerek burayı otopark olarak kullanmaya devam ettik.  İBB Zabıta Müdürlüğü tarafından İSPARK A.AŞ’ye otopark olarak işletmek üzere teslim edileceği tarafımıza bildirilerek 7 gün içinde söz konusu yeri kendilerine teslim etmemizi istediler” diye konuştu.

DSCF9992

“OTOPARK ARSASINI BİR KISMI SİTEMİZE AİT”

Dayan; “ 24 yıldır kullandığımız ve 4.Otopark olarak adlandırdığımız bu otopark bölgesinin bir kısmı Sitemize aittir. Son çıkan 1/5000’lik İçerenköy ve Küçükbakkalköy Nİ planlarında burayı yeşil alan olarak göstermişler. Bu plan gerçekleşene kadar burayı İSPARK’a kullandırmak istiyorlar. Bu durumda Eston olarak ciddi mağduriyetler yaşarız çünkü mevcut otoparklarımız yetersiz kaldığından burasını bin dairenin ortak alan olarak kullandığı bir yer. Eston siteleri olarak imza kampanyasını başlattık. İmzalarımızı tamamladıktan sonra buranın bize ait olduğunu belirten dilekçemizle birlikte Ataşehir Belediye Başkanlığı’na vereceğiz” şeklinde ifade etti.

DSCF9991

“YENİ PLANLAR UYGULANINCAYA KADAR KULLANMA İZNİ İSTİYORUZ”

Dayan son olarak şunları söyledi: ” Burayı bizden alarak bin daireyi mağdur etmeyin. Burasını başka amaçla değil sadece otopark olarak kullanıyoruz. Giriş kapısının olduğu bölge zaten sitenin yeri. Buradan Büyükşehir’e sesleniyorum;  söz konusu alan yeni 1/5000’lik planlar uygulanıncaya kadar mevcut haliyle otopark olarak kullanmamıza izin versinler. Kat malikleri ve Eston sakinleri adına tekrar arz ve talep ediyoruz” diyerek konunun tekrar gözden geçirilmesini talep etti.

DSCF9996

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Spor kadın Futbol Takımı ligin ikinci haftasında sahasında konuk ettiği Fatih Vatan Spor takımını 3-0 ile geçerek puanını 6’ya çıkardı. 19.11.2017 Pazar günü Yenisahra Stadında Fatih vatan Sporu konuk eden Ataşehir Sultanları ilk yarıda Yağmur’un attığı iki golle devreyi 2-0 önde bitirdi. Güzel oyununa rağmen bir türlü etkili pozisyonları yakalamayan Ataşehir Belediye Spor […]

Yorum 
0

Dr. Canan And tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ataşehir Şubesine bağışlanan ve Ataşehir Şubesi tarafından “Dr. Canan And Sosyal Gelişim Birimi” olarak hizmet verecek birimin açılışı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Aysel Çelikel’in katılımıyla gerçekleşti.  Açılışta konuşan Genel Başkan Prof.Dr. Aysel Çelikel; “Her çocuğun yeteneğinin olduğu bir alan bulunduğuna inanıyoruz ve çocuklarımızın kişisel […]

Yorum 
0

Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitirdi. Karaciğer naklinin ardından tedavisi Ataşehir Memorial Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde süren Süleymanoğlu’nun hayatını kaybettiği belirtildi. Siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül’den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

İLGEZDİ; “MÜLKİYETİN PARTİSİ...

Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekim ayında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]