İLGEZDİ; “BURADA ORTAK BİR EMEK VAR”

11 Eki 2017 Çar 9:04
Bu haber 83 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında kadınların kendi iş fikirlerini geliştirip işyerlerini kurabilmelerine destek vermek için hizmete sunulan Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nde (AKAGİM) yeni dönem açılışı gerçekleşti.  Açılışta konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Burada ortak bir emek var. Sadece Belediyemizin değil, hem İlçe Milli Eğitim Müdürümüz hemde Kaymakamımız Sayın Zafer Karamehmetoğlu’nun büyük desteği var” dedi.

Ataşehir Belediyesi, kadınların gücüne girişimcilik yoluyla güç katmak için Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi (AKAGİM) projesini hayata geçirerek 160 kadından oluşan dört gruba hizmet verdi.

Ataşehir Belediyesi’nin yürüttüğü İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından da desteklenen projenin ortaklığı Ataşehir Kaymakamlığı, iştirakçiliğini ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyor.

2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında en başarılı 14 projeden biri olan Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nin yeni dönem açılışında,  Merkezde eğitim görerek mezun olan ilk 160 kadın girişimciye sertifikaları verildi.

DSCF9338

Yeni dönem açılışına; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan, Abdullah Der, Orhan Çerkez, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Atatürk Mahallesi Muhtarı Leyla Yeşim Saylan, Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Kalkınma Ajansı Yetkilisi Cüneyt genç, Belediye Birim Müdürleri, Şehnaz Yabar, Necati Bozkurt, Battal Sarıkaya, Volkan Aslan, Mehmet Ali Cugnis, kursa katılan kadınlar ve yakınları katıldı.

DSCF9376

Kendisiyle aldığı sertifika üzerine konuştuğumuz, kursiyerlerden Futbol Antrenörü Zeynep Özcan girişimcilik sertifikasını nasıl değerlendireceksiniz? Sorusuna cevaben; “Toplam 3 haftalık yoğun bir girişimcilik eğitimi aldık.  Ataşehir Belediyesinin Kadın Girişimciliği programı 4’üncü gruptan katıldım. Bize bu imkânı sağlayan Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’ye teşekkür ederiz. Buradaki avantajımız Girişimci kadınlar olarak KOSGEB’e başvurarak kredi alıp işletmecilik yapabilme şansımız var.  Ben futbol antrenörüyüm. Aldığım bu sertifikayı başka alanda değerlendirmeyi düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

DSCF9395

Girişimciliğin iştirakçiliğini üstlenen Ataşehir Milli Eğitim Müdürü Dr. Ertuğrul Bilican, ülkenin kalkınmasında eğitim ayağının bilinci ile hem örgün hem de yaygın eğitim kapsamında üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz diyerek; “ Bugün konusu olan Kadın Girişimciliği ile ilgili İstanbul kalkınma Ajansı destekli bir projenin açılışında bulunmanın ciddi mutluluğun heyecanı yaşıyorum. Çok önemsediğim konulardan biride kadınlarımızın hem meslek sahibi olması, aile ekonomisine katkıda bulunması açısından önemsediğimiz bir konudur. Bu merkezin başarılı olmasını diliyorum. Baştan beri bu fikri taşıyan, projeye dönüştüren, destek veren başta belediye başkanımız ve ekibi olmak üzere tüm emek sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF9407

Kalkınma Ajansı Yetkilisi Cüneyt genç ; “ İstanbul Kalkınma Ajansı olarak 2010 yılından beri faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu süreç içinde yaklaşık yüz projeyi destekledik. Bu projelerin içinde hem ekonomik hem de sosyal faydalar oluşturan projelerdi bunlar. Bu dönemde girişimcilik ana başlığıyla çıktık. Destek verdiğimiz on tane proje var. Buradaki girişimcilik projesi de başarı sağlayan on projeden biridir. Başta Başkan olmak üzere proje ekibine teşekkür ediyorum. Belge alan kadınlarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

DSCF9415

“BURADA ORTAK BİR EMEK VAR”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, öncelikle emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum diyerek konuşmasına şöyle devam etti: “İstanbul kalkınma Ajansı ile yaptığımız dördüncü projemiz. Orta bir emek var. Sadece Belediyemizin değil, hem İlçe Milli Eğitim Müdürümüz hemde Kaymakamımız Sayın Zafer Karamehmetoğlu’nun büyük desteği var. Huzurlarınızda kendilerine çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

DSCF9417

“ÜRETİM VAR, PAZAR YERİ YOK”

İlgezdi; “ Üretim var fakat el emeğini pazarlayacak Pazar yeri yok. Buradan sertifikalarını alan girişimci kadınlarımıza bir söz veriyorum. Arkadaşlarımla konuştum, ürettiklerinizi pazarlayacak bir mekân ayarlayacaklar. Ataşehirin en güzel yerinde bir organizasyon yapacağız. Çünkü şu güne kadar 100 bin kişiye belge ve sertifika verdik ama hiç değerlendiren olmadı.  Üç başkan yardımcım burada. Lütfen Ataşehir de çok kısa zamanda yapılan ürünleri pazarlayacak bir yer hazırlayın” talimatını verdi.

DSCF9429

İlgezdi,  yaşamın her alanında kadın olmayınca hiçbir başarının elde edilemeyeceğini de sözlerine ekledi.

DSCF9451

Konuşmaların sonunda protokol tarafından kurs hocalarına çiçek takdim edildi.  Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Kursiyer iki kadın ürettikleri el emeklerinden Başkan Battal İlgezdi’ye hediye olarak takdim ettiler.

DSCF9458 DSCF9465 DSCF9338 DSCF9336 DSCF9329 DSCF9341 DSCF9349 DSCF9358 DSCF9366 DSCF9364 DSCF9361 DSCF9372 DSCF9378 DSCF9376 DSCF9390 DSCF9384

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Meclisi Ekim ayı 6’ıncı birleşiminde 1.Başkanvekili Sadi Özata Başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü. Ataşehir Belediye Meclisi 6’ıncı birleşiminde gündeme geçmeden önce gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı ile Ak Parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık, 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Ataşehir Mahalle Muhtarları ile tüm muhtarlarını Muhtarlar Günü’nü kutladılar. Daha sonra gündemde bulunan […]

Yorum 
0

Sağlık Bakanı Demircan imzasıyla ilgili kurumlara gönderilen genelgede, mide küçültme ameliyatlarının kriterleri yeniden belirlendi. Sağlık Bakanlığı, medyada yer alan ve kendilerine de bildirilen, obezitede giderek yaygınlaşan bir tedavi yöntemi olarak uygulanan ve “obezite cerrahisi” şeklinde adlandırılan operasyonlara bağlı olarak bazı vakaların ölümle sonuçlanması üzerine harekete geçti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan imzasıyla, obezite cerrahisi uygulamalarındaki muhtemel […]

Yorum 
0

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. dakikada Ömer Ali Şahiner’in ceza sahası dışından sağ çaprazdan vuruşunda, top kaleci Walke’de kaldı. dakikada Samassekou’nun pasında, ceza sahasında topla buluşan Berisha’nın yerden şutunda, meşin yuvarlağı […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

ATAŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ K...

  Kültürümüzün, toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından […]

100 BİN KİŞİYE CUMHURİYET ME...

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için büyük hazırlık. […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]