ANADOLU YAKASININ EN BÜYÜK KİTAP ŞENLİĞİ

10 Eki 2017 Sal 10:38
Bu haber 92 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü  ‘Çınarın Gölgesinde’ projesi kapsamında okumanın önemini vurgulamak ve kitabın ne kadar insan hayatında önem arz ettiğini topluma ve öğrencilere tanıtmak amacıyla ikincisini düzenlediği 2.Ataşehir Kitap Şenliği etkinliği başladı.

Akademik başarıların yükselmesi, sosyal, kültürel ve sanatsal yeteneklerin tespiti ve değiştirilmesine katkı sağlamak, eğitim ve öğretimde okumanın önemin vurgu yapmak, problemlerin çözülmesinde anlamanın önemini, anlamanın da okumadan geçtiğinin önemini daha iyi anlatmak için bu yıl 2’incisi düzenlendi.

İçerenköy Spor Kulübünün Futbol Sahasında kurulan büyük çadırda düzenlenen kitap şenliğine geçen yıl olduğu gibi bu yılda yüzün üzerinde yayınevi ve onlarca yazar katılarak okuyucularına kitaplarını imzalıyor.  Şenlik 22 Ekim’e kadar kitapseverlerin ziyaretine açık olacak.

Tören için İçerenköy Spor Kulübü Sahasında Kurulan çadırda gerçekleştirilen açılış törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu,  Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Belediye Başkanı Vekili Orhan Çerkez, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Sadi Özata, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ataşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Muhammet Ercik, Ataşehir İlçe Halk Eğitim Müdürü Ali Savaş, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, Ataşehir Birlik Platformu Başkanı Dr. Osman Arıkan, Ataşehir İçerenköy Spor Kulübü 2.Başkanı Önder Kavalcı,  STK ve dernek başkan ve yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile vatandaşlar katıldı.

DSCF9276

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleşti.

Ev sahibi olarak şenliğin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Ataşehir’de 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının 2’inci döneminde başlatılan “Çınarın Gölgesinde” projesi kapsamında yürütülen 12 farklı proje ile eğitim öğretime yeni bir soluk getirdik” dedi.

DSCF9217

Bilican; “İlk, Orta ve Lise düzeyindeki tüm okullarda başlatılan “Kitap Okuma Saati” uygulamasından oluşan oku-yorum, kamuoyu oluşturmayı hedefleyen” Ataşehir Okuyor Farkındalık Okumaları”, Öğretmen Eğitimleri, Öncü Olmak İçin Okuyorum, Görü-Yorum, Medeniyet Okumaları, Çınarlar Fidanlarla, Hepsi Bir İnci, İzli-Yorum, Ölçekli-Yorum projelerinden oluşan Çınarların Gölgesinde projesiyle hayattaki en değerli varlıklarımız olan nesillerimizin hayatlarına değer katmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

DSCF9177

Bilican şöyle devam etti: “Hayattaki en değerli varlıklarımız olan evlatlarımızı geleceğe hazırlarken sadece bir birey olarak değil, bu ülkenin yarınları olarak bakıyor ve bu bilinçle yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu projelerimizin her eğitim kurumunda uygulanabileceği gereğine inanarak, eleştiri ve önerilerinizi bekler, saygılar sunacağı” şeklinde ifade etti.

DSCF9171
İçerenköy’de düzenlenen 2. Ataşehir Kitap Şenliği’nin Ataşehir’deki öğretmen, öğrenci, veli ve Ataşehirlileri kitaplarla buluştururken, 14 gün sürecek şenlik kapsamındaki programlanan tiyatro, seminer ve konferanslarla birçok etkinliğe sahipliği yapılacağını kaydeden Bilican, tiyatrocuların “Barış Manço” ve “Aziz Sancar”ı canlandıracaklarını kaydetti.

DSCF9222

Okuma alışkanlığının kazandırılması ve yaygınlaştırılması açısından “Çınarın Gölgesinde” projesi kapsamında düzenlenen “2. Ataşehir Kitap Şenliği”nin katkısı ve önemine dikkat çeken Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Kendi değerleriyle donanarak çalışan, üreten nesillerimiz sadece kendisine ve ailesine değil vatanına ve insanlığa fayda sağlayacaktır.  Yarınlarımız bu şekilde yetişen yavrularımız sayesinde daha aydınlık ve daha güzel olacaktır.  Başta Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Bilican olmak üzere projede emeği geçen her kese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

DSCF9229

2.Ataşehir Kitap Şenliği’ni düzenleyen ve katılanlara teşekkür eden Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, üzerinde titizlikle çalıştıkları müfredatın incelenerek fikirlerinin kendileri ile paylaşılmasını isteyerek; okuyan, okuduğunu anlayan öğrencilerin yetiştiği müfredat hazırlamaya çalıştıklarını ifade etti.

DSCF9261

Ataşehir Kitap Şenliği’ne katılan yazar ve sanatçılar; Yalvaç Ural, Bahadır Yenişehirlioğlu, Süleyman Ezber, Nurettin İğci, Bedirhan Gökçe, Filiz Güner, Nedim Taktak, İrfan Güncan çelebi, Aydın Gökduman, Kamil Çakır, İsmail Hakkı Aydın, Ayşe Hale Yusuf Dursun, Ömer Bekir Kalan’a, protokol tarafından plaket verildi.

DSCF9276
Mehter Takımı’nın çaldığı marşlar eşliğinde kurdele kesilerek açılışı yapılan 2.Ataşehir Kitap Şenliği, protokol üyelerinin öğrencilerle stantları gezerek aldıkları kitapları imzalatılması ve Toplum Destekli Polis Şubesi memurları tarafından düzenlenen çocuklara yönelik etkinlikleri ile devem etti.

DSCF9293 DSCF9282 DSCF9274 DSCF9254 DSCF9238 DSCF9247 DSCF9216 DSCF9175 DSCF9166 DSCF9302

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Meclisi Ekim ayı 6’ıncı birleşiminde 1.Başkanvekili Sadi Özata Başkanlığında toplanarak gündemdeki maddeleri görüştü. Ataşehir Belediye Meclisi 6’ıncı birleşiminde gündeme geçmeden önce gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı ile Ak Parti Grup Başkanı M.Cevat Arzık, 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Ataşehir Mahalle Muhtarları ile tüm muhtarlarını Muhtarlar Günü’nü kutladılar. Daha sonra gündemde bulunan […]

Yorum 
0

Sağlık Bakanı Demircan imzasıyla ilgili kurumlara gönderilen genelgede, mide küçültme ameliyatlarının kriterleri yeniden belirlendi. Sağlık Bakanlığı, medyada yer alan ve kendilerine de bildirilen, obezitede giderek yaygınlaşan bir tedavi yöntemi olarak uygulanan ve “obezite cerrahisi” şeklinde adlandırılan operasyonlara bağlı olarak bazı vakaların ölümle sonuçlanması üzerine harekete geçti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan imzasıyla, obezite cerrahisi uygulamalarındaki muhtemel […]

Yorum 
0

UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. UEFA Avrupa Ligi I Grubu 3. hafta maçında Atiker Konyaspor, sahasında Avusturya temsilcisi Salzburg’a 2-0 yenildi. dakikada Ömer Ali Şahiner’in ceza sahası dışından sağ çaprazdan vuruşunda, top kaleci Walke’de kaldı. dakikada Samassekou’nun pasında, ceza sahasında topla buluşan Berisha’nın yerden şutunda, meşin yuvarlağı […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

ATAŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ K...

  Kültürümüzün, toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından […]

100 BİN KİŞİYE CUMHURİYET ME...

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için büyük hazırlık. […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]