2.ATAŞEHİR KİTAP ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

06 Eki 2017 Cum 14:47
Bu haber 154 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 2.Ataşehir Kitap Şenliği başlıyor. Konu ile ilgili Ataşehir Milli Eğitim Müdürü Dr. Ertuğrul Bilican basın toplantısı düzenledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü binasında yapılan basın toplantısında bu yıl ikincisi yapılacak olan 2.Ataşehir Kitap Şenliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ataşehir Milli Eğitim Müdürü Dr. Ertuğrul Bilican 2.Ataşehir Kitap Şenliği’nin başlaması nedeniyle basına şu açıklamalarda bulundu.

“YENİ UFUKLAR AÇMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Geçen sen hayata geçirilen Çınarın Gölgesinde projesi ile ilgili detayları anlatan Bilican; “Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “Çınarın Gölgesinde” projesi kapsamında bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz “Ataşehir Kitap Şenliği”, 9-22 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır. Geçen yıl Zübeyde Hanım Öğretmenevi Esatpaşa Ek Hizmet Binasında yapılan şenliğimiz, bu yıl kitaplara ulaşımın daha kolay olması amacıyla Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanındaki İBB’ye ait alanda kurulacak Şenlik çadırında gerçekleşecektir. Öğrenci, öğretmen, velilerimiz ve Ataşehirlileri kitap, yazar, tiyatro, konferans ve seminerlerle buluşturacağımız şenliğimiz boyunca pek çok etkinlik düzenlenecektir. Okumayı bir kültür haline dönüştürmeye yönelik yürüttüğümüz pek çok projemize altyapı niteliğinde olan “Ataşehir Kitap Şenliği” projesi ile katılımcıların okumaya dair fikirlerinde yeni ufuklar açmaya çalışacağız” dedi.

DSCF8949

“KİTAP DOSTLARI ETKİNLİĞİMİZE DAVETLİDİR”

Bilican; “Ataşehir Kitap Şenliği” kapsamında, yapılacak etkinlikler de şöyle sıraladı: “ -Binlerce kitap, yüzlerce yayınevi, onlarca yazar, on binlerce katılımcı Ataşehir’de kitapların şenliğinde bir araya gelecek, 

– Profesyonel tiyatrocularımız “Barış MANÇO” ve “Aziz SANCAR” karakterlerini canlandıracaklar, bu vesileyle onların hayatlarından alınması gerekenlerden birer demet izleyicilerimize takdim edecekler. 

-Yüzden fazla yazanımızla imza günleri yapılacak, okurlarla yazarlar buluşturulacak. 

– Yazarlarımızdan bir kısmı ile konferans ve seminerler yapılarak, katılımcıların bakış açıları zenginleştirilmeye çalışılacak. 

-Minik misafirlerimizle masal okuma etkinlikleri gerçekleştirilecek.

-Şenlik boyunca sürpriz hediyeler ve etkinlikler düzenlenecektir.

-Kültür, Sanat, Bilim; Ataşehir’de Eğitim sloganıyla, öğrencilerimize kitapları ve okumayı sevdirmek amacıyla Eğitimevi Organizasyon ile birlikte Anadolu Yakasının en büyük Kitap Şenliğini gerçekleştiriyoruz. Tüm kitap dostlarını şenliğimize beklediğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” diyerek kitap dostlarını ve okumayı sevenleri bir kez daha basın aracılığıyla davet etti.

DSCF8947 DSCF8943 DSCF8960 DSCF8938

 

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]