FSM’DEN HASTA SEVKLERİ DEVAM EDİYOR

08 Ağu 2017 Sal 16:13
Bu haber 155 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

07 Ağustos 2017 saat 18.00 da Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi E-5 üzerindeki ana giriş kapısı önünde FSM hastanesi İnisiyatifi adına Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu tarafından yapılan basın açıklamasında; Fatih Sultan Gelişen tepkiler üzerine bu klinikler açılmış gibi gösterilmeye çalışılmış, göstermelik çözümler üretilme yoluna gidilmiştir. Ancak pratikte durum değişmemiştir: Hastalar diğer hastanelere sevk edilmeye devam edilmekte, kadın doğum ve çocuk klinikleri bugün için hala kapalı durumdadır” denildi.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim Ve Araştırma Hastanesi E-5 Üzerindeki Kapısı Önünde FSM Hastanesi İnisiyatifi tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

 
BASINA VE KAMUOYUNA

“Bilindiği gibi bir süredir Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi(PTT Hastanesi) konusunda bir dizi gelişme yaşanmaktadır. Hastanenin kadın doğum ve çocuk klinikleri kapatılarak hastalar başka hastanelere yönlendirilmiş, bu kliniklerde görev yapan doktor ve sağlık personeli ise Sancaktepe’de kurulan yeni hastaneye gönderilmiştir. Gelişen tepkiler üzerine bu klinikler açılmış gibi gösterilmeye çalışılmış, göstermelik çözümler üretilme yoluna gidilmiştir. Ancak pratikte durum değişmemiştir: Hastalar diğer hastanelere sevk edilmeye devam edilmekte, kadındoğum ve çocuk klinikleri bugün için hala kapalı durumdadır.

Kadındoğum ve çocuk klinikleri belirsizliğini devam ettirirken FSMEAH’ni bekleyen daha büyük tehlike ise “şehir hastanesi” politikası ile gündemdedir. Şehir içindeki kamu hastanelerini kapatmaya, işlevsizleştirmeye, ikincil hastane konumuna itmeye; bunun yerine şehir dışında büyük hastane kompleksleri inşa etmeye yönelik bu politika, kamu sağlık hizmetlerini erişilebilir olmaktan çıkarmakta, kamu sağlığı politikasını “kar”a endekslemektedir.

Diğer yandan hastanenin bugünkü fiziki altyapısı ve organizasyonu da yetersizdir. Hastane günlük ayakta 5000 hastaya hizmet verirken yatak kapasitesi ise 300 civarındadır. Dolayısıyla hastanenin fiziki altyapısının geliştirilmesi, yeni binaların eklenmesi gerekmektedir.

Bizler FSM Hastanesi İnisiyatifi olarak bir araya gelen çeşitli kitle örgütleri ve STK’lar olarak diyoruz ki; FSMEAH’nin kapatılması, işlevsizleştirilmesi ya da hizmetlerinin daraltılmasına yönelik hiçbir uygulama ve girişimi kabul etmeyeceğiz. Kadın doğum ve çocuk kliniklerinin acilen tam kapasite ile hizmet verir hale getirilmesini istiyoruz. Yerinde ve yeniden yapılanma süreci hayata geçirilerek FSMEAH tüm üniteleri ile nitelikli, çağımıza uygun sağlık kompleksi işlevi kazandırılmasını talep ediyoruz.

Bu doğrultuda bugünden itibaren bir imza kampanyası başlatıyoruz. Hastane önünde, meydanlarda, pazarlarda, parklarda, toplu ulaşım alanlarında imza masaları açacağız. Broşürler dağıtacağız. Tek tek ve toplu olarak sorunu halkımızla paylaşacağız. FSMEAH’ne sahip çıkacağız. Herkesin de sahip çıkmasını sağlayacağız.”

 

FSM hastanesi İnisiyatifi

IMG-20170807-WA0011 IMG-20170807-WA0009 IMG-20170807-WA0034

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]